Obsada

Moderator: MarSz

Awatar użytkownika
Kosior
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 15:05
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Obsada

Post autor: Kosior »

Witam , nie wiem czy w dobrym miejscu zadam to pytanie ale uwazałem to za najbardziej właściwe.
Mam pytanie co do kreweci, będe miał 2 helmety z sakurami. Szukając odpowiedzi na pytanie o obsade do krewetek wyczytałem że mogą być z otosami,kirysami i glonojadami. Mam co prawda glonojada ale chce go oddać spowrotem Byniowi co sądzicie o obsadzie do krewetek , wpuścił bym kirysy ale też chciałbym zwrocic uwage na mchy czy nie zostaną zjedzone ?
Obserwując macierzyńskie zachowanie się zwierząt, niejednokrotnie nie można oprzeć się wrażeniu, że jest ono znacznie mądrzejsze... niż ludzkie.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Obsada

Post autor: Big daddy »

Mała kosteczka... moim zdaniem ewentualnie otoski pozatym nic na dno, sakury fire red? jeśli inwestujesz w lepsze krewety to odpuść ryby ale to tylko moje zdanie ;) Jeśli koniecznie coś musisz mieć to jak pisałem otosy, może maculaty, simulansy ale i tak jest ryzyko że krewety będą zerzerane ;)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Obsada

Post autor: KODI »

Maculaty i simulanse nie powinny zżerać kreweci ;)
Polecam także kiryski :pigmeja lub habrosusa :idea:
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Obsada

Post autor: MarSz »

Kosior pisze: Mam pytanie co do kreweci, będe miał 2 helmety z sakurami.
Kosior - bo teraz nie wiem czy nie wyszło jakieś nieporozumienie - ja pisałem w temacie:
http://afczwa.com/viewtopic.php?f=56&t=1003
że:
MarSz pisze:Hej, pisałem w wątku bynia ile chce krewetek ale w końcu nie odpowiedział. Jeśli nadal potrzebujesz krewetek i zadowolą cię zwykle redki czyli odpady po sakurach to chętnie Ci dam kilka sztuk, a roślinkę mogę wziąć w zamian i będzie do forumowego zbiornika.
Odezwij się na pw to omowimy szczegóły.

Mam je już odłowione. Są na pewno 2 samice (i te wyglądają jak słabe sakury - tak bym to ujął) i niestety aż 11 samców (i te do sakur nijak nie można porównać choćby nie wiem jak się starać).

Jak trochę poselekcjonujesz to wyciągniesz z tego po kilku pokoleniach sakurki ale trochę z tym zabawy będzie - jednak nie będą to od razu sakury. Jednak mimo to nie masz się co przejmować - moje sakurki to naprawdę dobra linia (możesz wierzyć lub nie ale te 11 gorszych samczyków to ponad pół roku zbierałem bo trafia mi się taki jeden na miot więc geny mają niezłe ale zamierzam dojść do rezultatu 100% osobników ze 100% pokryciem pigmentu).
Awatar użytkownika
Kosior
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 15:05
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Obsada

Post autor: Kosior »

Będe podpatrywał młode pokolenia i na pewno coś wyciągne a i tak bardzo się ciesze że mam możliwośc zacząć z kreweciami, dziękuje. Co do tego że napisałem 2 helmety z sakurami to śpieszyłem sie z tym postem bo musiałem juz schodzić, oczywiscie była mowa o twoich kreweciach, pisalismy na pw i na forum ze są rozne mioty i ze mam wyłapywać, wszystko rozumiem i jeszcze raz wielkie Dzięki, do jutra ! :D

Co do obsady to właśnie pisałem że kirysy były by wporządku tylko czy nie zaczną mi latać po mchac ? : ) I może pomyśle i paru simulansach tak na zaburzenie kolorków.
Obserwując macierzyńskie zachowanie się zwierząt, niejednokrotnie nie można oprzeć się wrażeniu, że jest ono znacznie mądrzejsze... niż ludzkie.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Obsada

Post autor: MarSz »

Kryski bym sobie odpuścił w tak małej kostce.
To ryby lepiej czujące się w grupie a poza tym bardzo ruchliwe. Czasem potrzebują miejsca na swoje gonitwy. Poza tym większość (poza kilkoma gatunkami) dorastają do całkiem sporych rozmiarów jak na taką kostkę).
Zostałbym raczej przy otoskach - 4-6 sztuk max.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetki”