[350l] projekt ????

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Bartt85
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2013, 14:11
Płeć: On

Re: [350l] projekt ????

Post autor: Bartt85 »

Na tym etapie wiem już, że trawnik się nie sprawdzi przy tej wysokości akwarium i bez co2 więc będę musiał te rośliny zastąpić jakimiś innymi. W akwarium pojawił się również brązowy nalot na roślinach i wydaje mi się, że to okrzemki bo chyba od herbacianej wody rośliny nie pokryją się brązowym nalotem ? Najbardziej jest to widoczne na anubiasach. Z drugiej strony na żywo nie wygląda to tak źle gdyż ładnie się komponuje z herbacianą wodą i korzeniami, wygląda to bardzo naturalnie.

Skalary nabrały więcej masy i są już bardzo odważne i ciągle głodne. Jeden z nich coraz częściej się odłącza od stada i gania pozostałe więc wnioskuję, że może być to dominujący samiec.

Ramirezki po raz kolejny szykują się do złożenia ikry.

Kilka fotek przed jutrzejszą podmianą wody.

Obrazek

Ten właśnie jest najbardziej agresywny

Obrazek


Obrazek


Obrazek

:)
Awatar użytkownika
Bartt85
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2013, 14:11
Płeć: On

Re: [350l] projekt ????

Post autor: Bartt85 »

Właśnie aklimatyzuję 4 sztuki brązowych palet F1 :D po dzikusach.

Szybkie badanie parametrów wody testami paskowymi. Woda od hodowcy jest o tych samych parametrach :D

Obrazek

Brązy są już jakąś godzinę w zbiorniku i stopniowo dodaje wody z akwarium do worka :

Obrazek

Obrazek


Na razie będą 4 sztuki bo drogie dziady strasznie, ale dokupię jeszcze 2-4 sztuki za jakiś czas.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: [350l] projekt ????

Post autor: adamon »

Pokaż fotki w baniaku jeszcze :-)
jestem ciekawy jak się będą prezentowały w twoim ładnym baniaku :-D


PS ryby miały kwarantannę ? odrobaczyłeś pozostałą obsadę ??
Kup testy kropelkowe bo paski nie są miarodajne :-(
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2014, 18:47 przez adamon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bartt85
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2013, 14:11
Płeć: On

Re: [350l] projekt ????

Post autor: Bartt85 »

adamon pisze:Pokarz fotki w baniaku jeszcze :-)
jestem ciekawy jak się będą prezentowały w twoim ładnym baniaku :-D


PS ryby miały kwarantannę ? odrobaczyłeś pozostałą obsadę ??
Kup testy kropelkowe bo paski nie są miarodajne :-(
Paskowe robione były na szybko żeby tylko się upewnić, kropelkowe również mam. Pozostałą obsadę odrobaczyłem metronidazolem podawanym w pokarmie tak jak mi radziłeś. Niestety bez potwierdzenia na mikroskopie :/ Parametry wody mam bardzo dobre bo sprzedawca kazał mi wziąć próbkę przed zakupem i sprawdzał :D niezły fanatyk. Dał mi gwarancję na ryby i jakby coś się będzie działo to mam dzwonić i nawet podjedzie sprawdzić w razie 'W' Kwarantanny nie robiłem, jedynie stopniowe aklimatyzowanie ryb. Później wstawię filmik z wpuszczania ryb do akwarium.

Także myślę, że zrobiłem co mogłem teraz czas pokaże. Mam nadzieję, że obędzie się bez komplikacji ale nigdy nie wiadomo.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: [350l] projekt ????

Post autor: adamon »

No to widzę, że ryby masz z dobrego miejsca :-) - serwis zagwarantowany :-D
no to czekamy na film
Awatar użytkownika
Bartt85
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2013, 14:11
Płeć: On

Re: [350l] projekt ????

Post autor: Bartt85 »

adamon pisze:No to widzę, że ryby masz z dobrego miejsca :-) - serwis zagwarantowany :-D
no to czekamy na film
Myślę, że jest to również droga do sukcesu dla hodowcy i powinno tak zawsze być moim zdaniem, jeżeli jest ktoś kto chce zapłacić sporo za swoje hobby, to powinno się podchodzić indywidualnie do klienta i ma się wtedy pewność, że ta osoba zawsze wróci kupić coś więcej. Z drugiej strony możemy zawsze liczyć na fachowe porady oraz szczerość jeżeli ta osoba jest pewna jakości swoich ryb to moim zdaniem nie ma się czego obawiać :) Dzięki takim działaniom uzyskuje zaufanie o co trudno niestety w dzisiejszych czasach :/ Jeżeli sprzedawcy podchodziliby w ten sposób do konsumentów to mogą tylko na tym zyskać :)
Awatar użytkownika
Bartt85
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2013, 14:11
Płeć: On

Re: [350l] projekt ????

Post autor: Bartt85 »

Filmik z wpuszczani ryb do akwarium :

http://www.youtube.com/watch?v=kmV8BKGPLZ4" onclick="window.open(this.href);return false;

Ryby nie schowały się ani razu gdzieś w kąt czy za rośliny, trzymają się prawej strony zbiornika i są przyklejone do przedniej szyby. Po jakichś 30 minutach od wpuszczenia postanowiłem wyłączyć światło żeby czuły się bezpieczniej. Z tego co widzę to zaczynają pływać po zbiorniku coś tam podskubują. Najciekawsze jest to, że tłuką się już między sobą i to solidnie.
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: [350l] projekt ????

Post autor: adamon »

Piękne palety i to dzikie :-) - jak się tłuką znaczy że się dobrze czują :-D
Teraz tylko często fotki proszę wstawiać :-P
Awatar użytkownika
Bartt85
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2013, 14:11
Płeć: On

Re: [350l] projekt ????

Post autor: Bartt85 »

Fotki będą często ale najpierw czas na jakiś dobry aparat bo telefonem już mnie denerwuje robienie zdjęć :D

Dyski pływają już po całym zbiorniku i się w ogóle nie boja czyli aklimatyzacja przebiegła pozytywnie. Wieczorem podam pierwsze papu :)
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: [350l] projekt ????

Post autor: adamon »

Bartt85 pisze:Wieczorem podam pierwsze papu :)
Dopiero wieczorem ??
Awatar użytkownika
Bartt85
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2013, 14:11
Płeć: On

Re: [350l] projekt ????

Post autor: Bartt85 »

Właśnie się zastanawiam czy już nie dać bo żerują :D Ale jak kiedyś pochwaliłem się, że nie głodzę ryb 3 dni po wpuszczeniu do akwarium to mnie zjechali, że głodówka potrzebna. Więc sam już nie wiem jak to jest.

Pierwsze karmienie :

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bartt85
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2013, 14:11
Płeć: On

Re: [350l] projekt ????

Post autor: Bartt85 »

Dyski są już 5 dzień u mnie, jedzą super są odważne i nabrały już trochę na masie. Na filmiku wczorajsze piąte karmienie :)

http://www.youtube.com/watch?v=xWgaPmITXrY" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: [350l] projekt ????

Post autor: adamon »

A gdzie altumki poszły ???
Palety widzę ładnie przy przedniej szybie się kręcą - znaczy nic im nie przeszkadza :-D
Rzucają się na jedzonko :-D
Awatar użytkownika
Bartt85
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 03 października 2013, 14:11
Płeć: On

Re: [350l] projekt ????

Post autor: Bartt85 »

Sprzedałem je :) kręcą się cały czas, jedzą nawet z ręki :)
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: [350l] projekt ????

Post autor: bynio67 »

Bartt85 pisze:Sprzedałem je :) kręcą się cały czas, jedzą nawet z ręki :)
To jest bardzo miłe i świadczy że ryby czują się bardzo dobrze. Ja dziś po raz drugi doświadczyłem tego podczas karmienia 4 cent. muszlowców (brewis). Otóż skubały mnie po palcach i przepływały przed otwartą dłonią. A są u mnie od tygodnia. ;))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”