[144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

ODPOWIEDZ
Alex89

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: Alex89 »

To pewnie miałeś za dużo co2 w akwarium i dla tego się tak działo , jedna ryba wytrzyma druga nie wytrzyma . Co do roślin jak ci teraz fajnie rosną to zostaw tak i obserwuj co się będzie działo . Co do napowietrzania to pamiętaj o tym że napowietrzacz wytrąca co2 . Co do transportu to może za szybko je wpuściłeś i dla tego , ale to jest wina na pewno co2 dawałeś za dużo i ryby się dusiły . To wszystko zależy czy masz dużo roślin czy mało jeśli masz mało to dusiłeś rybki a jeśli masz dużo to dawałeś za dużo co2 .
Awatar użytkownika
hubertusg
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 01 marca 2013, 07:47
Płeć: On
Lokalizacja: Cz-wa Północ

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: hubertusg »

Ostatnio miałem pomysł (jak się teraz okazuje bardzo głupi) , żeby dokupić jeszcze kilka krewetek RC bo miałem ich tylko 5 i czasami żadnej nie widziałem.
Minął miesiąc od tego pomysłu i .... mam już ich około 80 - przynajmniej tylu się doliczyłem - a pewnie i tak części nie widziałem (ostatnio z filtra wyciągnąłem całą masę i pewnie znów tam część się znalazła)
Czy te RC tak szybko i tak liczebnie się zawsze rozmnażają?
Chyba powoli muszę je oddawać jak te małe zaczną się rozmnażać to moje akwarium będzie wielką hodowlą krewetek :). A w sumie myślę, żeby wprowadzić do akwarium inne krewetki typu np crystal red lub jakieś inne "kolorowe".
Ilość wylinek jaka codziennie leży na dnie zaczyna przerażać :) a są narazie nieduże (do 1cm)
Co robicie z nadmiarem krewetek RC? Czy inne też są tak płodne?
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: MarSz »

Co ja zrobiłem z nadmiarem krewetek rc? Przeszedłem na bardziej wymagające.
Może też powinieneś o tym pomyśleć bo taka ich ilość to jak na razie znak, że dobrze Ci idzie.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: Red »

MarSz pisze:Co ja zrobiłem z nadmiarem krewetek rc? Przeszedłem na bardziej wymagające.
.....
I zainstalowałeś od razu regał :)
krewetki ..... wciągają ;)
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: Big daddy »

Możesz wpuścić rybę która utrzyma populacje krewetek w ryzach, jest kilka opcji.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: MarSz »

Red pisze:
MarSz pisze:Co ja zrobiłem z nadmiarem krewetek rc? Przeszedłem na bardziej wymagające.
.....
I zainstalowałeś od razu regał :)
krewetki ..... wciągają ;)

Sorry za OT ale małe sprostowanie. Właśnie, że nie - stare czasy ale najpierw były różne baniaczki (nawet potrójne jamniki) z CR - na nich się uczyłem. Regał to już była wyższa półka i więcej doświadczenia (to gdy już myślałem o Taiwanach).

Dla początkującego kreweciarza, który jednak ma już RC za sobą polecałbym właśnie (by nie rzucać się na głęboką wodę) CRki w niskich gradacjach. Nieco więcej wymagań (przez co i więcej doświadczenia się zdobywa) ciekawe kolory i różnorodność i sporo frajdy z sukcesów.
Awatar użytkownika
hubertusg
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 01 marca 2013, 07:47
Płeć: On
Lokalizacja: Cz-wa Północ

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: hubertusg »

I właśnie chyba na nie się zdecyduję (CR) - jeszcze nie wiem o co chodzi z gradacjami i ich wymaganiami :) ale dam radę.
Bid daddy - a jakie ryby polecałbyś? Czy one wpitalają takie krewecie 1cm czy tylko takie małe?
W sumie szkoda mi je na pożarcie dawać i chyba oddam potrzebującym za symboliczne piwo.
Jak znajdę chwilę to popstrykam fotki i może się ktoś skusi na nie.
Aaa , u mnie regał odpada - w blokach mieszkam. Przeszedł mi taki pomysł , żeby jakieś małe akwarium wstawić ale nie ma gdzie.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2013, 08:11 przez hubertusg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: MarSz »

Co do gradacji to ciągle mi brak czasu ale staram się wstawiać fotki w Galerii krewetek oraz mam w planie przygotowanie przystępnego artykułu o tym z wyraźnymi zdjęciami własnego autorstwa (no ale trzeba te fotki porobić a to też trwa).

Jeśli chodzi o rybki to ja osobiście jestem zdania, że z krewetkami najlepiej nie trzymać żadnych rybek (z różnych powodów - też jest to duży temat na miarę artykułu więc tutaj nie będę wchodził w szczegóły) ale są różne opinie. W pewnych kwestiach jestem w stanie się przychylić to łączenia niektórych krewetek z niektórymi rybkami na zasadzie kompromisu.
Awatar użytkownika
hubertusg
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 01 marca 2013, 07:47
Płeć: On
Lokalizacja: Cz-wa Północ

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: hubertusg »

MarSz - a ty posiadasz jakieś CRki w większej ilości? - na sprzedaż - kilka szt.
Czy te CR się rozmnażają w normalnych warunkach?
Jakie gradacje byś polecił - niekoniecznie najłatwiejsze :)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: MarSz »

Mam i to sporo bardzo różnych. Napiszę Ci PW by tutaj nie śmiecić.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: Big daddy »

Każda większa ryba będzie pożerać małe krewetki np moja p.Ramireza eliminuje wszystkie młode dorosłe sa bezpieczne.
Ale czy naprawdę Krewetki Ci az tak przeszkadzają? Nadwyżki spokojnie możesz oddać chętnych napewno nie braknie, w bańce można też uczyć się selekcji i mieszania genów oddając co nie pasuje do Twojej koncepcji. Krety da bardzo pożyteczne w baniaczku, również troszkę staram się zgłębiać ten temat i w przypadku CR nie jest to już tak proste i choć zapewne się da ja nie proponowałbym hodowli w ogólnym, bo mam kłopoty w teoretycznie nadwornym na te robale krewetkarium.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
hubertusg
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 01 marca 2013, 07:47
Płeć: On
Lokalizacja: Cz-wa Północ

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: hubertusg »

Big - a jakiego typu te problemy ? Czemu nie w ogólnym?
Ogólnie co do moich krewetek - teraz mi kompletnie nie przeszkadzają. Cieszę się (jak każdy żółtodziub) że się coś "rodzi" w akwarium. Tylko skoro z 5 zrobiło się ok 80 szt - to z 80 szt zrobi się....no i ta liczba dopiero może mnie przerażać.

Gdyby amanki mogły się rozmnażać normalnie w akwarium to pewnie też bym ich miał trochę bo cały czas łażą z tymi jajkami.
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: bynio67 »

hubertusg pisze: Gdyby amanki mogły się rozmnażać normalnie w akwarium to pewnie też bym ich miał trochę bo cały czas łażą z tymi jajkami.
Sorry hubertusg za niewiedzę. Napisz proszę co jest powodem że amanki nie rozmnażają się normalnie w akwarium?
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: KODI »

Nie wiem czy mogę się wypowiadać za kolegę ,ale amanki rozmnażają się w słonej wodzie ,dla tego jest problem w rozmnożeniu ich w normalnym słodkim akwarium :-$
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: [144l] Moje takie siakie i owakie IWAGUMI

Post autor: bynio67 »

KODI pisze:amanki rozmnażają się w słonej wodzie ,dla tego jest problem w rozmnożeniu ich w normalnym słodkim akwarium :-$
Dla mnie jako osoby niezorientowanej jest to ciekawostka, a przede wszystkim tajemniczość przyrody. Bo jak nazwać sytuację gdy pomimo iż
hubertusg pisze:amanki cały czas łażą z tymi jajkami.
To jednak potomstwa nie są w stanie w słodkiej wodzie wydać. :oo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”