160L- Pseudo Iwagumi

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: Tomaszewski »

Wymiar zbiornika: 100x40x40
Podłoże: granulat ProSoil
Oświetlenie : świetlówki T5- 2x39W-6500K , 1x39W- 8500K- docelowo 2x39W a dodatkowa świetlówka tak w razie potrzeby
Nawożenie: sole+ CO2+ intermag mikro plus+ chelat Fe+ Carbo
Filtracja: JBL e700 + JBL e900
Ogrzewanie: grzałka przepływowa Hydor 300W
Roślinność: Mały Heniek, Didiplis Diandra, Rotala Indica, Blyxa Japonica, Hydrocortyle sp. japan, Staurogyne sp
Ryby: Bystrzyk Amandy x27szt., Otosek x3szt.(docelowo 8) , Bojownik Syjamski (tymczasowo)
Inne zwierzęta: Krewetka RC xxx, zatoczki xxx

Na początku miało być typowe Iwagumi ale w między czasie koncepcja trochę się zmieniła i powstało to co widać na zdjęciach ;) . Postawiłem na niewielką ilość gatunków roślin co według mnie wyszło zbiornikowi tylko na +. Zbiornik założony 01.03.2013r. Przez kilka głupich posunięć nabawiłem się ogromnej ilości glonów :lol: Było prawie wszystko co mogło być z zakwitem wody i krasnalami włącznie ;) do tego piękny dywan sinicy i pył na szybie przez który nic nie było widać. Na szczęście szybka korekta nawożenia, kilka dużych podmian wody plus lampa UV i dałem radę wyprowadzić zbiornik na prostą bez restartu. Jednak granulat to nie ziemia i trzeba na początku trochę inaczej podejść do sprawy. Zdjęcie Przedstawia zbiornik na dzień 04.05.2013r. Obecnie wszystko wygląda przyzwoicie, w weekend czeka mnie przycinka a po wszystkim postaram się wrzucić aktualne zdjęcia.
Załączniki
P5040034a.jpg
P5040034a.jpg (92.41 KiB) Przejrzano 6725 razy
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: alkorta »

Ładny zbiorniczek, super się zapowiada, a w zasadzie to już jest nieźle, poczekam teraz na nowe zdjęcia po przycince.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: adamon »

Pięknie zarośnięty zbiorniczek :-)
Podobają mi się takie
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: MarSz »

Super to wygląda.
Szacun za utrzymanie hydrocotyle w takich ryzach bo to idealna roślina do takich celów ale męcząca i wymagająca. Wiadomo o co chodzi.

Dobór roślin oryginalny ale efekt bardzo ładny.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: Big daddy »

Nie myliłem się jesteś przesadnie skromny extra baniak, wyjmuje notesik i czekam na naukę, proszę o więcej zdjęć.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: Tomaszewski »

MarSz pisze:Super to wygląda.
Szacun za utrzymanie hydrocotyle w takich ryzach bo to idealna roślina do takich celów ale męcząca i wymagająca. Wiadomo o co chodzi.

Dobór roślin oryginalny ale efekt bardzo ładny.
Oj męcząca męcząca ale nikt nie mówił że będzie łatwo ;) Jak mi zbrzydnie dbanie o nią to przełożę na tylną część Blyxe a z bokami to się jeszcze zobaczy. Myślę że ta odsłona spokojnie wytrzyma jeszcze kilka ładnych miesięcy tym bardziej że ciągle kombinuję z nawożeniem żeby znaleźć optimum dla tego zbiorniczka.
Big daddy pisze:Nie myliłem się jesteś przesadnie skromny extra baniak, wyjmuje notesik i czekam na naukę, proszę o więcej zdjęć.
He he raczej duża doza szczęścia :-D Jakąś niewielką wiedzę już mam ale ze starymi wyjadaczami to nie mam najmniejszych szans w dyskusji. Większość rzeczy robię na oko (szczególnie nawożenie) ciągle coś zmieniam i poprawiam z różnymi efektami. Nie ma chyba innego hobby które uczyłoby takiej pokory i cierpliwości.
Awatar użytkownika
hubertusg
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 01 marca 2013, 07:47
Płeć: On
Lokalizacja: Cz-wa Północ

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: hubertusg »

Bardzo fajnie to wygląda. Ja też próbowałem zrobić akwarium w stylu Iwagumi ale mnie kompletnie nie wyszło iwagumi. Tobie stanowczo bliżej do tego.
U mnie hydrocotyle , który rośnie obok małego heńka często się w niego wrasta i przy wycinaniu go wyrywam przy okazji trochę heńka. Ostatnio się wkurzyłem i wyciąłem hydrocotyla do wys 2 cm bo się za bardzo panoszył ale odrasta w tempie błyskawicznym.
A jak czytam Twój opis o błędach na starcie..... :) chyba każdy to musi przejść. Mimo, że czytałem przed założeniem akwarium tysiące postów i wydawało się , że jestem ekspertem w dziedzinie akwarystyki - minął miesiąc od założenia i ...rachu ciachu atak nitek i innych badziewi.
Ale widzę, że wyszedłeś na prostą i akwarium już robi wrażenie.Duże.
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: Tomaszewski »

hubertusg pisze:Bardzo fajnie to wygląda. Ja też próbowałem zrobić akwarium w stylu Iwagumi ale mnie kompletnie nie wyszło iwagumi. Tobie stanowczo bliżej do tego.
U mnie hydrocotyle , który rośnie obok małego heńka często się w niego wrasta i przy wycinaniu go wyrywam przy okazji trochę heńka. Ostatnio się wkurzyłem i wyciąłem hydrocotyla do wys 2 cm bo się za bardzo panoszył ale odrasta w tempie błyskawicznym.
A jak czytam Twój opis o błędach na starcie..... :) chyba każdy to musi przejść. Mimo, że czytałem przed założeniem akwarium tysiące postów i wydawało się , że jestem ekspertem w dziedzinie akwarystyki - minął miesiąc od założenia i ...rachu ciachu atak nitek i innych badziewi.
Ale widzę, że wyszedłeś na prostą i akwarium już robi wrażenie.Duże.
Tak chyba masz rację ;) Okazało się że zbytnio wierzyłem w swoje umiejętności i wiedzę i skończyło się nieciekawie. Plusem tego jest to że znowu nauczyłem się czegoś nowego i przy następnym zbiorniku który mam nadzieję powstanie jeszcze w tym roku nie popełnię tych samych błędów. Akwarystyka jak widać to nie tylko kalkulator i testy :-D .
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: KODI »

Bańka pierwsza klasa z! A ,że jestem amatorem wszelakich skalniaczków (nie którym się to nie podoba i znaleźli się na innym forum -takim "lekkim") ,to dodatkowy ode mnie + :D
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: Daro »

Ładny zbiorniczek. z! Po wielu trudach jak piszesz wreszcie cieszy oko swego Pana , a to najważniejsze. :),
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: Red »

Tomaszewski pisze:Postawiłem na niewielką ilość gatunków roślin co według mnie wyszło zbiornikowi tylko na +.
A ja mam tak,że zawsze chcę 3-4 gatunki a później dopycham i wychodzi 15 ;)
Zbiornik bardzo mi się podoba.
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 23 grudnia 2012, 22:08
Płeć: On

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: Marcin »

super szkiełko, gratuluje aranżu ,/
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: Tomaszewski »

Stało się 8-) Wczoraj przystąpiłem do ostrego cięcia w akwarium. Było dużo głębsze niż początkowo planowałem ale dół łodygowców był już tak kiepski że postanowiłem posadzić je od nowa. Przy okazji ostro ciachnąłem Hydrocortyle i Heńka. Postanowiłem wrzucić fotkę akwa w jego gorszym momencie a nie tylko jak jest wyciaciane i dopieszczone :lol: . Jakie zdjęcia są każdy widzi :P jak zwykle prześwietlone i powiem szczerze że albo ten aparat jest do bani albo operator do kitu.
4a.jpg
4a.jpg (80.52 KiB) Przejrzano 6468 razy
Fotka lekko z góry, troszkę mniej prześwietlona
5a.jpg
5a.jpg (84.19 KiB) Przejrzano 6468 razy
Na koniec fotka z niedokończonym paludarium. Musiałem wybrać między prześwietlonym akwa a totalnie ciemnym paludarium dlatego zdjęcie takie a nie inne
1a.jpg
1a.jpg (59.83 KiB) Przejrzano 6468 razy
Fotki wiem że kiepskie ale nic lepszego niestety nie jestem w stanie zrobić :((, Gdyby któryś z kolegów lub koleżanek miał jakiś w miarę dobry sprzęcik, był w okolicy i mógłby zrobić jakieś zdjęcie które w pełni oddawałoby charakter tych zbiorników to byłbym niezmiernie wdzięczny.
Awatar użytkownika
Daiw
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: 18 listopada 2012, 08:54
Płeć: On
Lokalizacja: Nierada

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: Daiw »

Bardzo ładne akwarium pewnie z niedługo będzie znowu pełno roślin :) .
Paludarium :D .... już mi się podoba. Czekam na osobny temat w galeri ;) .
200l- Ameryka Południowa
- Pterophyllum scalare
- Apistogramma cacatuoides
- Thayeria boehlkei
- Ancistrus sp.
53l
- Poecilia reticulata

Dawid 723532719
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: 160L- Pseudo Iwagumi

Post autor: MarSz »

Wygląda nieźle.
Co do sprzętu, to mam w Lublińcu kolegę (na forum jako jerzyszczur). Ma w miarę lustrzankę - można zawsze coś spróbować.
Musimy się kiedyś umówić to może coś się usa pstryknąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”