Moje 450 L

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

ODPOWIEDZ
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Moje 450 L

Post autor: tomek62 »

Ja mam prowizorke w swoim baniaku ok 45l. Wskład jej wchodzi 10 potrójnych modułów 6500k dwa moduły niebieskie i dwa czerwone takie jak ty przedstawiłeś. Wszystko to rozłożone na 60 cm. W sumie daje mi to 12w. Jako główne oświetlenie, nie spełnia to swojej funkcji. Puki co wspomagam się żarówką energo oszczędną 12w i jakoś to hula. Te najprostsze z roślin rosną nieźle. Myślałem o wymianie tej żarówki na jakiś led 6w, 6500k. Mam zastosowany taką żarówkę w moim pseudo krewetkarium ( 17l), zamontowałem ją w lampce aqaelowskiej ( takiej co Big przerabiał na ledy) i rośliny bardzo fajnie rosną.
Tomek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Moje 450 L

Post autor: andrety »

Wiesz ja roślin nie mam i raczej nie lubię mocnego światła, więc myślę że z 10 modułów na 150 cm wystarczy.Albo i nie.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Moje 450 L

Post autor: Big daddy »

Tylko trzeba zwrócić uwagę na parametry tego zasilacza czy pociągnie więcej modułów. Teraz nie jest problemem kupno driverow i jakiś sterowników nawet na pilota. Taki popularny rgb kosztuje około 12 zł.
Świeci dość dobrze, zrobię jutro fotkę po ćmoku sam ocenisz.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Moje 450 L

Post autor: andrety »

Oki dzięki.Jeśli będę robił ledy to szczerze wolę większą ilość modułów podłączyć do drivera.Nie chcę się bawić w zasilacze , rezystory.
Czekam na fotkę :)
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Moje 450 L

Post autor: Big daddy »

Dobra ale to jutro wieczorem chyba że jak z nocki wrócę i będzie jeszcze ciemno to cyknę.
Żeby bawić się ledami na poważnie to trzeba by Power Led 1W i wtedy można spokojnie skonstruować jakaś belkę. Te moduły jednak również mogą spełnić zadania jako zwykle oświetlenie(choć wiem że np Daro zrobił sobie z białych i z powodzeniem używa. Choć jak z nim ostatnio gadałem musi wspomagać T5 bo zielsko się za bardzo wyciąga, ale to wiadomo roslinniak). Jeśli Ci się chce to zobacz w moim temacie The New Begining tam moje czterysta coś tam było oświetlone jedna belką Led Zoolighta całkiem fajnie to świeci.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Moje 450 L

Post autor: Big daddy »

ObrazekObrazek

Tak to wygląda, chyba lepiej byłoby Ci widzieć biały, miałbyś lepszy pogląd ale to może ktoś używa i się wypowie.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Moje 450 L

Post autor: andrety »

Dzięki za fotkę, belkę w Twoim temacie również widziałem.No nic, będę musiał coś pomyśleć, żeby fajnie świeciło a zarazem nie było zbyt jasno.Bardziej mi się podoba mroczno, klimatycznie, tym bardziej że roślin nie będzie.Może dokupię anubiasy chodź wiadomo jak skończą.
A niebieski moduł świeci bardzo przyjemnie.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Moje 450 L

Post autor: sibelius »

Nie wiem, jakie wy macie zasilacze do anten, ale zwykle mają małą wydajność prądową. 100mA to zaledwie na jeden taki moduł, jak pokazałeś. Proponuję zasilacze 12V do ruterów, słiczy i tym podobnych urządzeń, prąd maksymalny dla takich oscyluje wokół 1A, albo do np. monitorów , ok. 3,5A. Takie zasiladło kosztuje kilka lub kilkanaście złotych, oczywiście używane.

Co do uroków niebieskiego światła się nie zgodzę. Zdecydowanie mroczniej i tajemniczo wygląda akwarium oświetlone długim i wąskim snopem światła białego. Uchylam lekko klapkę do karmienia, stawiam nad szparą latarkę, tylko rozłożoną, talkie mniejj więcej coś:
Obrazek

Efekt, jaki tworzą przepływające sumiki szkliste, jak pojawiają się i znikają, wspaniały! Tylko zdjęcia nijak nie mogę zrobić.
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Moje 450 L

Post autor: andrety »

Nie, nie, samo niebieskie oświetlenie odpada, jedynie mogę dorzucić niebieski jako dopełnienie.
Miałem wcześniej halogeny led 10 W zimny biały i efekt był średni, , nie widziałem na żywo jak świecą power ledy i nie chciał bym żeby efekt był taki sam jak przy naświetlaczach :)
Świeciłem przed chwilka nad akwarium diodą w telefonie i taki efekt mnie zadowala :)
Pozdrawiam
Arek
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Moje 450 L

Post autor: tomek62 »

Kolor leda to kwestia gustu, a o tym nie rozmawiajmy. Co do zasilacza, to z tego co mi tłumaczyli jak eksperymentowałem z taśmami trzeba wziąć pod uwagę sumę mocy wszystkich modułów do maksymalnej moce obciążenia zasilacza. Ja za zasilacz z maksymalnym obciążeniem 12w zapłaciłem ok 17 zł.
Tomek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Moje 450 L

Post autor: andrety »

Jak będę robił oświetlenie ledowe to wybiorę driver, moim zdaniem bezpiecznie i bez kombinacji.
Muszę gdzieś przyczaić jak świecą power ledy, tylko na razie nikogo osobiście nie znam co takowych używa.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Moje 450 L

Post autor: andrety »

Podobają mi się raki i tutaj mam pytanko.Czy mogę trzymać raka z pielęgnicami czy raczej odpada?
Kto kogo szybciej zje ? :)
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Moje 450 L

Post autor: KODI »

Zależy jakiego raka z jakimi pielęgnicami. Raczej obstawiam wersję 1:0 dla raka :p
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Moje 450 L

Post autor: andrety »

Myślę o marmurkowym, miałem i nie jest jakoś specjalnie agresywny.Pielęgnice to mekki, managuańskie, pomarańczowopłetwa, severum, niebieskołuska i kilka zbrojników niebieskich i jeden lamparci
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Moje 450 L

Post autor: KODI »

marmurki są bardzo popularne, ja bym proponował jakieś ładniejsze raki. mario ma kilka ciekawych odmian na sprzedaż ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”