K.U.P.A....

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

K.U.P.A....

Post autor: sibelius »

...czyli Konkretnie Udziwniony Projekt Akwaidalny.

Powstał z resztek popaludaryjnych i ma do wykonania bardzo ważne zadanie: ma się podobać tłumom na wystawie storczykowej w Sosnowcu. Paludarium wątpię, by było dostrzeżone, bo nie jest kolorowe, żab w nim nie ma ani skalarów i w ogóle mało mieści. Natomiast kupa ma wyglądać pstrokato, głośno ciurkać i plumkać i siorbać i wzbudzać ogólny zachwyt. Pod warunkiem, że przetrwa te pozostałe dwa miesiące.

Pomysł na to coś urodził się już dawno temu, zanim nabyłem neofinetię, która była już wtedy w sferze marzeń. W sklepach ogrodniczych, kwiaciarniach i na giełdach widywałem małe fontanny, z obracającym się kołem młyńskim, szklaną kulą podświetloną ledami, albo insze chińskie piękności, okraszone sztucznymi roślinami. Umyślało mi się wtedy, żeby zapolować na przecenione lub uszkodzone, sztuczne rośliny wywalić, posadzić storczyka w kuli z mchu i będzie. Neofinetia na szczęście takich udziwnień nie wymaga, zawieszona w w "bojownikowej" kuli radzi sobie świetnie i cudo okazało się zbędne. Teraz był czas i było z czego, więc powstała.

Co się na nią składa:
- doniczka gliniana,
- miska plastikowa lub ucięte wiaderko po śledziach,
- łeb Fana 1+ z wężykiem,
- styropian pokryty sylikonem i włóknem kokosowym,
- mech zeskrobany z kamieni i resztek betonowego płotu,
- rośliny: bluszcz zwyczajny i dwukolorowy, keiki phalaenopsis, paprotka pteris, fittonia, skrytokwiat.
Jedna dziura pozostała pusta, w niej przed prezentacją wyląduje jakiś storczyk, koniecznie kwitnący i bijący kolorami po oczach.

Na razie całość stoi sobie bez podłączenia pod wodociąg, zraszane codziennie, aby mech przyrósł do podłoża. Póki co jest przyszpilkowany. Rośliny posadzone w ziemię, zawiniętą w kawałki syntetycznej szmatki do czyszczenia monitorów. Każda siedzi w wyskubanej dziurze, a dziura ma odpływ do michy.

Ponieważ to prototyp, nie obyło się bez poprawek. Kiedy już ustawiłem filtr, żeby nie wychlapywał wody, okazało się, że kupie cieknie z d.... , bo jednak styropian nie jest wodoszczelny i między kulkami popuszczał, dlatego zewnętrzną krawędź, która nie znajduje się bezpośrednio nad miską/wiaderkiem obmazałem cienką warstwą silikonu i jest dobrze. Cieknie tylko do dużej dziury, ale stamtąd do michy.

Wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Najlepsze były konwersacje z levoniową:
- Jak tam kupa? Zrobiłeś już?
- Nieee, nie chciało mi się .
.... i w ten deseń :lol:
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: K.U.P.A....

Post autor: Big daddy »

Hahaha, fajny projekt super wykonanie. Na sucho wypisz wymaluj....
Jakby co zgłaszam na wyjazd o ile będzie to możliwe Projekt X. Kolumna oświetlenie jest na git, nad reszta ostro pracuje jest jeszcze trochę czasu.

Wysłane z tapofonu za pomocą Tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: K.U.P.A....

Post autor: KAMYK »

Przyciąga wzrok ;) jakieś takie inne ,/ .
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Suche projekty (emersy itp.)”