Aldehyd glutarowy

Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Aldehyd glutarowy

Post autor: Tomaszewski »

Witam drodzy forumowicze :), czy ma może ktoś dostęp do specyfiku o nazwie Aldehyd glutarowy jako zamiennik Węgla w płynie? Czytałem na innym forum trochę o nim i cenowo wychodzi sporo taniej a podobno działaniem w ogóle nie odbiega od markowych produktów. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: alkorta »

Hm ciekawe rozwiązanie, czy mógłbyś podać link do strony, bo chętnie bym poczytał.
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Tomaszewski »

Coś jest tutaj : http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=3750" onclick="window.open(this.href);return false;
oraz tutaj: http://forum.superakwarium.pl/topic/291 ... a-radosna/" onclick="window.open(this.href);return false;

Wiadomości z drugiego linka czytałem całe i trochę się z nich ciekawych rzeczy dowiedziałem :), Polecam wszystkim którzy stawiają w pierwszej kolejności na rośliny, jest sporo informacji o podejściu do zbiorników typowo roślinnych.

W sprawie Aldehydu pisałem jeszcze z osobą która go stosuję i jest naprawdę zadowolona.
Awatar użytkownika
3runer
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2013, 20:26
Płeć: On
Lokalizacja: Łódź/Pabianice
Kontakt:

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: 3runer »

z aldehydu robi się węgiel w płynie, trzeba tylko dobre proporcje zrobić
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzychol
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 16:58
Płeć: On

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Krzychol »

Gotowy preparat można kupić na allegro o wiele taniej niż markowe produkty, a efekt taki sam. Można popytać sprzedawców zajmujących się handlem różnymi specyficznymi chemikaliami, czy posiadają w sprzedaży aldehyd glutarowy.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Red »

W pewien sposób to tak jak z nawozami firmowymi a rozrabianymi z soli.
Sam aldehyd i tak musi być rozrzedzony bo w za dużym stężeniu jest niebezpieczny dla ludzi , kwestia jeszcze jak bardzo jest "rozrabiany" przez poszczególnych sprzedawców.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: krzysiekh »

Na podforaku są podane proporcje, trzeba poszukać. Sprzedaje jak dobrze pamiętam Witek Miszczak w cenie chyba 40pln za litr czyli z tego jest w trzy dupy gotowego specyfiku. Można pomyśleć nad grupowym zakupem.
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Tomaszewski »

krzysiekh pisze:Na podforaku są podane proporcje, trzeba poszukać. Sprzedaje jak dobrze pamiętam Witek Miszczak w cenie chyba 40pln za litr czyli z tego jest w trzy dupy gotowego specyfiku. Można pomyśleć nad grupowym zakupem.
O tym samym pomyślałem :) jeśli byłoby kilka chętnych osób to można by pomyśleć o jakimś jednym większym zakupie.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Red »

to ja się przyłączę, jeszcze nie używałem to przetestuję
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: Aldehyd glutarowy

Post autor: Big daddy »

Ja również!

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Tomaszewski »

Ok to ja proponuję do końca tygodnia pozbierać ewentualne zamówienia i wtedy konkretnie podziałać. Trzeba by się dowiedzieć jak to w sumie wygląda z tym Aldehydem, czy jest on w formie stężonej czy już rozcieńczonej, ile trzeba go podawać itp. Widzę że kolega krzysiekh coś już się dowiadywał, wiesz może coś więcej w tym temacie lub czy ewentualnie możesz się rozejrzeć? Jeśli nie masz czasu lub Ci się nie chcę to ewentualnie biorę to na własne barki.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Red »

z tego co kiedyś doczytałem ze względów bezpieczeństwa sprzedaje się rozrzedzony.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: krzysiekh »

Tutaj link do oferty: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=19541" onclick="window.open(this.href);return false;
A tutaj jak stosować:
Aldehyd 24%.
100ml aldehydu + 400ml wody = 500ml o stężeniu około 4,8%
1ml na 25l wody
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Tomaszewski »

Hmm no to tak na szybko przeliczając pomimo że trzeba go podawać 2x więcej to wychodzi ponad 2x taniej w porównaniu z Carbo Aqua Art. Jest to dla mnie wystarczający powód aby przetestować ten specyfik. Ok ja się zdecydowałem, jeśli jest ktoś jeszcze chętny to niech się dopisuję, napiszę ile chce a ja się postaram załatwić resztę. Kwestię dalszej dostawy do poszczególnych odbiorców z pewnością pójdzie jakoś jakoś pozytywnie rozpatrzyć.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Red »

to ja pół literka przygarnę ;)
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie”