Identyfikacja krewetki

Moderator: MarSz

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Identyfikacja krewetki

Post autor: MarSz »

W tym temacie można wstawiać zdjęcia krewetek do identyfikacji.

Jeśli masz jakąś krewetkę a chciałbyś wiedzieć:
- jaki to gatunek
- jaka klasa/gradacja/podgatunek
- jakiej jest płci

to tutaj można o to pytać. Jeśli nie uda się znaleźć odpowiedzi na zadane pytania w obrębie forum to postaram się zasięgnąć opinii osób bardziej doświadczonych w tematyce krewetek by móc rozwiać wątpliwości.

Tutaj również zachęcam do dyskusji na temat przynależności krewetek do danego gatunku albo klasy (a często jest o czym podyskutować bo zdarzają się przypadki, które nie są jednoznaczne).

Oczywiście w planach jest powstanie tematu pokazujące różnice ale w razie wątpliwości można o to zapytać tutaj.

Proszę kolejne pytania umieszczać w tym temacie jako kolejne posty. Osobne wątki będą usuwane i przenoszone tutaj lub autor zostanie poproszony o korektę. Ma to na celu utrzymanie porządku w dziale.
Awatar użytkownika
Nana
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 stycznia 2018, 22:46
Płeć: Ona
Lokalizacja: Katowice

Re: Identyfikacja krewetki

Post autor: Nana »

Witam!

Chciałabym się dowiedzieć co to za krewetka. Wydaje mi się, że to Neocardinia Davidi Yellow/Orange, ale nie jestem pewna. W sklepie sprzedawali ją pod nazwą Amano, ale nie wydaje mi się że to Amano. Dwie samiczki mają jajeczka i nie wiem czy zasalać wodę czy nie żeby larwy przeżyły. Co poradzicie?
Załączniki
yello.jpg
Awatar użytkownika
levoniova
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:40
Płeć: Ona
Lokalizacja: Chorzów

Re: Identyfikacja krewetki

Post autor: levoniova »

Masz rację to yellow , zdecydowanie nie Amano.
Mam bóle fantomowe - po rozumie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetki”