Akwarystyka Morska w Częstochowie

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
wesoly
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 22:51
Płeć: On

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: wesoly »

KODI pisze:
Reasumując jest to najgorszy sklep z akwarystyką morską w Polsce, gdzie klienta z ulicy ma się za psa ,a liczy się tylko gruby portfel facia od wypasionego merusia czy b-emy
Nie jezdzę BMW, audi czy Merolkiem a za każdym razem po wizycie w tym sklepie w zabrzu czuje się zaopiekowany i obsłużony.
Serio zastanów się czy przypadkiem jak kuba bogu tak bóg kubie i poprostu podchodząc z takim nastawieniem powyżej nie stałeś się tam persona non grata ;)
KODI pisze:Baniak jest zrobiony na szybko metodą e-rybka tak jak Twój wesoły, z tym że tobie się udało bez większych przykrych niespodzianek a tu nie....
Wypraszam sobie. W akwarium przez bardzo długi czas nie było nic oprócz latających i pełzających robali, które ze skały wylazły. To że zazdrościsz mi mandaryna, który został wpuszczony do akwarium jako pierwszy i jest nadal w doskonalej formie to nie powód by wytykać mi brak odpieniacza za 5k zł i lampy za drugie tyle ;)


Wracając do meritum. Był ktoś na otwarciu tego nowego sklepu w Częstochowie? :]
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

wesoly pisze:

Nie jezdzę BMW, audi czy Merolkiem a za każdym razem po wizycie w tym sklepie w zabrzu czuje się zaopiekowany i obsłużony.
Serio zastanów się czy przypadkiem jak kuba bogu tak bóg kubie i poprostu podchodząc z takim nastawieniem powyżej nie stałeś się tam persona non grata ;)
Super, tkwij w takim razie w nieświadomości i nabijaj dalej sakwę e-rybce...
Czy będę grata czy non, to mam to u... Na pewno nic tam nie kupię i nie mam po co ich odwiedzać
wesoly pisze: Wypraszam sobie. W akwarium przez bardzo długi czas nie było nic oprócz latających i pełzających robali, które ze skały wylazły. To że zazdrościsz mi mandaryna, który został wpuszczony do akwarium jako pierwszy i jest nadal w doskonalej formie to nie powód by wytykać mi brak odpieniacza za 5k zł i lampy za drugie tyle ;)
No z tego co pamiętam bardzo długo nic nie było, jakiś miesiąc do dwóch :-? Co do mandaryna, nie zazdroszczę Ci , mam ładniejszego. Reszty się domyśl o co mi tak naprawdę chodziło ;)
wesoly pisze: Wracając do meritum. Był ktoś na otwarciu tego nowego sklepu w Częstochowie? :]
Ja nie byłem, może zajrzę. Doszły mnie jednak słuchy, że nie było by Cię chyba stać Wesoły na zwierzaki z tego sklepu (mnie z resztą też :p ) Tak więc, nastawiony jestem raczej na oglądanie...

Co do prośby floridy, bardzo chętnie zmienił bym temat moich "uszczypliwości" ale niestety nic nowego na razie nie widziałem, co mógł bym w jakiś sposób z opiniować :ymblushing:
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: florida_blue »

Jak dzieci....


Otwarcie nowego sklepu jest 6 listopada :)
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Od czasu do czasu warto się pobawić w piaskownicy :ymparty:
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Byłem obaczyć nowy sklep w Cz-wie, niestety zamknięte. Brak informacji w jakich godzinach otwarty i czy już jest otwarty. Może otwarty jest tylko dla zasłużonych. Najgorsze jest to, że brak jest jakichkolwiek informacji, że to sklep z morszczyzną :( Nie wiem w ogóle, czy dobrze trafiłem, zobaczyłem baniaki z koralowcami przez malutkie piwniczne okienko,to pewnie tam :-?

Żeby być sprawiedliwym, jeszcze pozwolę sobie ocenić "dziadostwo" w alejach, czyli koralowce.com.pl ;)
Jak będę, porobię zdjęcia i złożę stosowny komentarz....
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: florida_blue »

No skoro jest dzisiaj 3 a otwarcie jest 6 to chyba jest... oczywiste, że dzisiaj zamknięte :)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Big daddy »

Jak pamiętam twoje oceny Koralowców to syf, kiła i mogiła, broń Boże coś tam kupić. I jeszcze te ceny!
Ciekawe czy się coś zmieniło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Krytyka wszystkiego...
Gdzieś to już widziałem...
Albo się starzejesz, albo co gorsza pisiejesz do reszty.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Tak jak pisałem, "nowy" sklep zamknięty, nie zauważyłem informacji o otwarciu :!: Tym bardziej , że podobno parę osób już tam było, rozumiem, że tylko zaufani ;)
Co do koralowców, "dziadostwa" w bramie.
Byłem, widziałem i urokiem nadal nie powala.
Co do cen i tu zaskoczenie, mocno się one zmieniły na korzyść kupujących.
Później wrzucę pewne zmiany, które się pojawiły na plus
POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Big daddy »

To chyba dobrze, czyli zasada konkurencji działa :)
Zobaczymy jak w tym nowym sklepie choć szału jeśli chodzi o ceny nie oczekuję, z tego co pamiętam jutro otwarcie i jakieś zniżki.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Graff »

Miałem coś napisać innego....odnośnie GJ jeszcze....bo jest o czym pisać....
I na razie się wstrzymam - bo podlinkowano mi wpis z "jednego właściwego i profesjonalnego forum w Częstochowie" , którego nota bene nie czytam tak jak nie oglądam jednego właściwego dziennika TvPis o 19.30 ....
Nie skomentuje - bo musiałbym się zniżyć do poziomu . którego nie chcę osiągać patrząc w dół a nie w górę....
Aczkolwiek co ja tam wiem...jestem tylko mega amatorem....i w zasadzie to wiedzy żadnej nie mam- a tak po prawdzie to cofam się w rozwoju....zresztą jak to forum i ludzie tu piszący bo przecież pisać powinnyśmy na "jedynym
właściwym forum częstochowskim"...... a skoro tak nie jest to chyba rozumiem , że jest to forum "gorszego sortu"....

Odniosę się tylko do jednego...pewna osoba "osądza" wręcz kreuje już wyroki ( a nie powinna tego robić ze względu na stanowisko jakie piastuje w państwie polskim) o tym czy komuś działalność się uda czy też nie bo - bo jest kogoś kolegą lub też nie.Otóż stanowczo protestuję przed takimi wyrokami bo to czy się komuś uda czy też nie zdecyduje wolny rynek i klienci - to oni ocenią i zdecydują czy dana firma zasługuje na przetrwanie i zaufanie czy też padnie z braku profesjonalizmu i cen z kosmosu, których klienci nie zaakceptują.

Ja kibicuję obu firmom ....bo konkurencja napędza wyniki , napędza kreatywność, napędza reklamę oraz poprawia ceny i przez to nie mamy tylko jednego "właściwego" sklepu a mamy 2 lub kilka , które konkurują w ramach szeroko pojętej działalności gospodarczej.

Wracając do meritum....czyli do akwarystyki morskiej w Częstochowie....
Nie wiem dlaczego pomijany jest tutaj wątek(jak i na tym najwłaściwszym forum częstochowskim) istniejącego już od dłuższego czasu akwarium morskiego w ścisłym centrum Częstochowy....

Oto kilka fotek.....
Załączniki
P1110665.JPG
P1110666.JPG
P1110667.JPG
P1110668.JPG
P1110669.JPG
P1110670.JPG
P1110671.JPG
P1110672.JPG
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Big daddy »

Gdzie to jest?

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Ponawiam pytanie, gdzie to jest ?/
Na szybko, nie powala i niestety ta żenada w GJ wygląda lepiej. Jedyne co jest na plus, to czystość, brak cyjano, dino i etc. W zwierzętach mocno oszczędnie. Może i lepiej, mniej problemów.To jest moje zdanie ;)
Przy okazji, kolega Graff zasygnalizował wyżej pewną wypowiedź.
Niestety zniżyłem się do dna na głębokim wdechu i wyraziłem swoje zdanie, które można przeczytać tu viewtopic.php?f=132&t=4675&p=47466#p47466

Link wklejam aby osoba, zainteresowana nie miała problemu ze znalezieniem bb/
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: Graff »

Już odpowiadam gdzie to jest.
Jest to hotel i chyba kręgielnia w jednym między Sobieskiego a Boya-Żeleńskiego tam gdzie była kiedyś odkryta pływalnia miejska.
Nazywa się Złote Arkady.
Baniak jest tam już od dłuższego czasu i jakoś nikt nic o nim nie pisze. Fotki zrobiłem na szybko w piątek.
Jako , że się nie znam na morszczyźnie to proszę komentarz co tam są za korale i co za rybki.
Bo , że jest czysto i woda kryształ to akurat widać.

Pozdrawiam
Piotr
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Po głębszej analizie zdjęć (nie widziałem na żywo), muszę troszkę sprostować moją poprzednią wypowiedź. Z przykrościom muszę stwierdzić Graff, że Twoje zdjęcia nie powalają :ymblushing:
Jak się dokładnie przyjrzeć, zwierząt jest tam wcale nie mało :-?
Jak dobrze wiemy, aranż to kwestia gustu, więc ten temat pomijam, bo nie widziałem live. Zauważyłem sporo miękasów, jakiegoś sarcopythona, capnellę, i chyba claudellę lub sinularię (słabo widać). Zauważyłem także pseudo gorgonię, lobopythona i chyba fawię (lub favites). Centralnie siedzi quadricolor z długimi tipami.
Rybek jest też sporo, nie wiem jaki to litraż, ale zauważyłem: hepatusa, borsuka, pterapogona kauderni, stadko anthiasów, żółtka, brzydala, chyba jakiegoś amphipriona (tu mogę się mylić), jakieś chromisy i xanthurum.
Zbiornik nie wydaje się wielki a życia w nic całkiem sporo. Ten fakt jednak właścicielom nie przeszkadza utrzymać czystości i mimo takiego zarybienia brak (pomimo słabej jakości zdjęć) mgły lub innego braku klarowności.
Teraz troszkę o świetle, wiem że ciężko jest zrobić zdjęcie niebieskiemu widmu, tak więc zdecydowanie zdjęcia nie oddadzą wrażeń na żywo.
Gratuluję właścicielom ładnie utrzymanego akwarium z!
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Akwarystyka Morska w Częstochowie

Post autor: KODI »

Jak już wcześniej wspomniałem, będę monitorował baniak w Galerii. Pierwszy wniosek jest taki, że quadri poszedł na wyprzedaże lub po prostu uciekł. Drugi, że hepatusy są chore i wypadałoby by ktoś zareagował.
Resztę pozostawiam bez komentarza... ba/z
DSC_1412.JPG
DSC_1413.JPG
DSC_1414.JPG
DSC_1415.JPG
DSC_1416.JPG
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwarystyka morska”