[18,5l] Silent Hill

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
jaszczur
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 22 marca 2013, 22:38
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: jaszczur »

No to z grubej rury jak to mówią - ogólnie nawet po komentarzach i małym zainteresowaniu wątkiem utwierdziłem się w tym, że coś było nie do końca tak jak miało być i dobrze, że wyszło tak jak wyszło ;) Dodaję więc ostatnie dwie fotki w ustawieniu z 2 kwietnia. Więcej szczegółów pod fotkami.

Obrazek

Obrazek

Zmiany wprowadzone 2 kwietnia dodały dużo roślin ale tak jak parę osób stwierdziło były to zmiany typu "przestawiony kamień" ;) Bardzo chciałem zdobyć coś co zasłoni prefiltr(miałem plan zasłonić go nowym korzeniem zakupionym w tygodniu). Red udostępnił mi w piątek 12 kwietnia kilka sadzonek microsoriów i tego samego dnia zacząłem grzebać w szklance. Powiązałem jeszcze raz mchy, ustroiłem nowy korzeń microsoriami i.... okazało się, że po włożeniu wszystkiego do akwarium wyszła mi zupa warzywna.....
Zobrazować to można tylko czymś takim :
http://www.youtube.com/watch?v=w6QN3EHSjVs ;)

Przysiadłem przed zbiornikiem z lekkim nerwem ale postanowiłem spróbować jeszcze jednego pomysłu, który kiedyś chciałem zrealizować. Świat moich pupili rozpadał się na ich oczach kiedy realizowałem swoją wizję, zaczęły znikać aż do samego podłoża wszystkie misternie układane elementy.

Efekt tych walk poznacie niebawem jak tylko znajdę spokojny moment żeby posiedzieć przy bańce z aparatem. Co myślicie o zmianach w bańce jak do tej pory(mam na myśli cały wątek i obecnie dodane zdjęcia)? Chciałbym zweryfikować swoje odczucia z Waszymi :)
18l - Silent Hill (26 listopad 2011)
20l - barman, rak marmurkowy (3 listopad 2012)-(27 kwiecień 2014)
56l - Soft Asylum (24 wrzesień 2013)-(8 grudzień 2015)
52l - At The Crossroads (17 listopad 2016)
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: Daro »

Na tył przed prefiltr można by rzucić coś drobnolistnego jak duży henio czy umbrosium ... ładnie wtedy by sie prezentowały na tym tle rośliny o barwach czerwonych , z tym że jesli bym miał tam trzymac ludwisię to dał bym ja raczej na tył , a przód zagospodarował didiplisem czy arcuatą , które to są delikatniejsze i lepiej na przód pasują . Na przód zaryzykował bym dać pogestemona helferi i parvulę.
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
jaszczur
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 22 marca 2013, 22:38
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: jaszczur »

Daro pisze:Na tył przed prefiltr można by rzucić coś drobnolistnego jak duży henio czy umbrosium ... ładnie wtedy by sie prezentowały na tym tle rośliny o barwach czerwonych , z tym że jesli bym miał tam trzymac ludwisię to dał bym ja raczej na tył , a przód zagospodarował didiplisem czy arcuatą , które to są delikatniejsze i lepiej na przód pasują . Na przód zaryzykował bym dać pogestemona helferi i parvulę.
Darku , dzięki za rady co do roślin(zawsze cenię i cenić będę Twoje rady bo kilka mądrych rzeczy nakładłeś mi do głowy) ale niestety i w sumie też stety dysponowałem tym co widać na fotkach powyżej plus parę sadzonek microsoriów od Red'a, osobiście nie żałuję tej wielkiej improwizacji. Wykorzystałem wszystko co miałem. Ostatnio jak pamiętasz doskonale - bo sprzętowo mnie zawsze wyposażasz ;) - tak właśnie tworzyłem całe to akwarium i już kolejny rok leci a nadal efekt przykuwa mnie do szkiełka. Myślę, że to co zrobiłem tego 2 kwietnia by było w porządku bo rośliny śmigały, wszystko grało, prefiltr by z czasem zasłoniła ściana zieleniny ale... jakoś wizualnie mnie to nie zaspokajało. Pech chciał, że przy ustawianiu tego nowego korzenia rozwaliłem to co naukładałem a potem stwierdziłem, że skoro już muszę od nowa wszystko ustawiać to może spróbować czegoś innego zamiast wracać do byle-jakości.
18l - Silent Hill (26 listopad 2011)
20l - barman, rak marmurkowy (3 listopad 2012)-(27 kwiecień 2014)
56l - Soft Asylum (24 wrzesień 2013)-(8 grudzień 2015)
52l - At The Crossroads (17 listopad 2016)
Awatar użytkownika
kradek
Założyciel
Posty: 439
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:48
Płeć: On
Lokalizacja: Wrocław

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: kradek »

Pojawiło się w końcu troche "zgniłych" wątków;) Boje się że jak to wszystko się ukorzeni to będziesz miał mase cięcia bo zostanie tylko 1 plan;P Ja bym to co wysokie rośnie wsadził np na lewo tak że zasłoni filtr, a na przód i prawo dal niskie rośliny. Daro dał Ci świetny przykład eleocharis + pogestemon;) Tylko ja bym dał pogestemona poniżej korzenia z prawej i z lewej nad tym kamieniem (? - to chyba kamień:P), a parvule na reszte wolnego z prawej i przodu (czyli nawet sporo;) Da Ci to efekt ładnie wyeksponowanego korzenia, który z czasem obrośnie jak drzewko;)
41l - Krewetki (click!) (click!)off :(
17l - Jurajska Kosia (click!) (click!) off :(
160l - Zielona tanga (click!) trofy rip :(

burn
down
babylon
Awatar użytkownika
jaszczur
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 22 marca 2013, 22:38
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: jaszczur »

kradek pisze:Pojawiło się w końcu troche "zgniłych" wątków;) Boje się że jak to wszystko się ukorzeni to będziesz miał mase cięcia bo zostanie tylko 1 plan;P Ja bym to co wysokie rośnie wsadził np na lewo tak że zasłoni filtr, a na przód i prawo dal niskie rośliny. Daro dał Ci świetny przykład eleocharis + pogestemon;) Tylko ja bym dał pogestemona poniżej korzenia z prawej i z lewej nad tym kamieniem (? - to chyba kamień:P), a parvule na reszte wolnego z prawej i przodu (czyli nawet sporo;) Da Ci to efekt ładnie wyeksponowanego korzenia, który z czasem obrośnie jak drzewko;)
Zgniły wątek? hmm nie bardzo rozumiem ;)

Generalnie to co wrzuciłem na fotach ostatnio przedstawia stan zbiornika do 12 kwietnia. Wtedy przez swoje nadmierne chęci "dodania jeszcze szczypty koperku do zupy" przesadziłem. Można wręcz powiedzieć, że to co wykombinowałem zepsuło w moim odczuciu całą ideę baniaka.

Jutro lub pojutrze porobię jakieś fotki i pokażę co wyszło ;) Bo efekt mojej wielkiej improwizacji sprawił, że jestem w końcu zadowolony :)
18l - Silent Hill (26 listopad 2011)
20l - barman, rak marmurkowy (3 listopad 2012)-(27 kwiecień 2014)
56l - Soft Asylum (24 wrzesień 2013)-(8 grudzień 2015)
52l - At The Crossroads (17 listopad 2016)
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: bynio67 »

To że mi się podoba coraz bardziej, nie znaczy że przedtem było mniej ciekawie. I niestety nie znaczy także że moja opinia jest autorytatywna. Ale subiektywna i na pewno szczera.
Awatar użytkownika
jaszczur
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 22 marca 2013, 22:38
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: jaszczur »

bynio67 pisze:To że mi się podoba coraz bardziej, nie znaczy że przedtem było mniej ciekawie. I niestety nie znaczy także że moja opinia jest autorytatywna. Ale subiektywna i na pewno szczera.
Bynio, kiedyś zaraz na początku po zrobieniu tego akwarium Red mi napisał, że ma skłonność do masowego zarzucania zbiornika zieleniną i jak zobaczył pierwszy aranż tej mojej szklaneczki to mu się bardzo spodobało.
W moim zamyśle miało być nadal tak jak na początku, prosto ale przyjemnie dla oka.

Dobrze, że się stało jak się stało bo zwyczajnie przekombinowałem - zrobiła się taka "ściana płaczu" korzenno/warzywna przed prefiltrem i potem tylko bym żałował jakbym to tak zostawił.
Na szczęście, jakiś sygnał z kosmosu trafił do mojej głowy bo nowy aranż powstał bardzo płynnie i spośród tego co wyjąłem z bańki udało się stworzyć coś naprawdę fajnego i nie wymagającego poprawek(co mnie najbardziej cieszy).
Mam też już pewność, że w tym akwarium mchy nigdy więcej nie zagoszczą. Nie wiem czym to spowodowane ale u innych w akwariach mchy mi nie przeszkadzają. Nawet miałem cierpliwość żeby to wiązać do korzeni itd. Jednak efekt, tylko przez chwilę mi leżał mimo ładnych przyrostów. Ten zbiornik już mchu nie dostanie - jakoś mi bez niego przyjemniej :)
18l - Silent Hill (26 listopad 2011)
20l - barman, rak marmurkowy (3 listopad 2012)-(27 kwiecień 2014)
56l - Soft Asylum (24 wrzesień 2013)-(8 grudzień 2015)
52l - At The Crossroads (17 listopad 2016)
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: Red »

ja cierpliwie zaczekam na focie moich odpadowych mikrozorii :)
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
kradek
Założyciel
Posty: 439
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:48
Płeć: On
Lokalizacja: Wrocław

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: kradek »

jaszczur pisze: Zgniły wątek? hmm nie bardzo rozumiem ;)
Chodzi mi o ciemno czerwone odcienie na roślinach (których wcześniej nie było na fotach - konkretknie to chyba alternathera lub coś podobnego:))
41l - Krewetki (click!) (click!)off :(
17l - Jurajska Kosia (click!) (click!) off :(
160l - Zielona tanga (click!) trofy rip :(

burn
down
babylon
Awatar użytkownika
jaszczur
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 22 marca 2013, 22:38
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: jaszczur »

kradek pisze:
jaszczur pisze: Zgniły wątek? hmm nie bardzo rozumiem ;)
Chodzi mi o ciemno czerwone odcienie na roślinach (których wcześniej nie było na fotach - konkretknie to chyba alternathera lub coś podobnego:))
A to tylko ludwigia tak zielono po wierzchu a czerwonawo od spodu ;) Tak przeczytałem "zgniły wątek" i pomyślałem, że znów ktoś się zombie domaga :D uffff ... na szczęście nie ;)
18l - Silent Hill (26 listopad 2011)
20l - barman, rak marmurkowy (3 listopad 2012)-(27 kwiecień 2014)
56l - Soft Asylum (24 wrzesień 2013)-(8 grudzień 2015)
52l - At The Crossroads (17 listopad 2016)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: Big daddy »

Jak to nie !
A gdzie zombie !!!!!!!
:lol: :lol: :lol:
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: Red »

:lol: :lol: :lol: zombie musi byc :lol: :lol: :lol:
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
jaszczur
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 22 marca 2013, 22:38
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: jaszczur »

Nie ma zombie ale jest aktualizacja ;)
Takie oto zmiany powstały 12 kwietnia - nareszcie miałem czas żeby wrzucić fotki porobione w tamtym czasie(czyt. odzyskałem w końcu aparat) :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać - podniosłem korzeń który w pierwszym aranżu przegradzał podłoże w akwarium.
W końcu można powiedzieć, że nazwa zaczęła trochę pasować do szkiełka a krewetki tego samego dnia pokochały nowe wzgórze ;)
18l - Silent Hill (26 listopad 2011)
20l - barman, rak marmurkowy (3 listopad 2012)-(27 kwiecień 2014)
56l - Soft Asylum (24 wrzesień 2013)-(8 grudzień 2015)
52l - At The Crossroads (17 listopad 2016)
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: bynio67 »

Red pisze:ja cierpliwie zaczekam na focie moich odpadowych mikrozorii :)
jaszczur pisze:jest aktualizacja ;)
Takie oto zmiany powstały 12 kwietnia

Robercie, nic się nie "odzywasz". Czyżby na żadnej fotce nie było Twojego microsirium?
jaszczur pisze:podniosłem korzeń

Niektóre rzeczy lepiej prezentują się w pionie - zwłaszcza korzeń.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: [18,5l] Silent Hill

Post autor: Red »

"moje" mikrozor(i)a były mikroskopijne i nie tak ozdobne ;) ale to nie dlatego wcześniej nie zabrałem głosu. Faktycznie korzeń nadaje trochę mrocznego klimatu. Ludwigia jak się rozrośnie to w małym litrażu równieź rzuci trochę cienia i półmroku. Generalnie nie mnie się wypowiadać ponieważ mnie brak zmysłu aranżacyjnego i co najwyżej mogę próbować naśladować ludzi, którzy taki zmysł mają i ukłon w stronę Jaszczura, źe litraże zamienia na mniejsze a nie na odwrót :)
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”