AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
landryn
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 marca 2013, 14:14
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: landryn »

WITAJCIE TAK WYGLĄDA TO CENOWO .PRZEDSTAWIĘ SPRZĘT KTÓRY JEST POTRZEBNY ,
ZAKŁADAMY AKWARIUM 740 LITRÓW , 200X60X60
LAMPA HQI 2X 150 WAT CENA 400 ZŁ
ODPIENIACZ AQUA MEDIC TURBO FLOTER 400 ZŁ
POMPA PODAJĄCA EHEIM 1060 300 ZŁ
DWA FALOWNIKI TUNZE 6060 200 ZL
GRZAŁKA TERMOMETR AEROMETR 100 ZŁ
600 ZŁ ZOSTAJE NA SKAŁĘ SÓL PIACH
WSZYSTKO W TEJ CENIE MOGĘ ZAŁATWIĆ W SUMIE 2000 ZŁ NIE LICZĘ SZKŁA BO KAŻDY POSIADA , PRZY AKWARIUM DO JEDNEGO METRA CENA LAMPY 200 ŻŁ
Nie mogłem się powstrzymać, jak czytam takie brednie... iż za 2 tyś można postawić solniczkę 740litrów, sorry chłopaki ale myślę, że to forum to nie media markt-nie dla idiotów...
do rzeczy...

Kto zakłada morskie 740litrów bez komina... nawet mając pudełko przelewowe, overflow itd to trzeba doliczyć kase na hydraulike, sump.
2.Lampe hqi 300w- to sobie mozna miekkie korale doswietlac, w takim litrazu.
3.O jakim mowa tu odpieniaczu, bo jesli o turboflotor to jaki model? Bo pewnie nie mowa tutaj o Multi SL-do takiego baniaka?:D
4 Ta pompa obiegowa-to do 250l byłaby dobra...
5.TUNZE 6060-za 100 zl.. promocja lepsza niż w Tesco
6."GRZAŁKA TERMOMETR AEROMETR 100 ZŁ"-Grzałka ilu Watowa?aerometr... pewnie saliferta...aby zmieścić się w 100 zł...
7.Sól jedna z tanszych-uboższa na start Instant Ocean-25kg to koszt min 200zl wiaderko...Zasypanie takiej powierzchni żywym piaskiem na 1,5cm to kolejny wydatek powyzej 100 zł.Żywa skała!!!! nie jakiś tam tuf... to min 25zl/kg a tu już nam zostaje 300zł-to ile nam wyjdzie tej skały?:D kilkanaście kg chcesz tam trzymać?
8 A gdzie filtr RO DI, TDS,bakterie, testy...
9. Jaką metoda polecasz prowadzenie tego zbiornika... bo może ktoś chciałby iśc w SPSy... to na ballinga by się nie wypłacił... wiec reaktor wapnia?. zapomnialem przeciez pewnie w tych 700 litrach beda same miekkie wiec po co.

A może tak chłopakom na nano-reefie damy twój projekt do oceny... już widze kolejke klientów do zakładania takich baniek.
Więc gościu nie mydl oczu chłopakom.... bo jesteś ściemniacz... i tyle w temacie.
Mało tego na ten falownik tunze za 200 zł tak jak piszesz mocno wyeksplowatowany DAJĘ ROK GWARANCJI JAK ZA NOWY .
Na domiar tego jeśli z twojego posta wynika że falownik za 200zł a nie tak jak powyzej 100 zł-to kolego masz problemy z najprostszą matematyka... bo za chiny podsumowując nie wychodzi mi kwota 2tyś zł.-licząc tunze po 200 zł razy 2.
Awatar użytkownika
juzeff
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 10 lutego 2013, 16:02
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: juzeff »

Tak jak odpisał kolega wyżej. Nie dam sie przekonać, że taki zbiornik da sie założyć za mniej niż 2000,- nie wspomnę już o litrażu. Zrobił Pan sensacje tylko po to żeby sprzedać stare akcesoria - bo może ktoś się nabierze. Co do gwarancji na falownik - przyznam szczerze, że najbardziej mnie rozbawiła. Jeżeli zepsuje się po 3 miesiacach to wymieni mi Pan na nowy? Nie piszę tego wszystkiego po to żeby Pana ośmieszyć, nie wątpie też w Pana umiejętności ale proszę nie wciskać ludziom kitu. Wystarczy wejsc na jakiekolwiek forum o akwarystyce morskiej, poczytac porady dla poczatkujacych i sprawdzić ceny osprzętu do morszczyzny.
Awatar użytkownika
ryszard kolasa
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 lutego 2013, 18:10
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: ryszard kolasa »

Niewierny juzeffie , mogę to wszystko zmontować u siebie, odbierzesz wszystko gotowe za dwa tysiące zł z gwarancją na piśmie na sprzęt , na okres jednego roku , Nie musisz się dawać przekonywać.mi na tym nie zależy, byś przyznał mi rację.wystarczy zapytać w internecie ludzi co widzieli moje baniaki .
Awatar użytkownika
juzeff
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 10 lutego 2013, 16:02
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: juzeff »

Panie Ryszardzie nie jestem zainteresowany morskim akwarium ze względu na brak funduszy i prowadzenie w chwili obecnej zbiornika roślinnego. Nie mniej jednak dziękuje za propozycję.

Tu nie chodzi o przekonania i o to na czym komu zależy. Ideą tego tematu było "akwarium morskie taniej niż myślisz".

Cytując:
Wbrew obiegowym opiniom akwarium morskie nie jest aż tak drogie, jak potocznie się myśli.
Przy własnym zaangażowaniu, wykorzystaniu doświadczeń ludzi takich jak ja można za małe pieniądze mieć piękną rafę koralową w swoim domu. Praktycznie w cenie do dwóch tysięcy zł,
Proszę nie manipulować słowami.
Moim zdaniem powinno to brzmieć:
akwarium morskie do dwóch tysięcy z używanego sprzętu od Ryszarda Kolasy
Dziękuje, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: Red »

a ja pozwolę sobie poprosić o zaprezentowanie zdjęć swoich baniaków z opisem cen dla porównania. Niektórzy mówią, że domu się nie wybuduje za 150 tys pln.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: BzZzYkU »

zależy jaki dom :P ale myśle że na upartego dało by radę :D ...


Spokojnie Panowie ;)... Chętnie obejrzę zdjecia wraz z opisem sprzętu itp.;)
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
landryn
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 marca 2013, 14:14
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: landryn »

Widzę, ze nie raczyłes podjąc poruszonego przeze mnie tematu,,,
a nastepne pytanie jakie mnie nurtuje,jak u ciebie wygląda podmiana wody-masz automatyczną dolewkę? w tych 700l -kilkadziesiąt litrów będziemy czym mieszac i jak uzupełniać....
Konkretów proszę.... jak już został poruszony tak nowatorski projekt.

P.S
Dużo sprzedałeś wody ze swojego baniaka w cenie 100l za 50zł....?
Tytuł: WODA DO AKWARIUM 100 LITRÓW (numer 1077809702)
http://archiwumallegro.pl/woda_do_akwar ... 09702.html
Rozumiem, iż wielkie koncerny wód mineralnych, znalazły jakże prosty sposób dorobienia się kasy.... w wodzie butelkowanej. Ale wśród szanujących się morszczaków... wodę z podmiany to oddaje się za free... bo tak czy siak idzie ona w kanał.
Awatar użytkownika
landryn
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 marca 2013, 14:14
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: landryn »

No tak teraz tylko czekanie na banana...

Chyba zbytnio nie rozumiesz, czemu poruszyłem ten temat.-choć bez odpowiedzi.
Po to aby chłopaki jak powyżej nie łykali tego jak pelikany, iż jest to realne.
I forum nie służy tylko od klepania się po plecach, ale i wymianie poglądów, zdań na dany temat.
Jeśli ktoś porusza tak ważny temat, niech rozwinie to... dalej.
Ja na chwilę obecną staram się obalić jego powyższe stwierdzenie o takim litrażu w takiej kwocie.
A co z tym zrobią inni, to już indywidualna sprawa.
Awatar użytkownika
juzeff
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 10 lutego 2013, 16:02
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: juzeff »

Tu nie chodzi o zaczepki. Po prostu czuje się oszukany przez użytkownika Ryszard Kolasa.
Temat i rozpoczęta przez niego dyskusja odnośnie akwarium morskiego za mniej niż 2000 zł zniżyła się do poziomu oferty handlowej. Przecież jeden z jego postów to po prostu oferta sprzedaży akcesoriów. Równie dobrze mógł to napisać w dziale Gieła i dodać, że z pomocą tych akcesoriów da się uruchomić podstawowy zbiornik morski.

Czekałem na konkrtey, rozwiązania jakąś lekturę do poczytania. Zapewne człowiek z takim doświadczeniem ma sporo do przekazania. Jednak nie w tej formie jaką zaprezentował.

Widzę, że znowu szukacie jakiś domysłów i będziecie się nawzajem oczerniać bo ten z tego forum ten z tamtego. Masakra!
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: Big daddy »

Ja tam oferty handlowej tutaj nie widzę, ale jak to mawiano "dajcie mi człowieka a znajdzie się i paragraf".
Intencji Ryszarda Kolasy również nie potrafię odczytać z kilku postów na forum, tego mogą dokonać tylko najlepsi więc ukłony Panowie za to! Napiętnowaliśćie "naciągacza".
Co do forum tego czy tamtego, to dział morszczyzna na tamtym jest pusty jak bęben Rolling Stonesów, więc namawiałbym szanownych kolegów do zajęcia się raczej nim.
Tutaj nie będziemy się oczerniac zapewniam! Dlatego też proszę o reakcję w sprawie oskarżen w stosunku do naszych użytkowników.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: Red »

skoro przejawia się taka "troska" żeby użytkownicy nie zostali oszukani to prosze juzeffa i landryna o konkretne wyliczenie kosztów od nanorafy do np. 375 litrów ale myślę,że się pewnie nie doczekam wszak to przecież łatwiej napastować niż tłumaczyć argumentami. Jak dla mnie koniec przemyśleń w tym temacie.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
juzeff
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 10 lutego 2013, 16:02
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: juzeff »

Intencji Ryszarda Kolasy również nie potrafię odczytać z kilku postów na forum, tego mogą dokonać tylko najlepsi więc ukłony Panowie za to!
Czyli nie mogę mieć swojego zdania?
Nie mogę po swojemu interpretować zachowań i różnie od Ciebie rozumieć co autor miał na myśli?
Co do forum tego czy tamtego, to dział morszczyzna na tamtym jest pusty jak bęben Rolling Stonesów, więc namawiałbym szanownych kolegów do zajęcia się raczej nim.
Nie interesują mnie Wasze stosunki w życiu prywatnym. Macie do siebie żale i wzajemnie się obrażacie i oczerniacie. Po co?
Tutaj nie będziemy się oczerniac zapewniam!
Ciekawe jest to co piszesz.
Dlatego też proszę o reakcję w sprawie oskarżen w stosunku do naszych użytkowników.
Czyli mam rozumieć, że nie jestem Waszym użytkownikiem?
Jeżeli już gdzieś się zarejestrowałem to nie powinienem korzystać z Waszego forum?
Taki "pakt z diabłem".

__________________________________________________________
skoro przejawia się taka "troska" żeby użytkownicy nie zostali oszukani to prosze juzeffa i landryna o konkretne wyliczenie kosztów od nanorafy do np. 375 litrów
Szanowny Forumowiczu - wpisz proszę w wyszukiwarkę np. google.pl frazę ryszard kolasa i dopiero wtedy będziemy mogli dyskutować.

Jeżeli chodzi o wyliczenia. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, chciałem mieć kiedyś akwarium morskie... 200 litrów - przestałem liczyć w połowie i zrezygnowałem za duże koszty.

P.S. Mam już po dziurki w nosie Waszych podejrzeń i dziwnych zachowań jak nie na tym forum to na innym. Chciałem być tylko zwykłym użytkownikiem ale Szanowne Grono Administratorów wszędzie węszy spisek.

Tyle mam do napisania. Jeżeli uważacie, że Was obraziłem bądź złamałem jakiś punkt regulaminu to usuńcie moje konto. Nie kasujcie tylko postów bo wtedy tematy w których się wypowiadałem stracą sens.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
landryn
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 01 marca 2013, 14:14
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: landryn »

skoro przejawia się taka "troska" żeby użytkownicy nie zostali oszukani to prosze juzeffa i landryna o konkretne wyliczenie kosztów od nanorafy do np. 375 litrów
Tego nie zrobie, bo jest to bez sensu... a czemu, bo składa się na to wiele czynników jak i zasobności portfela. Tak więc każde akwarium to indywidualna sprawa.
Chcesz założyć akwarium morskie, masz odłożone pare tysięcy złotych-masz zamysł litrażu,tego co chcesz tam trzymać, a na pewno chłopaki służą swoim doświadczeniem w doborze sprzętu.

Ja tu nie poruszyłem tematu innego forum, ale uwierz osoby na nim znają się na rzeczy. I na pewno (z własnego doświadczenia ),wiem,że nikt nikogo nie bajeruje na takie slogany.
Awatar użytkownika
juzeff
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 10 lutego 2013, 16:02
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: juzeff »

A ja to zrobię.

Poniżej przedstawiam listę zakupów, którą zaprezentował Pan Ryszard Kolasa

Akwarium 720l - 200x60x60 ze szkła o grubości 15mm. Czytałem, że rafy najpiękniej prezentują się w zbiornikach ze szkła OW lub podobnych. Koszt takiego akwarium - przyjmijmy około 2000,- złotych.

LAMPA - Aluminiowa oprawa HQI 2x150W + 2x54W T5 + LED + Wentylatory - 1200,- złotych
Odpieniacz AQUA MEDIC TURBOFLOTOR 3000 - zalecany do zbiorników o pojemnosci od 500 do 1500 litrów - 1445,- złotych
EHEIM 1060 - 670,- złotych
TUNZE 6060 - 529,- złotych x 2

....................

Nie ma sensu dalej liczyć. Uwzgledniając nawet, że mamy akwarium o takiej pojemności i przyjmując ceny używanego sprzętu o połowę to nie wychodzi 2000,-

Proponuję niedowiarkom zainteresować się akwarium morskim a nie od razu snuć podejrzenia i spiski.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: KODI »

juzeff pisze:
Czyli mam rozumieć, że nie jestem Waszym użytkownikiem?
Jeżeli już gdzieś się zarejestrowałem to nie powinienem korzystać z Waszego forum?
Taki "pakt z diabłem".
I tu jesteś w błędzie kolego ;) Nikt nikomu nie zakazuje bycie na innych forach :!: Jeżeli jesteś nastawiony negatywnie ,nie podejmuj dalszej dyskusji :!: Jeżeli jesteś tym za kogo się podajesz ,nie powinieneś się obawiać jakiejś dyskryminacji ze strony administracji ;)



juzeff pisze: P.S. Mam już po dziurki w nosie Waszych podejrzeń i dziwnych zachowań jak nie na tym forum to na innym. Chciałem być tylko zwykłym użytkownikiem ale Szanowne Grono Administratorów wszędzie węszy spisek.
Skąd takie podejrzenia :!: "Grono Administratorów" tworzy więcej niż 5 osób ,więc się zastanawiam nad sensem Twojej wypowiedzi :!:
Osobiście mi ubliżyłeś :evil:
Po Twoich dotychczasowych wypowiedziach ,wywnioskowałem,że jesteś dla mnie człowiekem niskiej wartości ,nic sobą do tej pory nie przedstawiłeś ,potrafisz tylko oczerniać i oskarżać :!:
Nikt Ci tutaj nie ubliżył ani nie napisał złej opinii ;)
Wyluzuj chłopie póki czas
POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarystyka morska”