[28,5l] Blada, nocna lampka

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Has thanked: 1 raz
Dziękowano: 27 razy
Status: Offline

Re: [28,5l] Blada, nocna lampka

Postautor: tomek62 » 29 stycznia 2018, 07:30

Anubias faktycznie wysunoł się na pierwszy plan. Zasłania światło pozostałym rośliną. Jak się go będziesz pozbywał, proszę o szczepkę.

Tomek
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Dziękowano: 7 razy

Postautor: sibelius » 27 maja 2018, 20:44

Dobry wieczór.

Co tydzień nad Zupą śpiewa mi się "To ostatnia niedziela...". I na razie tylko śpiewa, ale żeby z założonymi rękami nie siedzieć, przyszedł czas na zmiany u kolcobrzuchów. Nie dlatego, że anubias za wielki, zaburza proporcje. Dlatego, że po oderwaniu żółknących liści podczas podmian zauważyłem zmianę w zachowaniu ryb. Stały się niespokojne, chowały za filtrem i nie sępiły przed przednią szybą. Na 100% to wina anubiasa, bo wcześniej liście wyławiałem, jak same odpadły, a jak za drugim razem taki psikus, to zapaliła mi się lampka i do dzieła.

Tak wyglądała przed, czyli prawie tak samo jak poprzednio,
aj101.jpg
aj101.jpg (209.88 KiB) Przejrzano 340 razy

Z racji tego, że prawy korzeń z bolbitisem i mikrozoriami miał i tak już dawno z Zupy wylecieć, a szkoda mi go było sprzedać, to przeniósł się tu. I czas był najwyższy, bo obecne korzenie, które z Centurii wyłowiłem, w czterdziestostopniowym upale nogi sobie odmrażając, mocno się już rozpadały.
Operacja przebiegła sprawnie, zwłaszcza że levoniova służyła pomocnymi rączkami i wyszło, jak na zdjęciach. Jeszcze będzie kosmetyka, bo znalazłem kolejne kamienie tego samego rodzaju (Ustroń -> Wisła) i suBwassertang chciałbym między nimi upchnąć, oraz co dłuższe liście pójdą do kasacji.
Ryby chyba zadowolone, więcej zakamarków mają w górnej partii akwarium, a do polowania na rozwielitki szeroka plaża. Na przycinkę bolbitisa już po zalaniu nie zareagowały w żaden sposób, więc jest ok. A anubias jakby co, po umyciu i wyszorowaniu do opchnięcia.
I jest tak:
aj110.jpg
aj110.jpg (244.3 KiB) Przejrzano 340 razy

aj112.jpg
aj112.jpg (300.08 KiB) Przejrzano 340 razy
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Dziękowano: 6 razy

Postautor: Graff » 31 maja 2018, 20:18

Na pierwszym zdjęciu jak patrzę to światło nie ma prawa dochodzić do dna.....
Na tym drugim jest znacznie lepiej, bo światło dochodzi :-D
Ale i tak przy gruncie ciemno :lol:
Path of the Dark Side...

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”