Akwarium w oczku wodnym

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Akwarium w oczku wodnym

Post autor: Big daddy »

Niezły patent i jaki efektowny!

http://www.youtube.com/watch?v=i0HtQspsae0
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium w oczku wodnym

Post autor: MarSz »

Świetne - widziałem coś podobnego jak ktoś miał to w domu - taki bardzo wysoki słup i małe dookoła oczko w podłodze.
Awatar użytkownika
Bartt85
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2013, 14:11
Płeć: On

Re: Akwarium w oczku wodnym

Post autor: Bartt85 »

Ahhh rozmarzyłem się :) Marzy mi się oczko wodne. Super rozwiązanie. Zastanawiam się tylko jak odbywa się cyrkulacja wody w tym akwarium.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Akwarium w oczku wodnym

Post autor: MarSz »

Pewnie nie ma cyrkulacji - w każdym akwarium też znajdziesz strefy z lepszą i gorszą cyrkulacją.

Zauważ, że oczko samo w sobie jest duże a to szkiełko to niewielki procent jego objętości.

Natomiast problem jaki widzę (tutaj go nie widać bo dopiero co założone) to utrzymanie czystości - a zwłaszcza glony na szybach jeśli jest to wystawione na słońce.
Oczywiście czyścik magnetyczny to podstawa ale mimo wszystko chciałbym to widzieć po dłuższym okresie funkcjonowania.

Ja już o czymś takim myślałem ale w nieco innym wydaniu.
Wpadłem na pomysł jak znalazłem kiedyś filmik o gupikach w jakimś polskim jeziorze.
Fajnie by było jakby na tarasie przy domu mieć takie oczko powiedzmy 2x2m, a przy jednej jego krawędzi mieć takie akwarium - właśnie na 1-2m szerokie, 80cm wysokie i 4cm głębokie. Stanowiłoby ścianę pionową w tym oczku. I nawet już szukałem informacji o gupikach w okresie letnim w oczku - jest to realne (na zimę przenosiłbym do dużej ogrzewanej wanny na poddaszu.

kilkaset gupików mogłoby ciekawie wyglądać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczka Wodne”