Pierwsze krewetkarium

Moderator: MarSz

Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: Big daddy »

Pytań ciąg dalszy:
Parametry wody i co za tym idzie jaki mineralizator kupić?
Prawdopodobnie wezmę kilka CR klasy S od Boomera, nie zdażyłem zapytać w jakich parametracj je hoduje, czy to nie za ambitny wybór na początek? nzczytałem się dzisiaj i mam mętlik jużw głowie niezły.
Planuję do nich CB lub Humele i jężeli bęą CB to yellowy lub Sakury red, i tu pytanko czy te dwie ostatnie nie będą się krzyżowały z humelami?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: MarSz »

Z humelami nic się nie skrzyżuje.

Nie jest to zbyt ambitny wybór jak masz RO. Bez problemu dasz radę (S-ki toż to prawie jak A :-) )
Z tanich a wystarczających nawozów polecam do wyboru - V8, V6 lub V6 pomarańczowy.
Możesz też poszaleć z droższymi tylko cytując "jak nie widać różnicy to po co przepłacać".
No może ten cytat nie tak do końca ale zakładając, że to będą S-ki to nie porywałbym się na początek na nic lepszego.
Przypomnij jeszcze jakie masz podłoże.

No i najważniejsze - dowiedz się od Boomera jak je hoduje bo czasem S-ka S-ce nierówna i jedne będą bezproblemowe a inne nie.
Awatar użytkownika
Boomer
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 22 listopada 2012, 21:40
Płeć: On

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: Boomer »

Żadne z wymienionych nie będą się z sobą krzyżować, poza RC i Yellow.

Co do hummela, to różnie bywa. Zależy z jakiego źródła kupisz.
Ja hummele brałem od Michała Paczkowskiego i on zapewniał że się nie krzyżują(tzn. nie krzyżują się z crystalem).
Hummel z yellow czy sakurą również się nie skrzyżuje.

Parametry na jakich siedzą moje crystale to:
ph - 5,5 (tutaj chciałbym żeby tak około 6 było ale niestety ada jest masakryczna i tak nisko zbija, dodatkowo mam masę garbników i one zbytnio wzrostowi ph nie służą :P )
kh - 0
gh - 5-6
temp. - 21-23

Klasa S spokojnie da radę, u mnie na pro soilu siedziały na o wiele wyższych parametrach i żyły(niestety się nie mnożyły, dopiero po przerzuceniu na ebi golda zajajczyła prawie każda samica, a te które byś brał ode mnie to właśnie młode po nich ).

p.s.
Marcin nie wyprzedził :)

Co do tego hummela to ja na bojowniku czytałem tabelę napisaną przez LiR i to właśnie z tej tabeli wynikało, że istnieje możliwość krzyżowki hummela z crystalem.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2013, 22:37 przez Boomer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: Big daddy »

Podłoże od Boomera Ebi cośtam cośtam chyba, może pamięta to podpowie, narazie musze zakupic no planarię i ten mineralizator żeby na czas kuracji parametry doprowadzić do porządku. Coś jeszcze miałem zapytac i mi wyleciało ze łba...aaa tylko się nie śmiejcie czy to nie idiotyczny pomysł żeby w krewetkarium zrobić hamburga ale w ten sposób że ta komora która miałabyć mniejsza tylko aby się filtr zmieścił była drugą połową akwarium?
Tak przedzielić akwa gąbką na pół po jednej stronie byłaby głowica zabezpieczona oczywiście i po obu stronach filtra krewetki?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Boomer
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 22 listopada 2012, 21:40
Płeć: On

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: Boomer »

Ebi Gold.
Sprawdź sobie ph, bo on u mnie trochę pracował ale powinno trzymać, bo tam czyste ro szło z mineralizatorem.

Co do crystali to ostatnio brał ode mnie tomadams, tylko nie pamiętam na jakim podłożu on je trzyma ale chyba na aquatice nature dla krewetek - shrimp soil ?

Co do wody, to leje kranówkę z osmozą i jest ok. Wszystkie ładnie się zaaklimatyzowały i wybarwiły, gdzieś nawet fotkę miałem od niego jak już je wpuścił.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: MarSz »

Ktoś gdzieś tej donosił kiedyś o krzyżówce cr i humela ale z tego co mi wiadomo na doniesieniach się skończyło a faktów je potwierdzających brakło - ale w tej kwestii mogę się mylić bo z humelami mam do czynienia tyle co z drogimi samochodami ;-)

A jeśli chcesz hamburgiem przedzielić akwa to daj dwie gąbki a między nimi głowicę a najlepiej dwie każda w przeciwną stronę
Awatar użytkownika
Boomer
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 22 listopada 2012, 21:40
Płeć: On

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: Boomer »

Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: Big daddy »

Zakupiłem osmoże to nie ędzie problemu, tu chciałem dopytac jaki mineralizator kupić dla krewet, no planaria już w koszyku i jaki radzisz twoich Cr ek? V6 czy V8 czy jeszce coś innego?

Marsz tak tylko teoretyzuje mam kubełek e 900 do tej 70 tki, ale narazie i tak Cr będą w 15l mama nadzieję zę dam radę później jak podrereruję finanse odpalę 70l
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: MarSz »

To są ładne A bardziej niż S (moim zdaniem).
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: Big daddy »

Dla mnie są super, teraz pytanko ta CB na pierwszej focie ma wzór tiger toth ale to nie jest ta gradacja bo nie ma białego wypełnienia czy dobrze myślę?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: MarSz »

Nawet wzór tiger tooth trochę za cienki (bardziej wygląda jak brak pigmentu na sąsiednich płytach pancerza) ale tak czy inaczej to właśnie ta subtelna różnica wprowadziła kiedyś różnice zdań w temacie klasyfikacji tych krewetek w czasach gdy posiadanie S było szczytem marzeń.
Wielu hodowców sztucznie w ten sposób powiększało stosunek S do A w hodowli (i zasobność portfela bo różnica w cenie nie wynosiła jak teraz max 1 zł a nawet kilkadziesiąt zł czasem). Teraz to już nie ma aż takiego znaczenia. Zresztą nawet już widzę różnica między SSS (pamiętam kiedyś kosztowały po 300 zł i lepiej) a SSSS potrafi być kilka zł.
Teraz w modzie są głównie taiwany i inne wynalazki (pinto, spotted, pure red itp).
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: Big daddy »

W modzie znaczy w cenie czyli drogie rzadsze i dlatego bardziej pożądane.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Boomer
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 22 listopada 2012, 21:40
Płeć: On

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: Boomer »

No dokładnie, te które brał tom to właśnie klasa A, w sumie wziął chyba około 10 sztuk i takie mu wybierałem. Jakby się uprzeć to można podciągnąć niektóre z nich tak jak np. ta z foty pod S.
Na pewno dostał też 2-3 sztuki S z ładniejszym wzorem niż ta ze zdjęcia, bo A zabrakło.

Jutro dokładnie pooglądam akwarium i zobaczę może uda mi się A dla Ciebie Przemku jakieś wynaleźć nie chcę jednak obiecywać, bo rodzice to właśnie S(tiger tooth i v-band) oraz SS.

Co do mineralizatora to jak najbardziej może być v6 lub v8, w zasadzie to praktycznie jednakowe mineralizatory, różnica jest subtelna bo jeden podnosi gh do 6 a drugi do 8. Ja osobiście brałbym v6.

Ja aktualnie używam mineral plusa mosury oraz salty shrimp mineral gh+ na zmianę.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: Big daddy »

Dobra to jutro pokupię i zadzwonie ugadać odbiór, najpierw jednak kuracja No planarią, byłaby szansa żeby już zapłacić za krewety a odebrać po ogarnięciu zbiornika? Ile pasowałoby zakupić takich ślicznotek do tych nedznych 15l?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Boomer
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 22 listopada 2012, 21:40
Płeć: On

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: Boomer »

Hmm, no tak żeby im źle nie było.
Wiadomo że krewety lepiej czują się w grupie, więc przynajmniej 7 sztuk bym brał.
A Ty chcesz same CR, czy CB również ?

V8 i V6 też mam jak jeszcze nie kupiłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”