Gwiazda wodna -pytanie

Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Big daddy »

Filtr oczywiście możesz wyłączyć na czas karmienia będzie wygodniej sam tak robiłem ale jestem zapominalski i zapomniałem kiedyś włączyć co mnie wyleczylo z tej praktyki. Nie zmienia to faktu ze spora część akwarystów tak właśnie robi.
Sadzenie pęseta to mus, spróbuj do korzenie przymocować większy kawałek żwiru, jakiś kamyczek żyłką czy gumką i wtedy powinno być łatwiej, miałem ten sam problem co Ty...pamiętam ze w rozetę rośliny po sadzeniu również wkladalem kamyk żeby nie wypływała pomagało!
Bardziej martwi mnie bocja, musisz się jej pozbyć jeśli myślisz o jakiś trawnikach itp. ryba piękna ale nie ten litraż i zwyczaje, porostu przekopuje akwarium.
EC to tylko węgiel w płynie tak w skrócie, nie zastąpi dwutlenku węgla choć napewno pomaga przy nawozeniu i powstrzymuje glony np. krasnorosty, błędnie jest jednak nazywany substytutem CO2. Jest bezpieczny dla życia ja mimo podawania co2, non stop stosuje podwójna dawkę EC.
ASII dosypywalem do zbiornika nic wielkiego się nie wydarzyło choć zadyma była spora, filtr sobie szybko poradził u Ciebie pewnie będzie podobnie.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Alex89

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Alex89 »

Co do tej gumki to nie polecam bo bardzo ale to bardzo źle wygląda miałem u siebie gumkę i już jej teraz nie mam gdyż źle to wygląda i po jakimś czasie gumka się zrywa , lepiej zamocować żyłką jakąś cienką . Co do tej Bocji to też polecam zrobić tak jak Big daddy gdyż dla Bocji takie akwarium jest zbyt za małe , Bocja potrzebuje akwarium 300l i rośnie do około 25 cm , lubi bardzo kopać w podłoży , no chyba że masz Bocje jak na razie bo masz plagę ślimaków to zmienia rzecz ale co do ślimaków to możesz zamiast Bocje mieć ślimaki Helenki które jedzą ślimaki .
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Seledynka »

Obszerną Odpowiedź napisałam ale może w moderacji bo jeszcze nie wyświetlona :-s w międzyczasie zapytam po koleżeńsku gdzie zamieścić pytanie odnośnie żabek albinos w 25l bo nie widze takiego działu tych stworzeń :up o ludu jak mi nie poszła moja odpowiedź w tym temacie to oświergne bo napisałam od groma G!

dodano 06 lip 2013, 0:31 :

Czyli nie poszła bo o żabkach wyświetlone G! O ludu odpowiem w skrócie ...bardzo dziękuje za doradzenie w moim temacie,CO2 kupie w płynie i zapodam,filtr będę ściszała na czas karmienia ,żwirek postaram się wyeleminować i po trochu dodawać substratu o ile nie zaszkodzi to parametrom i rybom tego boje sie najbardziej :cry: błota mi nie zrobi bo ja z tych upierdliwych i po troszku po dnie dodaje nawet chmurki nie widać :-D moje Bocje to perełki wiem że nie mają super warunków ale...prosze przemilczmy to bo ich nie oddam a przyznam jest nadzieja na większe akwarium bo moje 112l to popierdółka i już kusi zmiana hmm. Do diversy email poszedł z zapytaniem o dodatkową świetlówkę by rośliny dopieścić a dlatego do nich bo kolejną pokrywe potrzebuje do 25l taką samą bo akwaria stoją obok siebie i nie chce kupować plastiku z innej parafii.Takie wnioski wyciągnęłam : poprawić oświetlenie,zapodać CO2, usunąć żwirek hmm. Nie męczyć bocji :((
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Big daddy »

z!
...nie mylić EC I CO2 to dwie zupełnie różne rzeczy...
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Alex89

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Alex89 »

Tu masz Easy Carbon czyli węgiel w płynie : http://www.aquariumsklep.pl/wegiel-co2- ... -p252.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Easy Carbon możesz kupić od kolegi Daro ma o wiele taniej i gotowe ale tańszym sposobem są sole .

A co do CO2 jeśli nie masz na razie kasy to zrób sobie bimbrownie z Kwasku Cytrynowego + sody , ja jak na razie mam tak zrobione jak mi się skończy kwasek cytrynowy to będę robił bimbrownie z Octu + sody i zobaczę co jest leprze czy kwasek cytrynowy + soda czy Ocet + soda :) No ale to zrobię dopiero jak mi się skończy kwasek cytrynowy a trochę jeszcze go zostało :) .
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Seledynka »

Dzięki bardzo za porady :) kupie sobie ten węgiel w płynie a o CO2 poczytam bo bardziej kupie zestaw niż zmontuje :) chyba że mogłabym poprosić o doradztwo co z gotowców jest polecane do 112l chyba że mam się przenieść z tą prośbą do innego działu bo wiem że moderatorzy nie lubią bajzlu hmm. A tak wogóle to mam mogiłe i ofiary w akwarium zaraz znajde odpowiedni dział do zapytania :((
Alex89

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Alex89 »

Tutaj masz na temat bimbrowni http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=83&t=461" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale tutaj jest 1410 czyli

- 1 litr wody
40 dg cukru
10 dg drożdży

Ale ja mam zrobione na bazie Kwasku cytrynowego + sody .

Jeśli masz na tyle kasy to masz tutaj zestaw cały tylko połączasz do akwarium i jedziesz , taka butla jest lepsza gdyż masz całe ciśnienie a z bimbrowni nie masz takiego stałego ciśnienia .

http://www.taniejaranie.pl/zestaw-co2-z ... cisnienia-" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Red »

?/ jakoś zaworka precyzyjnego w tym linku nie widzę
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Alex89

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Alex89 »

O widzisz Red jeszcze zaworek precyzyjny :( eh godzinę temu przyjechałem z roboty i padnięty jestem jak nie wiem co i już nie myślę :( .
Awatar użytkownika
Seledynka
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 03 lipca 2013, 17:25
Płeć: Ona
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Seledynka »

No ja bardziej nastawiona jestem na gotowca i wole zainwestować niż sama kombinować ,nie chciałam być kłopotliwa i przy tym linku wyszukiwałam zaworka ale niet :( ten zaworek to jakiś mega koszt i do kupienia osobno? Prosze piszcie mi szczerze co do sprzętu bo mam w zamiarze kupić coś odpowiedniego skoro wlazłam w akwarystyke a moja wiedza w tym temacie zerowa
Alex dzięki za znalezienie chwili na odpowiedź i pomoc ,CO2 poczeka na twoją forme popracową wypoczynkową;) gorzej z pozostałymi tematami mojego akwa ogólnym :( i tak dzięki za pomoc mimo padnięcia po dniu pracy ,że chce się Tobie jeszcze pomagać początkującym :)
Alex89

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Alex89 »

Seledynka najlepiej kupić od kogoś bo jest o wiele taniej tu masz już cały zestaw :)

http://allegro.pl/zestaw-co2-profession ... 18671.html" onclick="window.open(this.href);return false;

No ale ten zestaw 450zł + wysyłka . Lepiej kupić od kogoś to będzie o wiele taniej :) ostatnio ktoś chciał sprzedać butle całą ale nie mogę sobie przypomnieć kto :( . Co do mojej formy to jest dobrze :) tak myślę że jest dobrze :-? :-? . Seledynka nie martw się ja też jestem początkujący akwarysta :) ale do pomocy jestem 1.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Red »

Co do CO2 to jeszcze chwila zastanowienia ile Masz miejsca bo z jednej strony duża starcza na dłużej i rzadziej trzeba nabijać ale mniejsza jest z kolei poręczniejsza do ustawienia.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Alex89

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Alex89 »

Red tylko jak kupi 2kg to może jest starczyć na miesiąc czasu a taka butla starczy na 6miesięcy , wiem że wszystko zależy od dozowania i ile się podaje tego co2 . Teraz czytam nie które wypowiedzi i chyba też zakupię butlę 2kg gdyż to będzie tańszy sposób podawania CO2 i o wiele lepszym niż bimbrownia .
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: Big daddy »

Spokojnie... bez szaleństw musisz odpowiedzieć sobie najpierw na kilka ważnych pytań, co? Po co? i dla czego?
W która stronę chcesz iść i czy jest sens wydawać pieniądze.
Czy chcesz mieć akwarium typowo roślinne? Czy tylko to cię kręci? Musisz wiedzieć ze ryby w takim akwa to raczej tylko przeszkadzający dodatek.
Czy bawi cię akwarium towarzyskie ozdobne rybki, jakieś rośliny ogólnie czilaut? Tu zbędne jest co2, waty, ppmy itp. Aleks to ADHD user tego forum, mimo niewątpliwie szczerych chęci, nie polecam bez konsultacji polegać na radach tylko jednego w dodatku wcale nie nieomylnego doradcy...
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Gwiazda wodna -pytanie

Post autor: MarSz »

Haha - dokładnie.
Alex ma szczere chęci - co się mu chwali - ale często rzuca poradami wyczytanymi gdzieś indziej nie zwracając uwagi na kontekst a więc one już nie muszą mieć zastosowania u Ciebie.

Wiec po pierwsze pomyśl o tym co powiedzał Big Daddy - zastanów się czy chcesz mieć akwarium baaaaardzo roślinne - wtedy butla CO2 może pomóc. Wtedy jednak z rybami trzeba trochę uważać. Wtedy też i nawożenie i oświetlenie musi grać niczym orkiestra.
A może chcesz akwarium towarzyskie - wtedy rośliny nie muszą być "odpicowane" na 100% a i tak może być pięknie (jest sporo takich zbiorników ba forum), za to jest kolorowo z rybkami.

A może Low Tech?

A może coś pomiędzy towarzyskim a holendrem - czyli dużo pięknej roślinności ale niekoniecznie takiej, gdzie do wybarwienia danej roślinki o kilka procent będziesz musiała podbijać śwatło na maxa, nawozić EI i inne cuda wyczyniać a przy okazji uważać by nie popalić innych - wtedy też da się skomponować piękny zbiornik bazując na mchach, paprociach i innych.

Jak będziesz chciała to mogę ci (nawet tutaj) podać linki do kilku przykładów z naszego forum (byś nie musiała szukać) - obejrzysz sobie i zastanowisz się co Cię interesuje bo może się okazać, że czasem nie warto dokładać wysiłku nieproporcjonalnie dużego do uzyskanego efektu skoro dałoby się coś nieco skromniejszego (lub po prostu w innym stylu) uzyskać dużo łatwiej.

Z Alexem trzeba się zgodzić co do jednego (ale z tym nie sposób się nie zgodzić bo to wniosek logiczny) - większa butla przy takim samym dozowaniu starczy na dłużej niż mniejsza.

Pytanie tylko czy to Ci potrzebne i czy będziesz miała ją gdzie wstawić - zwykle są one wysokie, dojdzie do tego osprzęt i już nie ma jej gdzie ukryć. Znam osoby, które tylko i wyłącznie z powodów estetycznych zdecydowały się na mniejszą. Wolą jechać ją napełnić 2x albo 3x razy częściej (czyli np. co 4 miesiące a nie raz na rok) niż patrzeć na nią codziennie jak stoi koło szafki i "straszy" bo nie weszła do szafki.

Poza tym podam przykład - w kwietniu kupowałem zestaw CO2 do zbiornika w SOSW w Lublińcu. Był to zestaw z mniejszą butlą (właśnie z powyższego powodu ale tam też chodziło o możliwość zamknięcia jej w szafce na klucz ze względu na bezpieczeństwo dzieci i ryb - jak masz dzieci to weź to pod uwagę jako kolejny argument). Była tańsza (nie pamiętam ale jak będziesz chciała to poszukam i podam link) niż proponowane gdzieś tutaj 450zł.
Osobiście jestem z niej bardzo zadowolony. Nie żałuję gazu (oczywiście w granicach rozsądku) co widać po tempie wzrostu roślin.
Jak na razie jest lipiec i jeszcze nie musiałem jej nabijać. Podobno koszt nabicia to od 10 do 15 zł. Myślę, że nawet jakby to miało być co 4 miesiące to nie jest na tyle duży problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja”