Akwarystyka Morska w Częstochowie

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Red »

Przyznam szczerze,że w powyższym temacie jakoś nigdy nie przyszło mi na myśl zainteresować się tym tematem ponieważ ....... był on dla mnie niezauważalny.
W świetle tematu "za ile można wystartować akwarium morskie" postanowiłem się zainteresować czy
w okolicy można coś zobaczyć na żywo co ewentualnie spowodowałoby zainteresowanie tematem morszczyzny. O ile przypadkowy przechodzień ma szansę zerknąć okiem na akwarium słodkowodne w centrach handlowych (Tesco, Auchan czy Galeria Jurajska) to nie przypominam sobie żebym widział gdzieś wystawione akwarium morskie (być może ktoś mi wskaże) z wyjątkiem może połowy lat 90 kiedy wydaje mi się, że namiastkę takiego akwarium widziałem w Sklepie zoologicznym w Alei bodajże 8 w podwórku ale się nie upieram bo pamięć trochę szwankuję. Korzystając z wyszukiwarki znalazłem najbliższe sklepy w ..... nazwę to po swojemu Regionie katowickim (Katowice i miasta bliżej nich)

Rozumiem teraz wahania "juzeffa", który postanowił rozeznać temat i odpuścił.
Bo o ile większość osprzętu można bezproblemowo zamówić i odebrać od kuriera to zakup "życia" jak dla mnie niejako w ciemno i nie wiadomo jakich warunkach transportu mógłby być problematyczny.

Jedynym wyjściem staje się wtedy "pomoc sąsiedzka" rzecz jasna ale i tutaj trochę ciężko kupować coś przez kogoś, niejako na odległość (przynajmniej dla mnie i myślę,że dla "juzeffa" również.)

Myślę,że więcej w tym temacie przekaże "landryn", który jak się zorientowałem po tych kilku postach posiada już odpowiednio dużą wiedzę jak również "bagaż doświadczeń"

Zachęcam do wypowiedzi również inne osoby, które może widziały przypadkowo jakiś zbiornik morski wystawowy w Częstochowie lub okolicy (nie licząc rzecz jasna zbiorników prywatnych w domach)
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
kradek
Założyciel
Posty: 439
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:48
Płeć: On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: kradek »

Red pisze:nie przypominam sobie żebym widział gdzieś wystawione akwarium morskie (być może ktoś mi wskaże) z wyjątkiem może połowy lat 90 kiedy wydaje mi się, że namiastkę takiego akwarium widziałem w Sklepie zoologicznym w Alei bodajże 8 w podwórku ale się nie upieram bo pamięć trochę szwankuję.
Pod tą 8 (taki mały sklepik w środku bramy po prawej) z tego co dobrze kojaże jeszcze kilka miesięcy temu stała mini rafa;)
Ja jeszcze pamiętam dosyć spore i fajne na niepodległości w wierzowcu, ale to jak piszesz było w latach 90...
41l - Krewetki (click!) (click!)off :(
17l - Jurajska Kosia (click!) (click!) off :(
160l - Zielona tanga (click!) trofy rip :(

burn
down
babylon
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Gaber »

Witam.
Niedawno powstał nowy morszczak w częstochowskiej galerii jurajskiej który jest na etapie rozwojowym.
Spora bania warta uwagi
http://www.zycieczestochowy.pl/article/ ... h-stworzen
Ostatnio zmieniony 07 października 2016, 20:17 przez Gaber, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Big daddy »

Link nie działa, ale jak już ktoś podniósł ten temat to powstaje właśnie nowy sklep z akwarystyką morską zainteresowani powinni zajrzeć na twojarafa.pl sklep internetowy już chyba działa, stacjonarny powstaje. Postępy można śledzić na fb.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Gaber »

Big daddy pisze:Link nie działa
Wysłane z galaktyki S4
Poprawiłem wklejając bezpośredni adres.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Wczoraj komisyjnie zobaczyliśmy owe cudo. Moje spostrzeżenia są takie...
Litraż imponujący z daleka bardzo dobrze się prezentuje. z!
Co do aranżu, kwestia gustu, mnie osobiście nie powalił i z d... mi majt nie zrzucił. Przy takim budżecie można było się bardziej postarać.
Biorąc pod uwagę to, że baniak powstał "na szybko" to całkiem nieźle wygląda.Choć niebieskie światło mi się osobiście nie podoba.
Parę zdjęć całości...
DSC_1334.JPG
DSC_1332.JPG
DSC_1329.JPG
Jak mawiają, co nagle to po diable, widać na zbliżeniach...
DSC_1331.JPG
DSC_1333.JPG
DSC_1327.JPG
Cyjano w mocnym ataku, ciężko będzie założycielom na tym etapie to zwalczyć. Woda cały czas mglista, to dobrze nie wróży
Akwarium postawione na szybko bez względu na koszty. Nas szaraczków niestety nie stać na takie błędy ale kto bogatemu zabroni, szkoda tylko zwierzaków.
Akwarium jak akwarium, dojrzeje może za kilka miesięcy, nie podoba mi się natomiast akcja promocyjna galerii. Moim zdaniem nie ma się za bardzo na razie czym chwalić. Niestety mieszkamy na takim zaścianku, że troszkę większe akwarium staje się super atrakcją, którą trzeba reklamować na bilbordach :(
Takie mam odczucia po tym co zobaczyłem.

POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Gaber »

To fakt, że cyjany jakby "duszą" morski całokształt do tego okrutnie szpecą :(
Jak zobaczyłem ten wszędobylski rdzawy nalot to od zaraz przypomniało się wrocławskie afrykarium.
Przy dobrej opiece solnica z czasem wyjdzie na prostą i będzie zachwycać jak te z "Akwarium Gdyńskie"
Trzymam kciuki.
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2016, 21:48 przez Gaber, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Big daddy »

Całość wygląda bardzo efektownie, niestety dojrzewanie daje o sobie znać oprócz efektów wizualnych wątpliwej urody sporo korali ucierpiało. Co będzie z tego akwarium zobaczymy najbliżej za rok. Na ta chwilę podoba mi się pomysł i aranżacja oraz dobór obsady. Kawał rafy z efektownymi ławicami mniejszych ryb. Chromisy i anthiasy oraz błazny niby bardzo popularne, ale tworzą tam niezły klimat w dopełnieniu reszta tzw stałych punków programu. Na mój gust pomysł bardzo dobry.
Poczekać jednak należy na to czy uda się utrzymać takie akwarium, czy sponsor podoła, czy przypadkiem za rok nie będziemy tam oglądać fish only. Oby nie.
Nasz salaras powędrował do tego zbiornika bo u nas padał z głodu(nie chciał żreć bryopsis), boiska wyglądał już bardzo mizerne, jak go zobaczyłem w sobotę to nie mogłem uwierzyć, dziw że go nie rozerwało, dobrze że mu tam dobrze :)
Sorki za jakość, ale telefonem i woda trochę mętna:

Wysłane z galaktyki S4
Załączniki
IMG-1475943010996-V.jpg
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Byłem wczoraj w Galerii i nie omieszkałem rzucić okiem na "morszczyznę" :p
DSC_1356.JPG
DSC_1357.JPG
DSC_1358.JPG
DSC_1359.JPG
DSC_1360.JPG
DSC_1361.JPG
DSC_1362.JPG
DSC_1363.JPG
DSC_1364.JPG
Teraz krótki komentarz ...
Akwarium nadal robi wrażenie niestety tylko z daleka :( , po przyjrzeniu się z bliska można zauważyć, że popełniono wiele błędów podczas zakładania tego akwarium. Trzeci miesiąc od zalania i nadal mgła, to nie jest coś czym można się chwalić.
Obsada od ostatniej mojej wizyty się nieco zmieniła i nic w tym dziwnego. Zastanawiam się czy mordowanie zwierząt wynika z premedytacji czy tylko z głupoty.Słyszałem, że sprzęt i zwierzęta dostarcza jedyny właściwy i profesjonalny sklep w Polsce czyli e-rybka. Tak się składa, że ostatnio widziałem kilka dużych akwariów prowadzonych przez ów sklep. Mnie gaci te zbiorniki nie zerwały. Mam nadzieję, że akwarium podobno "największe w Częstochowie" (tu bym polemizował), nie podzieli losu akwarium morskiego w Warszawskim ZOO.
Zachodzę w głowę jak przy praktycznie nieograniczonym budżecie odpie... taką manianę
Jeżeli baniak był startowany tą samą metodą co zbiornik pokazowy e-rybki na Zoobotanica , nie wróżę dobrego zakończenia tej bajki.
Tym optymistycznym akcentem kończę swoją wypowiedź. Mam nadzieję, że następna będzie bardziej pozytywna.

P.S.
Bardzo chciałbym coś dobrego napisać o tym zbiorniku, może w przyszłym roku :-?
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Graff »

To i ja się wypowiem....
Ale trochę innym tonem...bo z punktu widzenia szarego obywatela, który zawitał po prostu do galerii na zakupy.
Nie mam morskiego akwarium (i raczej mieć nie będę za szybko lub wcale) więc kwestie, które poruszyli Kodi Big Daddy na temat kondycji korali itp. mnie nie dotyczą.
To zacznę- akwarium robi mocne wrażenie gabarytami - fakt spore jest i faktycznie zbiorników o podobnych gabarytach w promilu kilkudziesięciu km ze świeczką szukać.
Co do aranżu - to zawsze jest kwestia gustu-jednemu się będzie podobało a drugi powie,że nie ma na czym oka zawiesić.Tak samo jest z aranżami w akwariach roślinnych-tu nic się nie wniesie nowego bo każdy ma inny gust i tyle.
Ryb sporo - przynajmniej zaraz po otwarciu "wizualnie" było jak dla mnie było więcej a teraz chyba coś jednak mniej- ale tu mogę się mylić.
Teraz już bardziej dogłębnie...
Jak dla mnie wielka szkoda , że galeria nie mogła poczekać aż baniak dojrzeje i dopiero go otworzyć dla zwiedzających.Wtedy byłby w pełnej krasie z kolorowymi koralami i wodą kryształ- a tak mamy zamglenie. Ale i tak ludzi to nie zrazi- nie ma się co martwić- ważne , że pływa Neno i jego koledzy z bajki i już jest ok.
Poza tym wydaje mi się , że skoro wydatek był spokojnie na poziomie ponad 200 tyś.(jak nie więcej) - a jest to niemało pieniążków - to faktycznie więcej profesjonalnego podejścia by się przydało - między innymi w kwestii otwarcia go dla oglądających.
Kodi pisze , że ryby padły- tego też nie jesteśmy w stanie stwierdzić bo trzeba by było codziennie w galerii siedzieć i patrzeć w szkło.Ale fakt - mnie też się rzuciła w oczy jakby mniejsza liczbowo obsada....ale to tylko moja "wizualizacja".
Resztę ciężko ocenić...bo zbiornik po prostu dojrzewa...i tyle...

Mnie osobiście interesują kwestie techniczne....jak np. podmiana wody - jak się odbywa, kiedy i ogólnie kto czuwa nad tym projektem bo jest tu sugestia ,że sklep e-rybka ale tego się niestety nie dowiemy....

Pozdrawiam
Piotr
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
wesoly
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 22:51
Płeć: On

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: wesoly »

Nie będę tu bronić e-rybki ale wydaje mi się, że w galerii kondycja akwarium może być spowodowana tym samym problemem co na wystawie w zoobotanice. Tzn organizatorzy/spece z galerii :) We wrocławiu na stoisku e-rybki nie było prądu w nocy przed otwarciem imprezy dla zwiedzających.
Miałem do czynienia już z inwestycjami które ze względu na nieograniczony fundusz, miały być mega i och i ach :p ale niestety rozbija się to później także na wysokich kosztach utrzymania albo na fachowcach sprzątających w koło tego :)
Pan Staś czy inny Waldek pewnie ma w domu kulę z garścią rybek i jest lokalnym fachowcem od rybek i to on ręcznie załącza lub wyłącza prąd/światło/filtr bo mu świeci/chlupie czy coś tam jeszcze :p
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Jeżeli już jesteśmy przy akcji z Wrocławia, to złej baletnicy itd.Z tym wyłączeniem prądu to naciągana teoria. Widziałem dzień wcześniej jak do baniaka były lane litry różnych specyfików. Odniosłem wrażenie jak by erybka była po raz pierwszy na wystawie
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
wesoly
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 22:51
Płeć: On

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: wesoly »

Nie wiem co Ci zrobili ale najwyraźniej jesteś do nich uprzedzony i tyle. :) Myślę, że jak zbiornik się w ciągu roku nie obudzi to tak czy siak go zlikwidują albo roślinniaka wewnątrz zrobią więc nawet dojrzeć nie zdąży :p No ale dajcie im szansę. Klient naprawdę potrafi zniszczyć każdy obiecujący projekt. :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

wesoly pisze:Nie wiem co Ci zrobili ale najwyraźniej jesteś do nich uprzedzony i tyle. :)
Napiszę co mi zrobili aby było jasne i żebyś nie zadawał więcej takich pytań :idea:
Po pierwsze odzyskać od nich jakieś pieniądze graniczy z cudem...
Po drugie, moja reklamacja na zdechlaka do dziś nie została zrealizowana (rozpatrzona pozytywnie III 2016)
Po trzecie, wciskanie kitu klientowi (sytuacja zaaranżowana z premedytacją)

Pomijam słabej kondycji ryby i koralowce, nie wspomnę o wywalonych w kosmos cenach.

Mam Ci jeszcze coś przytoczyć ?/

Reasumując jest to najgorszy sklep z akwarystyką morską w Polsce, gdzie klienta z ulicy ma się za psa ,a liczy się tylko gruby portfel facia od wypasionego merusia czy b-emy
Mam nadzieję, że ludzie w końcu się ockną i przestaną nabijać kabzę tym oszustom.

Co do stwierdzenia
wesoly pisze: że jak zbiornik się w ciągu roku nie obudzi to ...
, to się kompletnie z Tobą kolego nie zgodzę :!: To akwarium miało wyglądać dobrze w pierwszy dzień prezentacji, za rok to może takie akwarium wyglądać dobrze u Ciebie czy u mnie.
Pan Wiesiek czy Gieniek na pewno nie maczał łap w tym baniaku i na pewno nie wyłączany jest prąd. Zbiornik jest po prostu źle wystartowany i koniec.
Baniak jest zrobiony na szybko metodą e-rybka tak jak Twój wesoły, z tym że tobie się udało bez większych przykrych niespodzianek a tu nie....

Wrócę jeszcze do trupów z metody e-rybka. Łatwo jest zauważyć, że na dzień dobry zostały wrzucone goniopory (dla nie siedzących w temacie- koralowiec o podwyższonych wymaganiach) Na poprzedniej mojej fotorelacji można zauważyć słabą kondycję tych zwierząt, na ostatniej, całkowity ich brak. Po za gonioporami, zostały także wymienione euphylie na nowe.
Takich szczegółów znalazło by się pewnie więcej. Czy potrzebujesz jeszcze jakiś argumentów.
Jakiś baran to na szybko założył, e-rybka trzepie kasę na zwierzakach a Galeria buli ze świadomością , że tak ma być
Czy uważacie, że to jest uczciwe i ma jakieś powiązanie z akwarystyką ?/ ?/ ?/

POZDRO

P.S.
Big, nie zauważyłem salariasa od ciebie, miejmy nadzieję że jeszcze żyw :-?
Szkoda, że Galeria była zamknięta wczoraj, bo wypadało by zapalić świeczkę nad zwierzakami, które tego eksperymentu nie przetrwały 8-x
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: florida_blue »

Dzisiaj wreszcie do galerii dotarłam I widziałam akwarium :)
Rzeczywiście trochę słabo to wygląda, woda metna .... Podejrzewam, że inwestor czyli GJ po prostu życzyl sobie natychmiastowego efektu i to się teraz mocno mści....

A kwestia czy ktoś kto się zajmuje się zna dobrze, slabo czy wcale nie ma tu większego znaczenia, raczej " Pan każe , sługa musi " ;) akwarium ma być ładne i kolorowe, tłumy z dziećmi mają się zachwycać rybką nemo I tyle.

Btw, temat wątku to chyba cała akwarystyka morska w naszym mieście a skupiliśmy się na galerii :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarystyka morska”