Neocaridina Heteropoda var. Sakura Red Singapore

Moderator: MarSz

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Neocaridina Heteropoda var. Sakura Red Singapore

Post autor: MarSz »

Neocaridina Heteropoda var. Sakura Red Singapore

Charakterystyka
Jest to odmiana barwna Sakury Red - trudno znaleźć mi jakiekolwiek informacje czy nazwa odnosi się do miejsca wyhodowania tej odmiany barwnej - prawdopodobnie tak.

Krewetka ta jest koloru czerwonego jednak odcień czerwieni różni się od tzw. Sakury Red High. Różnice są subtelne (jedna i druga w zasadzie jest czerwona) ale ktoś kto widział obie nie będzie miał problemu z ich wskazaniem. Po prostu sakura Singapore ma odcień czerwieni dużo jaśniejszy podczas gdy sakura high potrafi być ciemnoczerwona.
Miałem kiedyś obie odmiany i różniły się znacznie - teraz zostały mi tylko opisywane i nie dysponuję zdjęciami ciemniejszych sakur do porównania - ale może ktoś ma u siebie i wklei by móc pokazać ja kto wygląda.
Różnica w kolorze wygląda podobnie ja w przypadku opisywanej przeze mnie w innym wątku sakury orange - też o wszystkich można powiedzieć, że są pomarańczowe ale na pierwszy rzut oka widać różnice.

Rozmiar
Hodowane przeze mnie krewetki osiągają rozmiary do 1,5cm (samce) i nieco ponad 2-2,5cm (samice).

Warunki
Krewetki te (jak i większość neocaridin) nie są specjalnie wymagające i poza wrażliwością na obecność związków miedzi, wysokie stężenia związków azotu są w stanie dostosować się raczej do szerokiego spektrum warunków (i parametrów) wody w zbiorniku.
pH 6-7,5
kH 3-15
gH 5-20

Pewnie byłyby w stanie okresowo znieść i parametry poza tymi granicami jednak nie polecam (sam nie próbowałem).
Generalnie w przeciętnych warunkach nie powinno być z nimi problemów.

Rozmnażanie
Krewetki rozmnażają się dosyć łatwo - samica nosi jajka przez ok 4 tygodnie. Odchów młodych nie stanowi większego problemu o ile mają dostęp do pokarmu.
Ciekawostka jaką zaobserwowałem to, że młode są dosyć długo jaśniejsze ale od razu mają pełne pokrycie pigmentu (o ile są po dobrych rodzicach) co w przypadku zwykłych sakur mi się zdarzało rzadziej (często młode wyglądały jak redki z przezroczystymi prześwitami, które później się wybarwiały ale to jest tylko moja obserwacja - może miałem dosyć niestabilną linię tych sakurek jeszcze).

Pokarm
Wszystkożerne jak i większość krewetek. Nie są wybredne i jedzą każdy pokarm podawany krewetkom jak i pokarmy dla ryb. U mnie uwielbiają pokrzywę, tabletki dla ryb dennych, tabletki ze spiruliną, specjalistyczne pokarmy dla krewetek jak i pokarmy DIY.


Dorosła samiczka (akurat ta nie jest idealna ale zdjęcie jest dosyć dobrze "ustrzelone" więc postanowiłem je dodać - w miarę dobrze odwzorowuje kolor):
Obrazek

Z przodu dorosła a z tyłu młode osobniki - widać, że jeszcze nie do końca wybarwione ale kolor już pokazuje, że to są Singapurki:
Obrazek

Młode samiczki - już widać siodełka ale jeszcze kolor nie do końca intensywny:
Obrazek

Dorosła samiczka:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hollisjem
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 06 kwietnia 2015, 16:18
Płeć: On

Neocaridina Heteropoda var Sakura Red Singapore

Post autor: Hollisjem »

moglo byc tak ze sie zestresowala bo zawazylem jajeczka kiedy przestawialem rosliny , w akwarium sa neony, ph 6,5 temperatura 24stopnie , hcalem jeszcze zapytac czy krewetka kiedy ma jajeczka moze plywac ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krewetki”