Akwarystyka Morska w Częstochowie

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Widzę, że komitety są od jakiegoś czasu w modzie ;) Mam wrażenie , że założył się kolejny Komitet obrony dobrego imienia akwarium w GJ
Skoro w poście pojawiła się wycieczka osobista, to postaram Ci się na nią odpowiedzieć.
konrad183 pisze:Czytając brednie o zbiorniku w galerii, że dino nigdy nie jest etapem dojrzewania szczerze powątpiewam w twoje doświadczenie kodi z zbiornikami morskimi, bardzo podoba mi się podejście Floridy i Big Daddy (Pozdrowienia ze szczytowej) którzy wiedzą tak jak i ja że wcale nie łatwo na początku jest utrzymać świeżego morszczaka.
Musisz jeszcze wiele poczytać i dużo się nauczyć. Dino nie jest efektem dojrzewania :!: Nie będę Ci tu wyjaśniał procesu dojrzewania akwarium, bo od tego są artykuły napisane przez osoby dużo mądrzejsze ode mnie (ale jak by się głębiej przyjrzeć nie tylko ode mnie) Warto było posłuchać wykładu na ostatniej Aqua Jurze na temat cyklu dojrzewania także w akwarystyce morskiej.Trzy razy startowałem akwarium morskie i dino nie miałem nigdy (2 razy przytrafiło się cyjano, z którym dość szybko sobie poradziłem) W innym zbiorniku (nie swoim) zwalczyłem dino zaawansowane sprawdzonymi metodami . Także muszę nieskromnie stwierdzić, że coś tam tematu liznąłem.
Masz prawo wątpić co do mojej wiedzy ale ja Cię wcale nie będę na siłę do siebie przekonywać. Uwierzysz lub nie, Twoja wola.
Co do podejścia Biga i Floridy uważam je za zbyt liberalne, ale tu akurat każdy ma prawo do własnego zdania.
konrad183 pisze: Bańka w galerii dojrzewa i trzeba dać jej czas, nawet forumowy guru KODI nie umieścił historii swojego baniaka do oceny na nano reef, a ocenia w ten bądź inny sposób innych.
Tu muszę Cię sprostować, bańka w GJ nie dojrzewa tylko umiera a to jest zasadnicza różnica.
Skoro jestem guru, dziękuję, że masz o mnie tak wysokie mniemanie. No niestety nie masz racji bo "guru" wrzucił" baniak na NR , Znając podane forum z dość krytycznego podejścia do pokazywanych akwariów, mój ani nie został skrytykowany ani pochwalony. Temat pozostał bez echa. Wierz mi , że nie mam aż tak dużo czasu aby się angażować w pisanie na iluś tam forach.
W czym jest leprze NR od aquajura.pl ?/ Tu chociaż nie muszę tracić czasu na pomniejszanie zdjęć .
A dlaczego Ty nie pochwaliłeś się na aquajura.pl swoim zbiornikiem ?/ Napisałeś 3 posty, w tym jeden od razu tendencyjny.
konrad183 pisze: Kodi ale w jakim celu poszedłeś do sklepu Twojarafa.pl przecież tam jak sam powiedziałeś kiedyś nawet nie odwiedzając że są tam ceny z kosmosu za pospolite korale pokroju xeni..
A no poszedłem do tego sklepu, bo jest to sklep i miałem ochotę wejść pooglądać i może coś kupić, pisałem o tym wcześniej, nie będę się powtarzał (no chyba że to sklep tylko dla wybranych).
Nie przypominam sobie mojej wypowiedzi o "pospolitych" koralowcach. :-? Proszę zacytuj :!: Ja za pospolite uważam acantastery czy blastomusy. Osobiście dla mnie xenia nie jest pospolita, to chwast :p
Na stronie nie jest tanio a przez to, że nie miałem szczęścia zastać "salonu" otwartego bo byłem w normalnych godzinach, nie mogę się ustosunkować do cen realnych. Kilka osób, które także nabyły tam zwierzęta poinformowały mnie, że nie jest tanio...
konrad183 pisze: Byłem w tym sklepie kilkakrotnie, kupiłem sporo (cukierków) w cenach adekwatnych do ich rzadkości kolorystycznej, nigdy nie miałem problemu z dostaniem się do środka. robiąc celowo taką antyreklamę jednym a wchodząc w dupę drugim.Mam osobiście wrażenie że dostajesz wynagrodzenie za pisanie takich reklam na tym forum.
Bardzo mnie to cieszy, że nabyłeś "cukierki" w dobrej cenie. Ja anty reklamy nie muszę robić, robi się sama, najwyraźniej "salon" ma do mnie pecha (jakieś chyba wudu)
Co do wynagrodzenia, nic nie dostaję za pisanie moich odczuć. Nikogo nie wywyższam, zdrowa konkurencja jest dźwignią handlu a rynek zweryfikuje oba sklepy.

POZDRO
P.S
Pozwoliłem sobie edytować Twój post, ponieważ reklama na forum powinna być uzgodniona z administracją. Podawanie adresów stron bez konsultacji z administratorami jest zabronione.
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Gaber »

Fajna solniczka :) czysta, schludna i widać w niej życie.
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Gaber »

Okazyjna wizyta w G.J i oczywiście rzut na czystą solnicę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Gaber »

Kolejna wizyta w galerii i rzut okiem na rozkwitającą jurajską solnicę.
Obrazek
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: florida_blue »

Taki śliczny sarco zielony tam jest :) no i widziałam, że trochę udało się ogarnąć to obrzydliwe dino, jest więcej miękasów i wygląda to dużo lepiej :)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarystyka morska”