AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
kradek
Założyciel
Posty: 439
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:48
Płeć: On
Lokalizacja: Wrocław

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: kradek »

juzeff pisze: LAMPA - Aluminiowa oprawa HQI 2x150W + 2x54W T5 + LED + Wentylatory - 1200,- złotych
Odpieniacz AQUA MEDIC TURBOFLOTOR 3000 - zalecany do zbiorników o pojemnosci od 500 do 1500 litrów - 1445,- złotych
EHEIM 1060 - 670,- złotych
TUNZE 6060 - 529,- złotych x 2

....................

Nie ma sensu dalej liczyć. Uwzgledniając nawet, że mamy akwarium o takiej pojemności i przyjmując ceny używanego sprzętu o połowę to nie wychodzi 2000,-

Proponuję niedowiarkom zainteresować się akwarium morskim a nie od razu snuć podejrzenia i spiski.
Ja tylko napomknę że Ty piszesz o nowym sprzęcie, a Pan Ryszard chyba mówił o używce...
41l - Krewetki (click!) (click!)off :(
17l - Jurajska Kosia (click!) (click!) off :(
160l - Zielona tanga (click!) trofy rip :(

burn
down
babylon
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: KODI »

Dla mnie to nadal są spekulacje ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
juzeff
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 10 lutego 2013, 16:02
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: juzeff »

A Wy nadal swoje.
Nie musicie zgadzać się z moim przekonaniem, że Pan Ryszard Kolasa napisał tego posta tylko po to żeby pozbyć się starego sprzętu. W sensie sprzedać go.

Jeżeli Wy widzicie w tym szansę na zrobienie akwarium morskiego w cenie do 2000,- to jest indywidualna sprawa każdego.

A skoro każdy może wyrażać swoje opinie to i ja wyraziłem swoje.
Nie będę już wracał do tego i wskazywał kto na kogo pierwszy naskoczył.
Chciałem brać aktywny udział w życiu forum.

Nie znasz mnie, więc nie możesz mnie oceniać. Liczba postów nie oznacza tego kim się jest i co się sobą reprezentuje. Może miałbym ich więcej gdyby nie głupota w postaci akceptowania postów przez Moderatora. Taki mały OT.

Jeżeli ktoś nadal uważa, że może mieć morskie akwarium w cenie do 2000,- o pojemności która podał Pan Ryszard (bądź zbliżonej) to dobrze, ja nie mam nic przeciwko. Chciałem tylko ostrzec i dać do myślenia innym, że śmierdzi mi to jakimś podstępem.

Proponuję też niektórym wcześniej zaczerpnąć informacji w internecie i później aktywnie udzielać się na konkretny temat.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: Big daddy »

Kolejna agresywna wypowiedz, rejestrując sie akceptujesz regulamin.
Nazywasz go głupim.
W jaki sposób wymóg akceptacji pierwszych dwóch postów wpłynął na ilość Twoich postów?
Piszesz że nie masz i nie miałeś akwarium morskiego, zadziwiająca jest więc Twoja aktywność w tym temacie, agresywna polemika, zarzuty wobec administracji i moderacji...typowy troling...
Osobiście proponuje zaprzestanie dyskusji co miałeś do powiedzenia chyba już wyraziłeś, temat zostanie wyczyszczony każda następna wypowiedz to ostrzeżenie i w konsekwencji usuniecie z forum, wiem że to jest cel więc do dzieła!
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
juzeff
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 10 lutego 2013, 16:02
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: juzeff »

Wskaz mi prosze miejsce gdzie nazwałem kogokolwiek głupim. Za stary jestem na przekomarzanie się. Przykro mi tylko, że wyrażenie własnego zdania na tym forum spowodowało jakieś wielkie oburzenie. Nie mam akwarium morskiego w domu co nie zmienia faktu, że nie mogę dyskutować w tym temacie.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: Big daddy »

Jak mawiał klasyk: mówisz masz!
Prośbą nie to może groźba choć ja nie mam złudzeń!
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: alkorta »

Dobra Panowie spokojnie, rozmawiajmy, a nie kłóćmy się, spokojnie każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Osobiście choć nie jestem obeznany w morskich akwariach, też mi się wydaje, że cena 2 tysięcy za takie akwarium jest zbyt mała, ale to tylko moje zdanie.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: Red »

mnie się wydaje podobnie ale jak poprosiłem o alternatywne wyliczenie to brakło chętnych ;) a ja dalej nie wiem czy za mało o 2,5,10,20,50 czy 100 lub więcej tysięcy.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
juzeff
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 10 lutego 2013, 16:02
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: juzeff »

Dla niedowiarków, wygrzebałem gdzieś w sieci http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=22638
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: alkorta »

Tak jest każdy potrafi gdybać, ale mało kto potrafi rozważnie się wypowiedzieć. Mam znajomego, który twierdzi że wszelkie wynalazki nabijają tylko kasę firmom produkującym asortyment akwarystyczny, ale mowa o rybach słodkowodnych. Jeżeli chodzi o morszczyznę to ja tylko podziwiam póki co zbiorniki, zbyt mała wiedza i zasobność portfela oraz warunki mieszkaniowe nie pozwalają na taki zbiornik.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: BzZzYkU »

Panowie spokojnie nikt nie chce źle, każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania ;) ... Uspokujmy sytuację, każda ze stron niech poda swoje argumenty w SPOKOJU BEZ NERWÓW, wszystko da sie wytłumaczyć, ale na spokojnie. Niechcemy tu sprzeczki "czy to forum jest ok czy nie, czy tamto forum jest ok czy nie", czy my mamy coś do nich czy oni do nas. Poprostu my tu chcemy w miarę możliwości zapewnić aby każdy mógł sie wypowiedzieć, poradzić, wymienić poglądy, żeby mógł spędza miło czas. Więc proponuje zakończyć temat przeczki między forum jednym i drugim. "AKWARYSTYKA MA ŁĄCZYĆ, NIE DZIELIĆ"- PAMIĘTAJCIE O TYM, TO POWINNO BYĆ HASŁEM PRZEWODNIM

Pozdrawiam.
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: alkorta »

:lol: Ale się ubawiłem czytając Twój post :lol:
Dobra do rzeczy, niestety rzeczywistość jest inna i zawsze znajdzie się czarna owca, która będzie chciała namieszać tak więc Panowie z drugiego forum proszę o zajęcie się swoim, jeżeli chcecie coś napisać to zróbcie to kulturalnie.
Wracając do linka,no muszę przyznać że cena za akwarium morskie jest taka jak myślałem, dzięki za linka, myślę że to trochę rozjaśnia nam temat.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: Red »

mnie usatysfakcjonował link :)
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
juzeff
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 10 lutego 2013, 16:02
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: juzeff »

Mnie się wydaje, że jest to trochę tak jak z tymi zestawami słodkowodnymi na allegro.
Kupisz akwarium z jedną świetlówką 15W a później się dziwisz czemu Ci rośliny nie rosną :)

__________________________

EDIT: mam nadzieję, że Ci co nie wierzyli - uwierzyli - ja naprawdę nie miałem złych intencji.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: AKWARIUM MORSKIE TAŃSZE NIZ MYŚLISZ

Post autor: Red »

nie miałem złych intencji :) chciałem konkretów i je dostałem. Dziękuję
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarystyka morska”