Roślinki

Alex89

Re: Roślinki

Post autor: Alex89 »

Tą roślinkę miałem u góry pływała i ona bardzo dużo światła zasłaniała miałem jej dosyć dużo a dokładniej to cała tafla wody była w tej roślinie Lemna minor . I też ona powodowała że roślinki nie rosły bo słabo światło dawało na dno . Red nie chce się tak poddawać ale już nie mam siły :(:(:( . Co do napowietrzacza to wyłączony jest bo czytałem i wy doradzaliście żeby go wyłączyć więc tak zrobiłem już około 4 może 5 dni już nie chodzi .

Zobaczę co będzie z tego dalej ale jeśli nie wyjdzie nic z tego do zrobię inaczej dam ziemie ogrodową i na to żwirek i wtedy poczekam z 2tygodnie i zobaczę co się będzie dziać .
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Roślinki

Post autor: alkorta »

Tak jak pisał Krzysiek wstaw zdjęcia zbiornika do galerii, opisz co w nim masz, jaki rodzaj filtracji, co podajesz z nawozów, ile razy podmieniasz wodę i w jakiej ilości, jedyną póki co niewiadomą to rodzaj świetlówek, a i jakie podłoże. Opisz dokładnie i wtedy pomyślimy bo nikt z fusów wróżyć nie będzie( o ile to akwarium istnieje ).:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Alex89

Re: Roślinki

Post autor: Alex89 »

alkorta akwarium istnieje uwierz mi :) Dzisiaj przedstawię swój zbiornik co do fotek to może zrobię pożyczę od siostry lepszy telefon .

Co do baniaka to zapytaj się areko10 widział baniaki wszystkie :) .
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Roślinki

Post autor: Daro »

Piszesz , że nie chciałeś kompleksowego makro , które jest już ustawione tak , że spełnia warunki proporcji NPK i rozwiązało by większość problemów z nawożeniem i dylematami "ile czego wlać" bo Cię na nie nie stać ponieważ kosztuje 8 zł za 0,5 litra i wolałeś wziąć ( bo tylko na tyle było Cię finansowo stać) osobno 3 butelki z N , P i K co kosztowało 15 zł :-ss O/, ...
Bez komentarza ...
Pozdrawiam
Darek.
Alex89

Re: Roślinki

Post autor: Alex89 »

Daro Nie miałem twojego cennika :( bo musiałem wiadomości usunąć bo miałem skrzynkę zapełnioną i przez przypadek usunąłem :(:(:(:( . Wiem moja winna bo powinienem się ciebie zapytać co i jak teraz będę miał nauczkę na przyszłość żeby pierw się ciebie zapytać a potem kupować . Z góry przepraszam .

Co do roślinek widzę że jest poprawa i to ogromna mogłem zrobić fotki jak mi marniały . Teraz jest tak że liście które były dziurawe i zmarniały to co dzień prawie je wyciągam bo odpadają a wyrastają nowe .

alkorta napisał że chybiłem to ciekawe jak wytłumaczyć to że roślinki rosną po podmianie wody a wtedy nie rosły ani jedna nie rosła tylko wszystkie marniały .
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Roślinki

Post autor: alkorta »

Dlaczego chybiłeś pytasz? No to niestety musisz pomyśleć bo nikt w życiu wszystkiego na tacy nie podaje, poczytaj trochę o prowadzeniu zbiorników, potrzebach roślin i ich wymaganiach, a wszystko będzie jasne.
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Alex89

Re: Roślinki

Post autor: Alex89 »

alkorta owszem zachwiałem równowagę zbiornika ale tak jak pisałem żebyś roślinki widział wcześniej to byś mi przyznał może racie , roślinki były takie marne że szok i teraz widzę że jest o wiele lepiej nie jest tak jak powinno być ale o wiele jest lepiej . Z resztą zobacz sobie w tym temacie

http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=4 ... 4&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;

jak wyglądają teraz a jak wyglądały przedtem .

To są fotki z Miesiąc temu robione

Obrazek
Obrazek

Tej roślinki już nie ma go za czoła gnić :(
Obrazek

I teraz porównaj sobie te roślinki a tamte . :-? :-? :-? :-? :-?

Ja rozumie że robię błędy ortograficznych ale nie musisz mi tak dogryzać :-? :-? :-? . Wiem że o roślinnym akwarium jestem zielony itp to nie musisz tak dogryzać . :-? :-?

Powiem tak nie ma ludzi ideałów każdy popełnia błędy ja wiem że miałem wszystko jak ty to napisałeś na tacy ale bardziej są doświadczeni Ludzie ode mnie i dla tego co trochę się pytam , po to też forum jest zrobione żeby jeden drugiemu pomógł i doświadczony akwarysta wie więcej niż zielony akwarysta itp . Wiem ja nie raz też przeginam np: Z tym Azotem że go kupiłem od Daro i tak samo moja wina że się Daro nie zapytałem co najlepiej kupić czy to czy tamto . Tak jak pisałem wyżej jeśli bym miał cennik Daro to bym zamiast Potas , Fosfor i Azot kupować to bym kupił coś innego takiego co by mi Daro polecił , też nie chciałem mu zawracać gitary i czytałem po stronach forach braki u roślin i wynikało z tego że brakuje Potasu , Fosforu i Azotu więc to kupiłem i podawałem . A ty teraz no stop piszesz żeby poczytał o roślinach itp myślisz że nie czytam ani trochę jeśli mam czas to czytam i to dużo czytam o tych roślinach i o baniakach , tylko przyznaje się czytam mało gdyż mam mało czasu , czemu mam mało czasu gdyż robię wstaje o 5:00 rano o 6:00 przyjeżdża po mnie auto na 7:00 jestem w robocie i robię do 19:00 , 20:00 w domu jestem albo na 20:00 albo na 21:00 jeśli jest więcej roboty to przyjeżdżam nie raz o 24:00 nie raz o 1:00 w nocy i mało co mam tak czas przeczytać o roślinkach itp . Napiszesz że mam sobotę i Niedziele żeby poczytać mylisz się gdyż w Sobotę też robię dokładnie wstaje tak samo o 5:00 rano o 6:00 przyjeżdża po mnie auto i na 7:00 jestem w robocie i robię do 15:00 co do Niedzieli to zbytnio nie mam czasu na czytanie gdyż poświęcam wtedy czas Synowi bo mało co mnie widzi gdyż wracam do domu to już śpi :(:( .

A na forum jak mnie nie raz widzicie to w robocie wchodzę na forum przez telefon .

Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Roślinki

Post autor: Red »

Alex tak jak pisałem wcześniej, nie nastawiaj się może na typowego roślinniaka tylko zacznij od zwykłego towarzyskiego z niewymagającymi roślinami.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Alex89

Re: Roślinki

Post autor: Alex89 »

Red Może ja się mylę ale widać wielką różnicę teraz a przedtem , te roślinki co miałem przedtem to tak jak pisałem były dziurawe liście opadały i nie raz tak było że zostawały same łodygi a teraz nie widać prawie dziur na liściach i nie widać że liście opadają . Co do tych roślin mało wymagających uwierz mi miałem roślinkę rogatek i robiła się żółta i umierała a niby rogatek jest mało wymagającą rośliną . Będę musiał kupić testy i będzie szybciej uzyskać odpowiedzi co jest nie tak .
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Roślinki

Post autor: Big daddy »

Ruszyłeś do przodu i tym się ciesz, ale baniek masz w podpisie ogarniasz to wszystko?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Roślinki

Post autor: Red »

o rogatku też wiele napisano.
1. Wszem i wobec polecany jako pożeracz azotanów
2. Często opisywany,że wymaga odświeżania wody regularnego
3. nie ma systemu korzeniowego rozbudowanego czyli czerpie więcej dolistnie.

pisząc niewymagające miałem na myśli nadwódki (Hygrophilie) zwartki (kryptokoryny) tyle,że te może nie wymagają dużego oświetlenia ale są wymagające wobec żyznego podłoża lub kapsułek i tu goły żwir odpada.

Sam zakup testów niewiele pomoże jeżeli nie będziesz mógł przeciwdziałać.
Podam ci własny przykład.
Akwarium azot 40 do 60
Kran azot 40 !!!!
Rozwiązanie: filtr RO ale to kolejny wydatek ;)
Na razie mieszając kran z RO powoli schodzę ale dodatkowo ryby produkują "nawóz"
Najszybciej mi poszło (3 tygodnie) w 25 litrowym rośliny plus 10 krewetek.

Chcąc iść w typowego roślinniaka musisz uwzględnić koszt
1. podłoża np. wypróbowany prosoil około 170 zł na Twój litraż
2. Butli CO2, bimbrownia zbyt niestabilna (koszt od ok. 200 zł wzwyż)
3. Oświetlenie czyli raz rozbudowanie istniejącego, dwa raz do roku wymiana świetlówek cena za sztukę od 20 do 50 zł.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Alex89

Re: Roślinki

Post autor: Alex89 »

Dzięki za porady . Już sam nie wiem co mam robić :( :( :(
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Roślinki

Post autor: alkorta »

Jako że dalej piszesz jak piszesz prze to dostajesz żółta kartkę ode mnie. Jak trochę ochłoniesz to przeczytaj kilka swoich postów i przemyśl co napisałeś.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie”