Gliniane kulki

Awatar użytkownika
Carew
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 17 listopada 2012, 12:46
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Gliniane kulki

Post autor: Carew »

Witam,

chciałbym zasięgnąć opinii o kulkach glinianych, których jest mnóstwo w sprzedaży na allegro. Czy faktycznie dają takie efekty ?? I czy ktoś stosowałe je może w Malawi ??

Pozdrawiam
Carew
Pozdrawiam
Carew
Akwarium : OW 105L 60x35x50h
Sump : 66L 55x30x40h
Oświetlenie 4x24W T5 + LED 20W Blue
Odpieniacz : Deltec APF 600
Pompa obiegowa Aquael Turbo 2000
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Gliniane kulki

Post autor: KODI »

Jedyne kulki jakie mogę polecić to kulki JBL :!: Wiem ,że drogie ale są najlepsze ,jeszcze po pół roku są zbite :idea: Innych nie polecam -do Malawi możesz zastosować ,jednak warunkiem jest aby roślina była wsadzona w żwir .Jeżeli masz piasek nie spełnią swojej roli ;)
POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Gliniane kulki

Post autor: Big daddy »

Możesz również posadzić je w doniczkach, wtedy sadzisz w żwirze dajesz kulki i przysypujesz piaskiem, wilk syty i owca cała ;)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Carew
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 17 listopada 2012, 12:46
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Gliniane kulki

Post autor: Carew »

Big daddy pisze:Możesz również posadzić je w doniczkach, wtedy sadzisz w żwirze dajesz kulki i przysypujesz piaskiem, wilk syty i owca cała ;)
No i to jest dla mnie najlepsze rozwiązanie ;) Drugie pyt. czy faktycznie dzięki tego typu nawożeniu są takie efekty jak w większości zachwalają na allegro ?

Pozdrawiam
Carew
Pozdrawiam
Carew
Akwarium : OW 105L 60x35x50h
Sump : 66L 55x30x40h
Oświetlenie 4x24W T5 + LED 20W Blue
Odpieniacz : Deltec APF 600
Pompa obiegowa Aquael Turbo 2000
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Gliniane kulki

Post autor: Big daddy »

Ci z alledrogo zachwalają bo chcą sprzedać jak chcesz najlepsze kulki kup JBL, są wydajne i w sumie wyjdą dobrze nie rozwalają sie za szybko długo działają.
Wiem ze np Alkorta sam sobie zrobił i oprócz parugodzinnego dzwonienia w uszach(żona + wypiekanie w piekarniku), większych kosztów nie poniósł :D
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Carew
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 17 listopada 2012, 12:46
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Gliniane kulki

Post autor: Carew »

Big daddy pisze:...Wiem ze np Alkorta sam sobie zrobił i oprócz parugodzinnego dzwonienia w uszach(żona + wypiekanie w piekarniku), większych kosztów nie poniósł :D
Czasem lepiej wydać parę złoty więcej i mieć spokój ;)
Pozdrawiam
Carew
Akwarium : OW 105L 60x35x50h
Sump : 66L 55x30x40h
Oświetlenie 4x24W T5 + LED 20W Blue
Odpieniacz : Deltec APF 600
Pompa obiegowa Aquael Turbo 2000
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Gliniane kulki

Post autor: alkorta »

Może ja się wypowiem. Wcześniej używałem kulek firmy JBL, ale będąc na spacerze z psem, zauważyłem prace "wykopaliskowe" pod światłowody. Panowie wykopali spore ilości gliny, którą to wziąłem do domu. Tak jak pisze Big, do gliny dodałem torf, następnie ulepiłem kulki i wsadziłem do piekarnika. Po wyprażeniu dodałem po dwie krople preparatu Ferropol 24. Dodaję je obecnie pod żabienice i nie narzekam. Oczywiście firmowe kulki zawierają pewnie więcej dodatków, ale czasami właśnie nie trzeba przepłacać. Faktycznie żona trochę marudziła, ale da się wytrzymać. :mrgreen:
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
Godween
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 18 listopada 2012, 11:28
Płeć: On
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Gliniane kulki

Post autor: Godween »

Carew pisze:Witam,

chciałbym zasięgnąć opinii o kulkach glinianych, których jest mnóstwo w sprzedaży na allegro. Czy faktycznie dają takie efekty ?? I czy ktoś stosowałe je może w Malawi ??

Pozdrawiam
Carew
Jest część roślin, na szczęście niewielka, która "woli" pobierać składniki pokarmowe głównie z podłoża poprzez rozbudowany system korzeniowy (np. rodzina "żabienic" i kryptokoryny). Stąd do jałowego podłoża kulki gliniane są idealnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, aby przy późniejszych pracach przy podłożu nie odkryć tych kulek. Przedostanie się pewnych związków uwalnianych bezpośrednio z torfu i gliny do kolumny wody może się okazać toksyczne dla delikatniejszych zwierząt w akwarium.
Pozdr Godween :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie”