Symphysodon discus

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Symphysodon discus

Post autor: bynio67 »

Big daddy pisze:czym świecisz że tak czerwono?
Groluksy same?
adamon pisze: Podejrzewam, że po prostu aparat tak ustawiony :)
Szczerze mówiąc (pisząc) to przydał by się jakiś temat w podpiętych gdzie jakiś "szpec" od fotografii szkolił by nas prostych ludzi jak zrobić ładne zdjęcie :)
alkorta pisze:Mogę spróbować ściągnąć tego specjalistę.:)
Big daddy pisze:Przemek jak najbardziej za!
rrroberciokkk pisze:No to czekamy na wyjaśnienie zagadnienia dotyczące dobrych fotek.
Bardzo dobry pomysł. rrroberciokkk i wielu innych pojętnych, których talent wówczas ujrzymy, gdy złapią trochę wiedzy to nas "zmasakrują" pieknymi fotkami. ;)
Awatar użytkownika
jaszczur
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 22 marca 2013, 22:38
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Symphysodon discus

Post autor: jaszczur »

Ja tam robię fotki od lat swoim rozpadającym się aparatem, normalna cyfrówka, megapixeli ma mniej niż aparat w telefonie ale w trybie makro bez lampy i przy zgaszonym świetle fotki wychodzą naprawde niezłe czasami(można to naocznie stwierdzić w galerii). Jedyny problem wynika z tego, że czasem mi się za bardzo ręce trzęsą heheheh :P
18l - Silent Hill (26 listopad 2011)
20l - barman, rak marmurkowy (3 listopad 2012)-(27 kwiecień 2014)
56l - Soft Asylum (24 wrzesień 2013)-(8 grudzień 2015)
52l - At The Crossroads (17 listopad 2016)
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: Symphysodon discus

Post autor: alkorta »

jaszczur pisze:Ja tam robię fotki od lat swoim rozpadającym się aparatem, normalna cyfrówka, megapixeli ma mniej niż aparat w telefonie ale w trybie makro bez lampy i przy zgaszonym świetle fotki wychodzą naprawde niezłe czasami(można to naocznie stwierdzić w galerii). Jedyny problem wynika z tego, że czasem mi się za bardzo ręce trzęsą heheheh :P
Za mało procentów. :D
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
jaszczur
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 22 marca 2013, 22:38
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Symphysodon discus

Post autor: jaszczur »

alkorta pisze:
jaszczur pisze:Ja tam robię fotki od lat swoim rozpadającym się aparatem, normalna cyfrówka, megapixeli ma mniej niż aparat w telefonie ale w trybie makro bez lampy i przy zgaszonym świetle fotki wychodzą naprawde niezłe czasami(można to naocznie stwierdzić w galerii). Jedyny problem wynika z tego, że czasem mi się za bardzo ręce trzęsą heheheh :P
Za mało procentów. :D
Ok, następne zdjęcia akwarium będę robił jak wrócę ze spotkania forumowego ;)
18l - Silent Hill (26 listopad 2011)
20l - barman, rak marmurkowy (3 listopad 2012)-(27 kwiecień 2014)
56l - Soft Asylum (24 wrzesień 2013)-(8 grudzień 2015)
52l - At The Crossroads (17 listopad 2016)
Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

A no tak tak - to jest jak robienie zdjęć akwarium w nocy ale z lampą błyskową całkiem inne kolory ryb takie fotki robiłem to nie że nie ładne albo tego typu ale oglądanie ryb wiele czasu w sztucznym świetle - ''upiękniającym'' -tak przyzwyczaja oko ze potem każda zmiana jest nie do przyjęcia a dzięki temu zę lampa daje od przodu strumień światła a świetlówki świecą nad rybą dlatego robimy zdjecia w nocy i bez lampy aby choć w części złapało to co jest, weźmy pod uwagę to jak ryba wyglada w '' dziennym świetle bez oświetlenia / sztucznym świetle w dzień / wieczorem sztucznym ale świetlówki ala światło dzienne / oraz lampą błyskowa'' ryba ta sama ale jakże inna eh ciężki temat. Każdy robi jak potrafi... ważne że na żywo jest tak jak nam się podoba i tyle.
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Symphysodon discus

Post autor: bynio67 »

rrroberciokkk pisze:trzeba czekać aż palety się wybarwią ogólnie podrosną właśnie jak na zdjęciu nr11 wtedy kolorystyka wkradnie się do zbiornika ... lecz troszke czasu potrzeba. :)
Roberto, czy coś w tej kwestii zmieniło się na tyle, że warto pokazać, czy jeszcze musimy poczekać?
Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

Hey dawno mnie nie było he . Obecnie rybki nabierają barw nie ma szału ale już coś coś się zmienia he he a ze zdjeciami poczekam, w akwarium nic nie zmieniam nie przestawiam bo taki układ widocznie mi i rybą odpowiada składają co tydzień ikrę już nawet ogonki było widać ale cóż z tego jak nie odławiam bo nie mam warunków żeby przeniść parę do osobnego akwa o tych samych parametrach. Jedzą żyją wydalają i co tydzień się bzyk..ją he he. Pozdro
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Symphysodon discus

Post autor: adamon »

Hehe
U mnie też parka się bzyka co tydzień - no może co półtora tygodnia :)
Czytałem kiedyś temat jak odhodować młode palety bez rodziców ale odpadłem w przedbiegach ;)
Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

Już myślałem nawet żeby dociąć szybe na wymiar i włożyć ją do akwarium np 1/3 miejsca dla pary ale kurcze szpecić będzie może się zdecyduję i zobaczę czy takie rozwiązanie pomoże fajnie odchować coś swojego może ktoś już tak robił i doda coś od siebie.
Adam a nie wiesz czy ma ktoś na zbyciu albo na sprzedaż palety chcę dokupić jeszcze 3 szt oczywiście może ty coś chcesz sprzedać aby jakieś inne kupić ??
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Symphysodon discus

Post autor: MarSz »

Poszukaj w giełdzie.
Nie dam sobie ręki uciąć ale wydaje mi się, że gdzieś mi się ostatnio przewinęło jakieś ogłoszenie o sprzedaży palet.
A jak nie znajdziesz, to Alkorta coś wspominał o zmianie aranżu i obsady chyba - może się rozmyślił a może podtrzymuje decyzje. Możesz zapytać.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Symphysodon discus

Post autor: adamon »

rrroberciokkk pisze:Już myślałem nawet żeby dociąć szybe na wymiar i włożyć ją do akwarium np 1/3 miejsca dla pary ale kurcze szpecić będzie może się zdecyduję i zobaczę czy takie rozwiązanie pomoże fajnie odchować coś swojego może ktoś już tak robił i doda coś od siebie.
Adam a nie wiesz czy ma ktoś na zbyciu albo na sprzedaż palety chcę dokupić jeszcze 3 szt oczywiście może ty coś chcesz sprzedać aby jakieś inne kupić ??
Ja mam 12 palet, szczerze mówiąc to chyba jeszcze mi się nie znudziły :)
Mam kilka mniejszych (nie młodych tylko mniejszych ) ale za nie to szkoda kasy bać :)
Pamiętam, że Eendriu też chciał sprzedać swoje, więc popytaj może coś znajdziesz
Jak chcesz młode to Wrocław :D
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Symphysodon discus

Post autor: bynio67 »

rrroberciokkk pisze:Hey dawno mnie nie było he . Obecnie rybki nabierają barw nie ma szału ale już coś coś się zmienia he he a ze zdjeciami poczekam, Jedzą żyją wydalają i co tydzień się bzyk..ją he he.
Tak to bywa że czasu wolnego mamy niewiele. A coraz więcej spraw ważnych. Ale jeśli trafi Ci się chwila, to wpadnij tu kiedy tylko zechcesz. Twoje paletki są prześliczne. A Ty często wtrącasz to swoje charakterystyczne he, he. Dlatego zawsze wyczekuję zdjęc Twoich pupili i opowieści co się u nich dzieje. He, he. ;))
rrroberciokkk pisze:Już myślałem nawet żeby dociąć szybe na wymiar i włożyć ją do akwarium np 1/3 miejsca dla pary ale kurcze szpecić będzie może się zdecyduję i zobaczę czy takie rozwiązanie pomoże fajnie odchować coś swojego może ktoś już tak robił i doda coś od siebie.
Ja dawniej stosowałem tego typu zaporę. Wówczas hodowałem pielęgnice, a trochę później dla odgrodzenia inkubujących pyszczaków. Estetycznych walorów brak, ale barykada swoje zadanie spełniła. Zwłaszcza gdy narybkiem opiekowały się pielęgnice.
Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

Czas jak ten czas każdego goni no ale cóż zrobić życie... Co do zmian dziś zastosowałem kurtynę powietrzną na całej tylnej ścianie efekt jak dla mnie super teraz to wyglada jak ruchomy obraz a palety na tym tle bąbli powietrza fanie się prezentują . Jak narazie szukam jeszcze palet 3-4 szt z tego co mi podpowiadacie jest użytkownik który ma ale czekam na wiadomości jak i co i gdzie. Jak już bede miał obsade dodam fotek z nowym design-em . A z tą zapora bynio67 myśle że dam sobie luzu bo nie mam palet kupionych na to by sie rozmnażały a potem na sprzedaż jednak ta szyba w akwarium bedzie kiczowato wygladać a napewno nie przez tydzień albo dwa tylko wiecej czasu upłynie zanim podrosna na tyle żeby je połączyć z resztą obsady.
Pozdrawiam.
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Symphysodon discus

Post autor: adamon »

Co tam nowego w zbiorniku u ciebie ?
Miałeś dać jakieś fotki nowej aranżacji z kurtyną :)
Widzę ogłoszenie o sprzedaży - cóż to znudziły się ?
Awatar użytkownika
rrroberciokkk
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 29 listopada 2012, 15:19
Płeć: On
Lokalizacja: Kłobuck

Re: Symphysodon discus

Post autor: rrroberciokkk »

adamon pisze:Co tam nowego w zbiorniku u ciebie ?
Miałeś dać jakieś fotki nowej aranżacji z kurtyną :)
Widzę ogłoszenie o sprzedaży - cóż to znudziły się ?
Nie nie nie nic z tych rzeczy znudzić się o nie nie nie tylko trzeba zrobić tak żeby było cacy he he ale tak na poważne fajne te nowe ( prezentowe dostane ) palety tylko strasznie odbiegaja od moich wielkoscią wiesz i to wyglada śmiesznie 2 olbrzymy i 9 siusia-ków obok he he naprawde wole oddac je w dobre ręce (oby tak było) i dokupić ze 4-5 maluszków i czekać co wyrośnie te co do tej pory mam juz naprawde wygladają dosyć ale gdzie tam do 20 cm więc jak sprzedam to napewno coś dokupie i uaktualnie co tam słychować w wannie.
:lol:

dodano 26 cze 2013, 0:48 :

Kilka nowinek para-i-fialnych :lol:
Nowe gady w zbiorniku - ciekawe co wyrośnie z maluszków he he ze starszyzny barwy coraz bardziej widoczne coraz to większe się robią ale w miarę O/, miło przywitały nowych osobników - "bos" zbiornika pierwszy podał płetwe a potem reszta ruszyła czasami za szybko czasami przestraszyły młodzież ale już pod koniec dnia zostali FUMFLAMI :lol:
I fotek parę... proszzzz

dodano 26 cze 2013, 0:49 :



dodano 26 cze 2013, 0:51 :



dodano 26 cze 2013, 0:53 :

Załączniki
1.jpg
1.jpg (64.05 KiB) Przejrzano 3897 razy
2.jpg
2.jpg (59.27 KiB) Przejrzano 3897 razy
3.jpg
3.jpg (67.65 KiB) Przejrzano 3897 razy
4.jpg
4.jpg (81.21 KiB) Przejrzano 3897 razy
5.jpg
5.jpg (40.05 KiB) Przejrzano 3897 razy
6.jpg
6.jpg (41.22 KiB) Przejrzano 3897 razy
7.jpg
7.jpg (63.45 KiB) Przejrzano 3897 razy
8.jpg
8.jpg (53.85 KiB) Przejrzano 3897 razy
9.jpg
9.jpg (54.58 KiB) Przejrzano 3897 razy
10.jpg
10.jpg (46.42 KiB) Przejrzano 3897 razy
11.jpg
11.jpg (64.18 KiB) Przejrzano 3897 razy
…ALBOWIEM POWAIADAM CI: RYBY I AKWARIUM POKAŻ MI SWOJE A BEDĘ WIEDZIAŁ CZY ZWRACAĆ UWAGĘ NA MĄDROŚCI TWOJE…
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”