[125] Dekoracyjne

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Lilith
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 02 października 2013, 21:49
Płeć: Ona
Lokalizacja: DWR

Re: [125] Dekoracyjne

Post autor: Lilith »

Mój barwniak jest dziwny, olewa kokosy ;P Miałam parkę w 75L ale tak intensywnie się mnożyły, że samica chyba nie wytrzymała, bo w końcu padła. Nigdy nie składały ikry w kokosie, zawsze pod korzeniem. Tak więc od pewnego czasu pływa sobie sam z gupikami. Chętnie bym go oddała, ale chętnych nie ma, a bez samiczki jest spokojny więc niech sobie jest.
Kiedyś miałam z nimi w akwa 3 stare razborki, biedne padły na zawał jak tamte wyprowadziły młode..tak że jak ktoś chce trzymać parkę barwniaków to najlepiej same. W tym akwa jest jeszcze gdzieś jedna krewecia amano, ale ujawnia się tylko jak ją wyciągnę razem z korzeniem z akwarium
Awatar użytkownika
Lilith
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 02 października 2013, 21:49
Płeć: Ona
Lokalizacja: DWR

Re: [125] Dekoracyjne

Post autor: Lilith »

No i pojawiły się glony..po tygodniu od zalania mam zielony meszek na szybach, dawno nie widziałam takiego zjawiska, mam nadzieję że same znikną ;) są też okrzemki na roślinach i mam nadzieję że nic więcej nie wyskoczy.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: [125] Dekoracyjne

Post autor: Big daddy »

Ile czasu swiecisz? Światełko masz dość mocne na starcie nie można przesadzać z oświetleniem.

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Lilith
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 02 października 2013, 21:49
Płeć: Ona
Lokalizacja: DWR

Re: [125] Dekoracyjne

Post autor: Lilith »

Było z 10h od dzisiaj będzie mniej, myślę 8-6h
fakt inne akwa trzeba się będzie do niego przyzwyczaić, w starym to już wiedziałam co i jak. Te świetlówki T5 chyba jakoś jaśniej świecą niż T8 albo mi się wydaje.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: [125] Dekoracyjne

Post autor: Big daddy »

Nie wydaje Ci się, mają dużo większa sprawność, zmniejsz do 6h. Co tydzień dodawaj godzinkę.
Rozumiem ze nareszcie nie nawozisz niczym?

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Lilith
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 02 października 2013, 21:49
Płeć: Ona
Lokalizacja: DWR

Re: [125] Dekoracyjne

Post autor: Lilith »

Nareszcie? Nie nawożę, dałam bimbrownię żeby roślinki trochę podgoniły, obecnie nie ma bimbro choć nie wiem czy brak CO2 nie spowodował wysypu tych glonów.
Awatar użytkownika
jaszczur
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 22 marca 2013, 22:38
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [125] Dekoracyjne

Post autor: jaszczur »

Myślę, że to ewidentnie za dużo światła. Ja u siebie na starcie zawsze zaczynam od 5 godzin. Mimo tego w tym tygodniu musiałem przerzucić anubiasy trochę do cienia bo za dużo światła dostawały. Lekkie zaglonienie liści wyczyściłem palcami w czystej wodzie... teraz nie powinno być problemu. Zmniejsz światło i obserwuj. Życzę szybkiej i trwałej poprawy :)
18l - Silent Hill (26 listopad 2011)
20l - barman, rak marmurkowy (3 listopad 2012)-(27 kwiecień 2014)
56l - Soft Asylum (24 wrzesień 2013)-(8 grudzień 2015)
52l - At The Crossroads (17 listopad 2016)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: [125] Dekoracyjne

Post autor: Big daddy »

Narazie miało być, autokorekta,sorki. Co2 jeśli masz możliwość to podawaj napewno pomoże, na okrzemki dobre otoski, stosowalbym również Wegiel w płynie.


Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: [125] Dekoracyjne

Post autor: jabluszko520 »

Ja również polecam węgiel w płynie, jak nie masz możliwości podawania co2, nie zaszkodzi, wiem to z autopsji z poprzedniego zbiornika, rośliny rosły jak szalone, ale pod żwirem miałam jeszcze substrat do roślin. A później, jak już wszystko dojrzeje to mikro i makro.
Awatar użytkownika
Lilith
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 02 października 2013, 21:49
Płeć: Ona
Lokalizacja: DWR

Re: [125] Dekoracyjne

Post autor: Lilith »

Węgiel w płynie już zapodaję od kilku dni, glony się cofają najwięcej jest okrzemków i to tam gdzie dochodzi najwięcej światła, a podobno one pojawiają się tam gdzie jest zbyt ciemno.
Rośliny rosną, doszło trochę nowych, na razie nie mam kiedy ale jak znajdę chwilę to zrobię jakieś zdjęcie.
Awatar użytkownika
Lilith
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 02 października 2013, 21:49
Płeć: Ona
Lokalizacja: DWR

Re: [125] Dekoracyjne

Post autor: Lilith »

Dawno mnie tu nie było, trochę się zmieniło, ciągle próbuję dograć nawożenie i jakąś sensowną obsadę. Przed świętami akwa wyglądało tak jak na zdjęciu, wiem bąbelki ;p i nie za wyraźne. Niestety ostatnio w robocie miałam ''sezon'' i więcej czasu spędzałam tam niż w domu ;( brak czasu na cokolwiek..
Barwniak chyba z samotności zaczął świrować i zjadać mi wszystko co się ruszało :( w związku z czym siedzi sam w... nie zlinczujcie mnie - w kuli, myślałam że zdechnie staruszek a ten chyba z miesiąc już tam siedzi i se wesoło pływa, w sumie mam tam ze 25L. No nic musi tam siedzieć, jak kto chętny to oddam.
W baniaczku pływają:

tęczanka neonowa sztuk 8
brzanka sumatrzańska- 8
kosiarki- 2
zbrojnik niebieski- 1
molinezje- 2
ślimol netrina zebra- 1

Brzanki kupiłam w koronie i już tego żałuję, było 10 są jakieś dziwne i niektóre pływają jakby na siłę w dół...lipa oni tam kurcze zawsze takie zdechlaki muszą mieć czy jak. Że też ja nie mam blisko dobrych sklepów.
Załączniki
Robione w dzień i na szybko, widać że gwiazdce się tu chyba nie podoba ;(
Robione w dzień i na szybko, widać że gwiazdce się tu chyba nie podoba ;(
IMG_2340.JPG (194.04 KiB) Przejrzano 3849 razy
Awatar użytkownika
Lilith
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 02 października 2013, 21:49
Płeć: Ona
Lokalizacja: DWR

Re: [125] Dekoracyjne

Post autor: Lilith »

Hej, kurcze miałam problemy z hasłem i myślałam że już się tu do Was nie dostanę ;P
Nie wiem czy to legalne, ale wkleję swój post z innego forum, mam nadzieje że wybaczycie zdradę ale to tylko dlatego że nie mogłam się zalogować..
Tak teraz wygląda moje awa:
7 brzanek sumatrzańskich
5 molinezji
1 zbrojnik niebieski
2 skośnopręgie
2 kosiarki-- zobaczymy na razie chwilowo
2 ślimole netriny
2 poszukiwane heleny widoczne czasem z wieczora ;)
krewetki jakimś cudem przeżyły i się tu mnożą.. wychodzą po zmroku ;p mądrale za dnia brzanki raczej szybko by się nimi zajęły

Rośliny:
Kryptokoryny dwa gatunki nie wiem jakie niestety
żabiennica podobno ocelot czy coś koło tego
nużańce 2 rodzaje
microsorium na korzeniu którego już raczej nie widać
wywłucznik- resztki
nadwódka tajlandzka- nowy nabytek zobaczymy czy się przyjmie, poprzednia zmienna nie chciała mi rosnąć
mech christmas i chyba willow ale porastają glonami więc raczej w krewetkarim wylądują
Załączniki
IMG_2379 popo.jpg
IMG_2379 popo.jpg (181.14 KiB) Przejrzano 3774 razy
skośna większa.jpg
mniejsza rybcia
mniejsza rybcia
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: [125] Dekoracyjne

Post autor: Tomaszewski »

Widzę że roślinki ładnie podrosły, nawozisz obecnie czymś zbiornik czy jest puszczony samopas? Naprawdę fajnie się to wszystko prezentuję.
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: [125] Dekoracyjne

Post autor: alkorta »

ładnie to wszystko wygląda, ale skośnopręgie jak wyrosną to będzie im trochę ciasno.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
Lilith
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 02 października 2013, 21:49
Płeć: Ona
Lokalizacja: DWR

Re: [125] Dekoracyjne

Post autor: Lilith »

To zostaną same skośne z glonkiem ;p
Nawożę głównie potasem, raz na jakiś czas mikro generalnie to muszę zainwestować w testy na NO3 i K, na razie wnioskuję z obserwacji czego brakuje. Wychodzi mi to z różnym skutkiem..jak zwykle mam krasnale, ale też jakieś takie bordowo-czerwone glony pojęcia nie mam co to.
Niby przy krasnalach makro nie podaje się, ale ja właśnie jak nie podaje NPK przez jakiś czas to one się w większej ilości pojawiają. Na razie się nie martwię dużo ich nie ma, a to co jest ogarniają kosiarki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”