Aldehyd glutarowy

Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: krzysiekh »

Tomaszewski pisze:Hmm no to tak na szybko przeliczając pomimo że trzeba go podawać 2x więcej to wychodzi ponad 2x taniej w porównaniu z Carbo Aqua Art. Jest to dla mnie wystarczający powód aby przetestować ten specyfik. .
Ten z AA ma jakieś 3% stężenie ;) czyli glutaralu można mniej dozować, to tak na pałę jest zrobione, no i trzeba mieć na uwadze pH w akwarium (przy niskim można dać więcej, przy wyższym niż 7 mniejsze dawki).
Tomaszewski pisze:Ok ja się zdecydowałem, jeśli jest ktoś jeszcze chętny to niech się dopisuję, napiszę ile chce a ja się postaram załatwić resztę. Kwestię dalszej dostawy do poszczególnych odbiorców z pewnością pójdzie jakoś jakoś pozytywnie rozpatrzyć.
Ja na 200ml się piszę, kasę mogę przelać komu trzeba, zaś odbiór jakoś sobie załatwię ;)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: Aldehyd glutarowy

Post autor: Big daddy »

Ja również 200ml, dajcie tyko nr konta do przelewu.

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Tomaszewski »

Nie no nie będę cudował z żadnymi przelewami ;)) myślę że spokojnie uda się transport załatwić i ewentualnie każdy zapłaci przy odbiorze.
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Tomaszewski »

Aldehyd zamówiony. Myślę że do piątku przyjdzie także ten kto będzie na zlocie dostanie go od razu a z resztą postaram się jakoś dogadać. Koszt wysyłki to 11zł i postaram się go jakoś tak rozłożyć żeby nikt nie był na tym interesie stratny. Płyn przyjdzie w formie nierozcieńczonej także dla własnego czystego sumienia zaznaczę żeby obchodzić się z nim OSTROŻNIE i trzymać absolutnie z dala od dzieci (chociaż to pewnie wszyscy wiedzą).
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Tomaszewski »

Za całość zapłaciłem 78,50zł z przesyłką za 1500ml. 78,50:15 (100ml)= 5zł (100ml).
Myślę że jest to najbardziej uczciwa propozycja. Ilości przygotuję takie jak mi podaliście i przywiozę je w Piątek na spotkanie. Z tego co widzę to kolega Red i Big daddy będą więc załatwimy sprawę od ręki, z kolegą krzysiekh postaram się jakoś umówić na odbiór. Gdyby się coś zmieniło (zmiana ilości lub rezygnacja) to prosiłbym tylko o info. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Red »

Mnie pasuje :)
Gdyby mi się jednak nie udało dotrzeć na spotkanie ("małe" kłopoty zdrowotne w rodzinie) to poproszę Biga żeby odebrał moją porcję i w miarę możliwości się rozliczył za mnie.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: MarSz »

Krzysiek jest "z okolicy" więc umówicie się na miejscu.
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Tomaszewski »

MarSz pisze:Krzysiek jest "z okolicy" więc umówicie się na miejscu.
Wiem wiem już z nim tam wstępnie rozmawiałem tylko musimy dogadać konkretny termin ale to zostawię do momentu aż Aldehyd będę miał w rękach. Kurde zapomniałem że dzisiaj jest Środa a nie Wtorek (eh te długie weekendy) i mam nadzieję że paczka zdąży przyjść do Piątku.
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Tomaszewski »

Aldehyd już przyszedł, dzisiaj już nie zdążę ale jutro go podzielę i jakoś postaram załatwić transport. Zagadam z MarSz może będzie tak miły i podrzuci go bliżej Częstochowy ;)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: MarSz »

Nie ma problemu - tylko dasz wytyczne co i jak oraz zorganizuj dalszą "siatkę przerzutową" :-)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: MarSz »

OK - mam aldehyd od Tomka.
Dziś zapomniałem go zabrać ze sobą ale myślę, że jutro mogę zabrać i przekazać Przemkowi (Big Daddy).

Korzystając z okazji - chciałbym zapytać, czy wśród osób, które będą brały od Przemka aldehyd (lub z jakiegokolwiek innego powodu będą się z nim widziały w najbliższym czasie) są osoby, które deklarowały się testować bakterie AZOO?

Butelki z bakteriami czekają u mnie - ciągle jeszcze kilku osobom muszę je przekazać - może udałoby się za jednym razem załatwić obie kwestie w przypadku kilku osób?
Awatar użytkownika
Gavial
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 23 marca 2014, 13:09
Płeć: On
Lokalizacja: Brzustów/Będków

Re: Aldehyd glutarowy

Post autor: Gavial »

Trochę "odgrzeję" temat. Jako, że sporo przelewam tej substancji,a raz się napiłem... Stężony jest żrący i trujący - ponoć jako jedna z niewielu substancji potrafi zabić pałeczki gruźlicy. Rozcieńczony do 4% (BiCarbon Wet) ślicznie zabarwia skórę na brązowo. Dawkowanie: ja ustaliłem metodę obliczenia maksymalnej dawki wten sposób, że do jakiegokolwiek akwarium podaję przez tydzień jakąś małą, ale stałą dawkę. Co tydzień ją podwajam. Przekroczenie zużycia objawia się specyficznym zmętnieniem wody (siwucha) - wtedy przerywam podawanie na kilka dni do ustąpienia siwizny i podaję poprzednią połowę mniejszą dawkę. Przekroczenie nie zaszkodziło krewetkom, rybom, ślimakom, wypławkom (szkoda).

Pozdrawiam

Witek Miszczak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie”