Roślinki co zrobić

brdow2009

Roślinki co zrobić

Post autor: brdow2009 »

Cześć wszystkim chciałam się zapytać co zrobić żeby szybciej rosły roślinki ??

Nie mam w akwarium co2 ani bimbrowni

Czy znacie jakieś płyny czy nawozy tanie żeby szybciej roślinki rosły ???
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: Big daddy »

Pewnie że znamy ;) jestes z Częstochowy? Jeśli tak zgłoś się do Dara pomoże, i odsprzea to co potrzebne za nieduże pieniądze.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: Red »

plus światło, dużo światła ;)
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
brdow2009

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: brdow2009 »

Mam 2x18w i chcę żeby szybciej rosły roślinki mi w akwarium ...

Przepraszam w swoim poście dałam tam że mam 15w ale teraz sprawdziłam i mam 2x18w jarzeniówkę .
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: Daro »

2 x 18 W to już nie tak mało ... do tego wystarczy dodac kilka kulek nawozowych pod korzenie roślin , trochę mikro i makro do wody , może odrobinę Easy Carbo aby to nawożenie zaskoczyło i wystarczy ...
Pozdrawiam
Darek.
brdow2009

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: brdow2009 »

Tak myślałam o bimbrowni ale nie wiem czy to prawda że jak się da za dużo tego co2 to można ryby podusić . Tak samo boje się żeby mi ten korek nie wystrzelił bo słyszałam że to jest huk jak nie wiem co .. Nie wiem czy to prawda czy nie ale tak słyszałam .
Awatar użytkownika
areko10
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 21 listopada 2012, 17:16
Płeć: On

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: areko10 »

Bimbrownia wystrzeli jak zamkniesz jej możliwość wydostania się co2 po prostu jak zakręcisz na amen a jeśli chodzi o zagazawowanie rybek wystarczy uważać i wyposażyć się zestaw do kroplówki a tam jest regulacja
brdow2009

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: brdow2009 »

areko10 ty się znasz lepiej niż ja na tym :P . Chyba ze zrobić akwarium tylko dla roślinek i dać no stop te co2 żeby szło 24h , ale nie wiem czy może być tak żeby te co2 szkoło 24h czy nic się tym roślinką nie stanie ??
Awatar użytkownika
areko10
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 21 listopada 2012, 17:16
Płeć: On

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: areko10 »

u mnie szlo 24 h na dobę ja mam dużo roślinek wiec to co w ciągu dnia wytworzyły starczało na noc plus do tego filtr był ustawiony na powierzchnie wody i powodował falowanie jej
Awatar użytkownika
oscar1989
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 04 marca 2013, 21:14
Płeć: On
Lokalizacja: Kraków/ Częstochowa

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: oscar1989 »

brdow2009 nie ma się czego bać, takie eksperymentowanie to sama przyjemność zarówno dla roślin jak i dla Ciebie;) , ... zrobi się takie "urządzonko" z kroplówkomierza butleki i itd. prawie jak McGyver.

Także przepis 1410 i działaj:D (litr wody, 400g cukru i 10g drożdży).

Ps. bimbrownia prędzej się rozszczelni niż wybuchnie.
Nie wiem jaki masz zbiornik, ale mój kolega w 126l ma odpalone dwie bimbrownie naraz 24h i nic sie dzieje złego.

Pozdrawiam i powodzenie
brdow2009

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: brdow2009 »

Mam pytanie znacie jakiś składnik na wzrost roślin żeby zrobić samemu w domu ?? . Chodzi mi o to żeby było taniej i żeby samemu robić żeby mi się roślinki szybciej w akwarium rozrosły , nie chodzi mi o bimbrownie ani o kupowanie w zoologicznym preparatu tylko jakiś inny sposób , żeby samemu zrobić i podawać ..
Awatar użytkownika
oscar1989
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 04 marca 2013, 21:14
Płeć: On
Lokalizacja: Kraków/ Częstochowa

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: oscar1989 »

Przychodzą mi do głowy tylko kulki nawozowe(gliniano torfowe) pod korzenie.

PS. Nie da się mieć czegoś nie robiąc praktycznie nic i nie dokładając do tego funduszy czy też jakichkolwiek starań, nie ma złotego środka który się wleje i wszystko działa.

Ładne rośliny wymagają wielu starań np sprawdzenie parametrów wody przed założeniem zbiornika
(bo może być tak, jak u większości z nas że woda jest twarda lub strasznie twarda i i bardziej opłaci się założyć tanganike, malawi czy zainwestować w filtr RO)

Nie mówię, że to od razu wykluczy zabawę z roślinami, ale przynajmniej można wybrać te najmniej wymagające. (Jednak bez jakiegokolwiek substratu nawet tej ziemi ogrodowej
nie ominie Cię dodawania nawozów czy też kulek nawozowych)


PS2. Postaraj się poszukać czegoś w internecie na własną rękę np o akwariach LT.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akwarium_l ... m_low-tech
Wypożycz sobie jakąś książkę.
Zobaczysz, że wiele pytań po takim przygotowaniu przed startem zbiornika udało by Ci się uniknąć.

Nie chce Cię zniechęcać lub atakować, Lecz na samym żwirku raczej nie będziesz mieć ślicznych roślin tym bardziej, że poszukujesz złotego środka do wszystkiego.

Serdecznie Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: Big daddy »

Z Twojego pytania wnioskuje że szukasz jakiegoś taniego sposobu na nawożenie akwarium.
Ja nawoże prawie najtaniej jak się da, dlaczego prawie?napiszę niżej.
Otóż odkupuje od kolegi Dara składniki makro czyli potas azot i fosfor jeśliby przeliczyć na np miesiąc nawożenia to wychodzi grosze 0,5l np potasu kosztuje 5zł miesięcznie zużywam ok 160 ml łątwo policzyć ze te 5zł wystarczy na trzy miesiące. Czy to tanio wg mnie tak, dodam że fosfor i azot kosztują chyba tyle samo ale ich zużycie jest kilka lub nawet kilkanaście razy mniejsze. Podobnie jest z innymi nawozami.

Koszt nawożenia akwatrium takim sposobem jest naprawdę minimalny, można go obniżyc kupując nierozrobione nawozy w postaci soli w sklepie np akwanawozy, tu trzeba miec wiedzę jak rozrobić dany związek samemu ustalć dawki itp pasowało by mieć filtr RO, wagę jubilerską itp.
Nie jest to trudne zadanie każdy kto ma internet poradzi sobie z nim tylko czy warto?
Wg mnie nie, ja tam wole co jakiś czas odwiedzić kolego, pogadać , poradzić się u doświadczonego akwarysty, dodatkowo wiadomo nie samymi nawozami akwarium żyje ;)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
brdow2009

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: brdow2009 »

oscar1989 To jakie podłoże polecasz ??? Tak myślałam o ziemi uniwersalnej ale nie wiem czy taką można dać do akwarium ...

Przepiszę ją tutaj i napiszcie mi czy ją można dać czy nie

Ziemia Uniwersalna

Ziemia Uniwersalna przygotowana z odpowiednio skomponowanej mieszanki torfów wysokich pośrednich i niskich , kory sosnowej oraz piasku drenażowego Bogata w niezbędne mikro - i makro elementy Zawiera dawkę wysokowydajnego nawozu NPK .

Zastosowanie
Przeznaczona jest do uprawy m.in.: kwiatów doniczkowych balkonowych , rabatowych , roślin ozdobnych , zakładanie trawników oraz uprawy warzyw ..

Właściwości

Odczyt pH (H2O) 5,5-6,5
Zasolenie w g NaCI poniżej 2,0
Postać: stała , sypana , frakcja 0-20mm
Deklarowanie wartości zostały oznaczone w momencie wytwarzenia .
Przed użyciem zaleca się wykonanie analizy chemicznej , gdyż dłuższe wprzechowywanie wpływa na skład chemiczny wyrobu .

Skład

Torf pośredni i niski do 60%
Torf wysoki do 35%
Nawóz wysokowydajny NPK 12-11-18+(Mg,B,Fe,Mi,Zn) do 1,5kg,m3
Kreda do 5,0kg/m3
Kora sosnowa mielona kompostowana do 5%
Ze względu na naturalne pochodzenie części składników , wyrób może zawierać właściwe dla siebie organizmy . W trakcje wytwarzania nie stosowano odkażenia chemicznego oraz termicznego .


Można takie coś dać do akwarium ????
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Roślinki co zrobić

Post autor: Big daddy »

Ziemie kupuj (jeśli się zdecydujesz)w marketach najtańszą, chodzi o to żeby nie była bombą nawozową, w takiej taniej niby jałowej żemi jest wystarczająca pierwiastków jak na akwarium, jak radził Oscar poczytaj o LT, choć nie daje pełni możliwości jet nisko kosztowy i mozna naprawdę swietne efekty uzyskać.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie”