PUŁAPKA NA ŚLIMAKI

Moderator: MarSz

Awatar użytkownika
Endriu
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 17 listopada 2012, 13:18
Płeć: On

PUŁAPKA NA ŚLIMAKI

Post autor: Endriu »

INFO. ZACIĄGNIĘTE Z GOOGLE


"PUŁAPKA NA ŚLIMAKI:

Chyba najskuteczniejsza metoda walki ze ślimakami, daje bardzo dużą gwarancję, że nic takiej kuracji nie przeżyje - niestety tyczy się to również ryb, krewetek, a także bakterii w filtrze i podłożu, więc wiąże się to z koniecznością ponownego dojrzewania zbiornika. Na czas walki z intruzami przenosimy ryby i krewetki do zastępczego baniaka, następnie dodajemy do zbiornika CuSO4. Stężenie Cu nie powinno wynosić mniej, niż kilkanaście ppm (im mniejsze stężenie, tym dłuższy czas kąpieli). Po zakończeniu wymieniamy wodę, następnie pozostawiamy zbiornik na okres minimum 2 tygodni, aby na nowo wytworzyła się równowaga biologiczna.


Obrazek


SAŁATA LUB MARCHEWKA:



Obrazek



Wiele osób poleca taką metodę walki, jednak za jej pomocą raczej nie uda nam się całkowicie wyeliminować populacji ślimaków w naszym zbiorniku, możemy jedynie zredukować ich ilość. Metoda ta polega na wrzuceniu liścia sałaty (umytego pod bieżącą wodą) bądź kawałka gotowanej marchewki na noc do akwarium. Rano powinny się znajdować na nim wygłodniałe ślimaki - wtedy bez problemu możemy usunąć za jednym razem znaczną ilość intruzów. Czynność tą możemy powtarzać przez kilka dni, powinna w znacznym stopniu przyczynić się do redukcji ilości ślimaków w naszym akwarium.


PUŁAPKA NA ŚLIMAKI:


Dość skuteczna metoda, należy jednak uważać, żeby do środka nie wpłynęły mniejsze ryby (w tej chwili większość produktów oferowanych na rynku posiada specjalne paliki, które uniemożliwiają rybom wpłynięcie do takiego pudełeczka, jednak narybek może mieć mniej szczęścia). W pułapce umieszczamy np. tabletkę dla ryb dennych, przez co ślimaki będą wabione łatwym pokarmem do miejsca, z którego już nie wyjdą. Rano opróżniamy pudełeczko z intruzów i przez kilka dni powtarzamy czynność. Pułapki na ślimaki w swojej ofercie posiada JBL (LimCollect) oraz SERA (Snail Collect)."
Awatar użytkownika
rybcia
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 22:44
Płeć: Ona

Re: PUŁAPKA NA ŚLIMAKI

Post autor: rybcia »

Bardzo interesujący artykuł. W 100% mi się przydał. Pzdr
Awatar użytkownika
piotr0234
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 26 października 2013, 21:08
Płeć: On
Lokalizacja: Śląskie okolice Mykanowa

Re: PUŁAPKA NA ŚLIMAKI

Post autor: piotr0234 »

Ma ktoś pułapkę na ślimaki? jest skuteczna?
Obecnie:
-112 LT
60l Azja
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: PUŁAPKA NA ŚLIMAKI

Post autor: Big daddy »

Na zatoczki to chyba nic nie jest skuteczne...No przynajmniej moje...
Tobie polecam helenki powinny dać radę.
Albo przeczekasz bo zaobserowałem, że po jakimś czasie one wymierają same( i to nie tylko moje spostrzerzenie)w ostateczności jakaś chemia...
Są skuteczne metody w stylu Bocja ale da się je zastosowac w niewielu akwariach...
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Endriu
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 17 listopada 2012, 13:18
Płeć: On

Re: PUŁAPKA NA ŚLIMAKI

Post autor: Endriu »

na ślimaki to bocje i helenki
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: PUŁAPKA NA ŚLIMAKI

Post autor: alkorta »

A ja zastosowałem coś zupełnie innego, ale to zależy od tego jakie ryby mamy. Mianowicie czasami do wody, którą przygotowuję do dolania wlewam 2 ml kwasu solnego. PH uzyskuję w ten sposób około 4 i trochę niższą twardość, taką wodę zastosowałem u siebie, ale trochę chyba przesadziłem bo rośliny zaczęły zmieniać kolory i część liści potraciły, ale za to ślimaki wszystkie poszły do wiecznej wody.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ślimaki”