[54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
levoniova
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:40
Płeć: Ona
Lokalizacja: Chorzów

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: levoniova »

Czuję się wywołana do tablicy ;). Faktycznie akwa mi zarosło, zaniedbałam nawożenie, pojawiły się glony, korzeń się rozpada i ogólnie trochę się zniechęciłam do tego zbiornika. W międzyczasie założyłam u siebie jeden nowy baniak i był niedawno restart drugiego. Nie mam za bardzo pomysłu na lśniące wody, w bólach rodzi się nowa koncepcja. Bardzo pomagają uwagi brata i własnoręcznie przez niego wykopane korzenie B-) Może coś ciekawego z tego powstanie ale termin też zależy od prawdopodobnej przeprowadzki.
Mam bóle fantomowe - po rozumie
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: sibelius »

Veni, vidi, vici!
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: Red »

Rozumiem, że "zwycięstwo" zostało uwiecznione na fotkach :)
A fotek brak :(
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
levoniova
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:40
Płeć: Ona
Lokalizacja: Chorzów

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: levoniova »

Jak najbardziej fotki są i juz je wklejam.
Akwarium przed restartem było okropne ... i tu trzymając się łaciny mea culpa mea culpa mea maxima culpa. (chociaż gdyby nie to, że forum to jednak miejsce publiczne, użyłabym innej łaciny ;) )

Obrazek

Gdyby nie brat nie podjęłabym się takiego wyzwania logistycznego jak restart :P Sibelius był nieoceniony ale w sumie odwalił całą brudną robotę i boję się, że przy restarcie u niego mnie czeka to samo ;) Żeby być zupełnie szczerym to też mieliśmy jeszcze jednego pomocnika... albo przeszkadzacza...
florida_blue chyba mi wykrakała, bo dostałam na przechowanie a teraz wychodzi ma to że na wychowanie takiego potwora

Obrazek

Nie dajcie się zwieść to na prawdę potwór. florida_blue byłam w błędzie i oddaję honor kot robi więcej bałaganu i więcej sprawia problemów niż cały dom pełen akwariów. Tym bardziej jeśli kot ma pier... ten teges na punkcie wody tak jak ten.
W każdym razie poznajcie wszyscy Sznapsa, pierwszego kociego aquascaper'a, Sznaps to są Wszyscy.

Obrazek

Za każdym razem jak tylko spuściliśmy go z oczu kot już był w akwarium i poprawiał nasza aranżację, sprawdzał czy Brat tnie korzenie pod właściwym kątem albo mierzył poziom zalania akwarium czy kondycję roślin. Swoją droga brat przywiózł mi piękną kępę feniksa, bardzo się z niej ucieszyłam ale niestety kotu też się spodobała. Znaleźliśmy ją pod koniec roboty przy sprzątaniu, za fotelem. Przeżutą i zaschniętą :/

Ostatecznie hardscape wyglądał tak

Obrazek

z roślinami tak

Obrazek

z pieczątką kierownika budowy

Obrazek

Podczas zalewania

Obrazek

I już z towarzystwem

Obrazek

Żeby nie było wątpliwości - akwa było startowane na starej wodzie, z tym samym filtrem który przerwał pracę tylko na moment większości tych samych roślin, wymieniliśmy tylko podłoże i rozpadający się korzeń. Dlatego uważam, że obsada może spokojnie być wpuszczona od razu.
Na pierwszy ogień poszły krewetki, dzielnie wybierane z mułu przez Brata, jak kopciuszek oddzielał popiół od grochu tak on łowił 3mm krewetki. Razborki które tu do tej pory pływały trafiły do kostki a zamiast nich przybyło nowe towarzystwo.

Obrazek

Obrazek

Jak nam wyszło ??

Obrazek

Co do roślin to wyrzuciliśmy na prawdę sporo, a ja myślałam że braknie. Łupaliśmy kamienie na dworze (co z tego że sąsiedzi mają mnie za pomyloną ;) ogólnie dzień pełen rozrywek. Dokładny opis co pływa lub rośnie w lśniących wodach zatoki Norgesyndgemyndte następnym razem. :)
Mam bóle fantomowe - po rozumie
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: Red »

Na pytanie "jak wyszło ?"
Wyszło elegancko ale przecież nad wszystkim czuwał .... kierownik budowy z pieczątką :lol:
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: Big daddy »

Wyszło Wam super, miałem okazje wczoraj pracować z Sibeliusem przy starcie zbiornika w Radiu Fiat i powiem szczerze że szczęki nam opadły na widok jego plecaka że sprzętem.... Był nawet młotek i przecinak którego u Ciebie zabrakło :grin:
Świetny, efektowny aranż gratuluję.

Wysłane z tapofonu za pomocą Tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: sibelius »

Guzdraliśmy się przez bite osiem godzin, wszystko przez świeżo wyklute krewetki, których to w ogóle tam nie miało być. Przelewanie wody przez filtry do kawy zajęło chyba najwięcej czasu, ale dzięki temu woda była czysta, a nadal "żywa".
A na następne zakładanie przez Forum zbiornika obiecuję zabrać większą piłę i koniecznie siekierę :D
Awatar użytkownika
levoniova
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:40
Płeć: Ona
Lokalizacja: Chorzów

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: levoniova »

Brat mi kazał więc robię aktualizację ;)

Akwarium od restartu w grudniu 2014 działa nieprzerwanie . Przeżyło kolejną przeprowadzkę ale bez restartu. Można nawet powiedzieć, że bezproblemowo. Ostatnio padła mi świetlówka, nie umiałam kupić nowej , dopiero Sibelius mnie poratował a w międzyczasie pojawiło się trochę glonów. Ale największa zmiana to rybska. Okazało się, że znajomy Sibeliusa likwidował swoje akwarium i nie miał co z nimi zrobić. U mnie było pusto i dostałam Hypseleotris compressa czyli śpioszki pomarańczowe, sztuk 3.Największe ryby jakie miałam, zawsze celowałam w mikro rybki.W oczekiwaniu na restart posiedzą w 54l , jak brat zrobi swoje akwa ja dostanę jego szkło (dzięki!) i będą miały 112l ;)

Przepraszam za jakość filmu, lepiej mi wychodzą zdjęcia, jutro jakieś wrzucę.

https://youtu.be/qseICaa3Wuo?t=1m42s
Mam bóle fantomowe - po rozumie
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: sibelius »

No i gdzie te zdjęcia?
Czekam na "ostre karasie" i koniecznie wybarwione!
Awatar użytkownika
jaszczur
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 22 marca 2013, 22:38
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: jaszczur »

Mi te rybki przypominają trochę okonia :) Bardzo ładne sztuki :)
18l - Silent Hill (26 listopad 2011)
20l - barman, rak marmurkowy (3 listopad 2012)-(27 kwiecień 2014)
56l - Soft Asylum (24 wrzesień 2013)-(8 grudzień 2015)
52l - At The Crossroads (17 listopad 2016)
Awatar użytkownika
levoniova
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:40
Płeć: Ona
Lokalizacja: Chorzów

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: levoniova »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mam bóle fantomowe - po rozumie
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: Big daddy »

Piękne rybska i w ogóle fajne fotki. Ten błysk w oku :)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
levoniova
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:40
Płeć: Ona
Lokalizacja: Chorzów

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: levoniova »

Oczyska mają najpiękniejsze. Nie są bardzo ruchliwe, wypływają na chwilę i zawisają w miejscu , czasem na 15 minut ;) a potem nagłe śmignięcie w krzaki. Ale jak tak wiszą, widać, że Cię obserwują. Z takim wrednym wyrazem pyska :D. Są nieruchome tylko strzelają oczami. Idealne ryby dla fotografa, pięknie pozują. U brata na zdjęciach wychodzą mi tylko rozmazane smugi. :(
Mam bóle fantomowe - po rozumie
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: sibelius »

Tak się oto kończy miłość do małych rybek...

Karm dobrze, żeby garbik wyrósł. A potem jeszcze fajeczka i jadą! ;)
Awatar użytkownika
levoniova
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:40
Płeć: Ona
Lokalizacja: Chorzów

Re: [54] Lśniące wody Zatoki Norgesyndgemyndte

Post autor: levoniova »

Te, Brat ! to nie Piotruś Żyła i one "ziela" nie tolerują. :D Nie sądzę, żeby mi mikro rybki przeszły, tylko odkrywam nowe poziomy interakcji. Dziwiłeś się, że razborki wytresowałam tak, że przychodziły na dźwięk mojego głosu. Mój kot potrafi robić sztuczki : siad, proś , leżeć, podaje łapę, skleja żółwia, przybija piątkę, daje "noska" a od dziś oficjalnie potrafi dać "buzi" w policzek. Te rybska mają o wiele większy rozumek od razborki, jeśli ryby się oswoją, bójcie się czego je nauczę :ymdevil:
Mam bóle fantomowe - po rozumie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”