[112l] Zupa 2.0

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: [112l] Zupa 2.0

Post autor: Graff »

Witam,
Potwierdzam- fajny "zieleniak" z!
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [112l] Zupa 2.0

Post autor: sibelius »

Dobry wieczór.

Akwarium dalej funkcjonuje, choć trochę się zmieniło a i tak nie widać. Wiosną miałem, możecie wierzyć lub nie, pierwszy raz w ogóle atak ospy rybiej. I jak idiota dałem się nabrać na rady "pana z zoologicznego", który sprzedał mi CMF zamiast Ichtiosanu. Po kuracji i nawrocie kupiłem właściwy i się udało. Ale niestety padła mi prawie cała minipelia plus ryby, z którymi ospa najprawdopodobniej przywędrowała - loricarie. Były też straty w ryżankach, ale populacja powoli się odbudowuje, bo co chciałbym zrobić gruntowne czyszczenie i wymianę wody u ścinków na parapecie, zawsze jakiś maluch tam popyla. Z nowości są cztery pstrążenice marmurkowe - piękne rybki i planuję jeszcze ze trzy dokupić. I tu tyle.
Załączniki
aj_zupa.JPG
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: [112l] Zupa 2.0

Post autor: tomek62 »

Mech i Pelia rządzą. Fajnie i zielono.
Tomek
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [112l] Zupa 2.0

Post autor: sibelius »

Rok minął, a tu tak samo.
Odkładałem, odkładałem i prawie równo rok później filtr czyściłem. I rury... Pompy nie, bo prewencyjnie jest na stałe "łogacona" silikonem - menda się rozszczelniła przy nieznacznym obróceniu kubła - znowu nagrabiłeś sobie, AquaElu!
Rośliny - jak widać, bez zmian, jedynie bolbitisa mam tyle, że zaczyna wypierać subwasertanga i mikrozorium z korzeni. Minipelia się odradzała, ale po kolejnej fali ospy znowu padła. A pod klapką od pokrywy, przy krawędzi wyrosło mi cuś dziwnego.
akwwa001.jpg
Rybnie wykruszają się ryżanki, nie mogę spotkać nigdzie, żeby wzmocnić populację. Na razie zostaje, ile jest, a jajka dalej składają. Latem za to, jak zabrałem od siostry tonę rogatka, wykluły się, odchowały i wróciły do niej pseudomugile paskai w liczbie 5! Przeniosłem też z 25l ostatnie dwie samice drobniczek, samce zdechły dużo wcześniej a i tak teraz pływają maluchy. Niby miało nie być żyworódek, ale trudno.
akwa001.jpg
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: [112l] Zupa 2.0

Post autor: florida_blue »

Ale gąszcz niesamowity.
I przepiękna krynia <3
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: [112l] Zupa 2.0

Post autor: tomek62 »

Do krynii to Paweł miał zawsze rękę. Fajny gąszcz.
Tomek
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [112l] Zupa 2.0

Post autor: sibelius »

Dobry wieczór.

Akwarium dalej działa, choć przerzedziło się - korzeń się obniżył, zniknęła minipelia i rotale się wykruszyły - czas świetlówek dobiega końca. Z ryb prawie bez zmian. Prawie, bo będąc w gościach na Śląsku zakupiłem drobnoustki Beckforda i pięknie pływają w ławicy, i nie tłuką się między sobą jak ryżanki.
Załączniki
aj1.jpg
aj2.jpg
aj3.jpg
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: [112l] Zupa 2.0

Post autor: tomek62 »

Fajnie. Widać, że światło się kończy. Nie myślałeś może o świetlówkach od happeta? Fajna cena i w miarę dobre opinie.
Tomek
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: [112l] Zupa 2.0

Post autor: Graff »

Witaj Paweł

Drobnoustki to zdecydowanie moje najbardziej ukochane rybki. U mnie ZAWSZE musi być jakiś drobnoustek.
Moje ulubione to Drobnoustek Purpurowy. Ale za Drobnoustka zawsze "+".
pozdrawiam
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [112l] Zupa 2.0

Post autor: sibelius »

Właśnie u Ciebie widziałem i postanowiłem spróbować. Chciałem na początku trójpręgie, ale jeden kosztował tyle, co trzy beckfordy, szybka kalkulacja i się z nimi przeprosiłem, a niesłusznie, bo są śliczne, kolorowe, ja jakie niebiesko błyskają płetwami!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”