Duży heniek-Hemianthus micranthemoides

Kołek

Duży heniek-Hemianthus micranthemoides

Post autor: Kołek »

Pozwolę sobie dodać tu swoje przemyślenia na temat tej rośliny i podać parametry wody itp. w jakich u mnie sobie rośnie.
Roślinka ma soczysty zielony kolor. Listki są drobne, licznie osadzone na szypułce. Dorasta do 35cm(może i więcej urosnąć gdy jej się nie przycina). Roślina drugo planowa
-Temeratura jaką toleruje by prawidłowo się rozwijać mieści się wgranicach 22-28 stopni. U mnie rośnie w 25 stopniach.
-Trzymana na podłożach Pro Soil (w jednym baniaczku) i na podłożu Aqua Substrat II+ wykazuje takie samo tempo wzrostu.
-Oświetlenie: w moim przypadku jest skrajnie wysokie i może przez to roślina tak szybko rośnie. W jednym baniaczku ilość światła na 1 litr wody wynosi 1,1W/l w drugim 1,3W/l. Minimalna ilość światła by roślina rosła a nie stała w miejscu to 0,6W/l (SAM to sprawdziłem przy 0,5W/l roślina w ogóle nie rosła).

W celu zagęszczenia rośliny robię jej dość częste przycinki. Ukorzenia się bardzo szybko w przeciągu 6-7 dni ma już rozbudowany system korzeniowy.

Nawożenie: przy tak wysokim świetle duża ilość makro i mikroelementów jest pochłaniana. No3 u mnie wynosi 25ppm, PO4 1,5ppm i żelazo utrzymuję na poziomie około 0,5ppm.

Zdjęcie roślinki z mojego baniaka
Załączniki
hen.JPG
hen.JPG (19.62 KiB) Przejrzano 5165 razy
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Duży heniek-Hemianthus micranthemoides

Post autor: Red »

Widziałem na żywo. Wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciu :)
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria Roślin”