Wstawianie zdjeć na forum poprzez ImageShack.us i Fotosik

Moderatorzy: Opiekun_Forum, admin_tech

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Wstawianie zdjeć na forum poprzez ImageShack.us i Fotosik

Post autor: MarSz »

W związku z pojawiającymi się pytaniami o możliwość wstawiania zdjęć na forum chciałbym przedstawić krótki i prosty tutorial pokazujący jak wstawiać zdjęcia na forum poprzez zewnętrzny serwis hostingowy.

Do tego celu wybrałem ImageShack.us bo ten akurat znam i stosuję, ale można używać innych (np. fotosik.pl i jeszcze pewnie kilku innych).

Zaletą tego rozwiązania jest możliwość wstawienia większej niż 3 ilości zdjęć do jednego postu oraz odciążenie serwera forum (zdjęcia są przechowywane na serwerze zewnętrznym - co pewnie można również uznać za wadę).

Wadą może być to, że zdjęcia te teoretycznie po jakimś czasie mogą zniknąć z serwera (jeśli się je umieszcza bez zakładania konta w serwisie jednak ja tak robię i jakoś nie spotkałem się z taką sytuacją przez kilka ostatnich lat). Wadą może być też możliwość wykorzystania naszych zdjęć przez osoby trzecie do celów komercyjnych i innych (np. w serwisach aukcyjnych itp). Co prawda umieszczenie zdjęć w sposób tradycyjny poprzez upload zdjęć na forum też przed tym nie zabezpiecza - zdjęcia można pobrać - więc tutaj w pewnych przypadkach rozwiązaniem może być umieszczenie swojego podpisu, logo, znaku wodnego itp. na zdjęciu (ja tak robię od kiedy znalazłem moje zdjęcia podpisane przez kogoś innego na znanym serwisie aukcyjnym).

Aby wstawić zdjęcie wystarczy wejść na stronę imageshack.us i wykonać następujące czynności (jak pisałem wcześniej - nie trzeba mieć tam konta więc taki przykład pokażę - nie wiem jakie możliwości dodatkowe daje rejestracja w serwisie ale prawdopodobnie daje możliwość zarządzania zdjęciem lub nawet jego usunięciem - wstawianie zdjęcia bez rejestracji takiej możliwości nie daje więc co już raz wstawimy to zostaje - warto mieć to na uwadze):

1. Wybieramy plik, który chcemy zamieścić (przycisk Przeglądaj) - po wskazaniu pliku na dysku przyciskamy Prześlij teraz:

Obrazek

2. Po przesłaniu pliku (w zależności od jego rozmiaru może to trwać krócej lub dłużej) wyświetlone jest okno informujące o udanym przesłaniu pliku a jego najistotniejszy dla nas fragment jest poniżej:

Obrazek


Zawiera on formację o statusie uploadu, nazwę pliku na serwerze (może się różnić od naszej na dysku), mały podgląd pliku (tutaj moje dzieło stworzone na potrzeby tego tutoriala :-) ) oraz kilku linków.

Linki te umożliwiają wykorzystanie zdjęcia w różny sposób (ja wykorzystuję głównie kod forum ale na potrzeby tego przykładu zobaczymy jaki będzie efekt jak wkleję na forum każdy z nich):

Link:
http://imageshack.us/photo/my-images/255/testast.jpg/

Direct Link:
Ja bez rejestracji nie mam możliwości skopiowania tego linku

Kod Forum:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Kod Alt Forum:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Kod HTML:
<a target='_blank' title='ImageShack - Image And Video Hosting' href='http://imageshack.us/photo/my-images/25 ... jpg/'><img src='http://img255.imageshack.us/img255/5531/testast.jpg' border='0'/></a><br>Uploaded with <a target='_blank' href='http://imageshack.us'>ImageShack.us</a>

Jak widać ostatnia opcja nie wiele nam da jeśli nie posługujemy się edytorem HTML.

Nie pamiętam teraz dokładnie jak, ale można było w jakiś sposób z podanych linków zrobić tzw. miniatury forum - czyli małe obrazki, które dopiero po kliknięciu ładowały się w dużej rozdzielczości.
Opcja ta jest bardzo przydatna w wątkach z dużą ilością zdjęć bo oglądający nie muszą czekać na załadowanie wszystkich fotek zwłaszcza jak jest do przeczytania ostatni post tylko z krótką informacją, jednak wadą jest to, że każde zdjęcie trzeba kliknąć by je zobaczyć w pełnym rozmiarze - coś za coś.
Jak sobie przypomnę to dodam informację jak to zrobić (lub jeśli ktoś pamięta to proszę o dodanie informacji).

Jak chcemy dodać kolejne zdjęcia (po skopiowaniu linków !!! - bez ich skopiowania może być problem z ich uzyskaniem później) to wybieramy na pasku u góry "Przesyłanie multimediów" i wracamy do punktu pierwszego.To tyle - myślę, że nie jest to zbyt kłopotliwe.
W razie problemów proszę pytać.
Awatar użytkownika
kamyccek
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 597
Rejestracja: 17 listopada 2012, 23:36
Płeć: Ona
Lokalizacja: Częstochowa - Częstochówka
Kontakt:

Re: Wstawianie zdjeć na forum poprzez ImageShack.us

Post autor: kamyccek »

Ja polecam TINYPIC działa podobnie jak opisany powyżej przez MarSz'a Image Shack

wystarczy wpisać w przeglądarkę http://tinypic.com/ i wyskoczy wam coś takiego:
Obrazek

po czym aby wkleić zdjęcie na forum procedura odbywa się podobnie jak opisał MarSz w poście wyżej :)
80l - zlikwidowane bez pomysłu na przyszłość
112l - 112 wg kamyccka
25l - kamienny kotnik - zlikwidowane
30l - krewetkowy kurhan

najpiękniejsze jest zero w równaniu nieskończoności
...bo w życiu trzeba być trochę niemożliwym...

gg: 5666541
tel: na PW

Kamila dla przyjaciół zwana Kamyczkiem
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Dodawanie zdjęć przez serwis FOTOSIK!

Post autor: Big daddy »

Widząc problemy na forum w związku z ograniczeniami dodawania załączników, postanowiłęm zrobić instrukcję dodawania zdjęć przez popularny serwis Fotosik, podobny tutorial uczynił juz kolega MarSz tyle że na serwisie imageshack, mam nadzieje że ten tutorial będzie uzupełnieniem poprzedniego i pozwoli zaoszczędzić mejsce na naszym serwerze.

Mam również nadzieję że użytkownicy, którzy do tej pory nie wyobrażali sobie "współpracy" z podobnymi serwisami przekonają się, że to niejednokrotnie wygodniejsza i szybsza od dostępnych na forum "załączników" forma podzielenia się z nami fotografiami swoich zbiorników i nie tylko...

Zatem do roboty:
Znajdujemy w sieci stronę www.fotosik.pl wygląda ona dokładnie tak jak na poniższym zdjęciu, czas potrzebny na otwarcie nowej karty, wpisanie szukanej frazy w wyszukiwarkę i kliknięcie w wynik to ok 5s. Jeśli jesteśmy już na "głównej" fotosika klikamy w prawym górnym rogu na pomarańczowy przycisk "DODAJ ZDJĘCIA" na screenie zaznaczony czerwoną elipsą to kolejna sekunda czyli razem sześć sekund już za nami ;)


Obrazek

Następnie odnajdujemy w centralnej części ekranu szary przycisk "WYBIERZ ZDJECIA", to kolejna sekunda:

Obrazek

Teraz chyba najtrudniejsza część przed nami, (no przynajmniej dla mnie, przy bałaganie na pulpicie), trzeba odnaleźć dodawane zdjęcie na dysku w komputerze, klikając zaznaczyć je (pkt nr 1) i potwierdzić przyciskiem OTWÓRZ (pkt nr2). Czas operacyjny jakieś 7s (no akurat wiedziałem gdzie mam te zdjęcia :D )Obrazek

Znów jesteśmy w fotosiku, więc wybieramy opcję "bez ograniczeń wiekowych" (pkt nr 1) i pomarańczowy przycisk "ROZPOCZNIJ PRZESYŁANIE" Kolejnie dwie sekundy...

Obrazek

No i proszę gotowe! tu czas zależny od łącza internetowego, samo przesyłanie nie trwa zwykle dłużej niż pięć sekund, u góry strony mamy przesłane zdjęcie:

Obrazek

W dolnej części opcje kodów do wyboru, można sobie tu poeksperymentować, nas jednak na forum interesuje jedna linijka, jej nazwa to "Zdjęcie 500px na forum", poniżej znów w czerwonej elipsie.

Obrazek

W w/w wierszu klikamy Lewym Przyciskiem Myszy, zostanie zaznaczony cały tekst, po czym klikamy Prawym Przyciskiem Myszy i z menu kontekstowego wybieramy opcję "Kopiuj", skopiowany tekst wklejamy BEZPOŚREDNIO do okna postu wysyłanego na forum, bez żadnych dodatkowych kodów.
To znów jakieś 4s, z moich wyliczeń wynika że dodanie zdjęcia zajmuje 25 s ;), jeśli mamy więcej zdjęc do wysłania znów klikamy przycisk "Wybierz zdjęcia" i cała zabawa zaczyna się od nowa :D
Mam nadzieję że powyższa instrukcja przekona tych najbardziej zatwardziałych przeciwników serwisów zewnętrznych, naprawdę to szybka i prosta metoda, w dodatku nie obciążająca serwera. A jesli nie?, to może ktoś się jednak skusi i będzie jednak więcej miejsca na "załączniki" ;)
Pozdrawiam!
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Dodawanie zdjęć przez serwis FOTOSIK!

Post autor: bynio67 »

Dzięki za instrukcję, którą przy okazji problemu tłumaczył mi kilka tygodni temu Kodi. Często ostatnio muszę z fotosika korzystać, bo akurat trafiam na znany niemiły komunikat :(Ale osobiście wolę prostą, szybką metodę jako załącznik :) .
Awatar użytkownika
Barthezz
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2015, 20:04
Płeć: On

Re: Wstawianie zdjeć na forum poprzez ImageShack.us i Fotosi

Post autor: Barthezz »

Cześć Przemku. Nic nie napisałeś, że fotosik nie działa w wersji mobilnej :-(
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: Wstawianie zdjeć na forum poprzez ImageShack.us i F

Post autor: Big daddy »

Jak to pisałem to posługiwałem się jeszcze kalkulatorem :grin:
Na tel najlepiej sprawdza mi się Tapatalk, zdjęcia dodaje się naprawdę wygodnie, polecam.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Regulamin i Informacje Administracyjne”