Malawi żony

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Malawi żony

Post autor: tomek62 »

Witam.
Ostatnimi czasy świat oszalał. Żona wymyśliła sobie malawi, Arek ma zieloną kostkę, Big utonął w słonych tematach a część akwarystycznych bojowników chyba się obraziła na wszystkich, bo nic nie publikują, komentują, etc.

A ja, jak wcześniej pisałem kombinowałem z malawi na życzenie żony. Szafka przerobiona zmocniona, piach zdobyty, bo musi być bielutki, skałki nie te ale niech na razie będą. Po miesiącu dojrzewania jedziemy po rybki po 6 saulosi za 20zł. A na miejscu u sympatycznego Pana czeka na mnie taki zestaw (opisany poniżej)

Akwarium to profilowana 112 ze standardowym oświetleniem.
Podłoże: biały piach o frakcji 0.1-0.5 (zdobyłem przypadkowo 25kg za 4 gupiki i 4 molinezje)
Filtracja Aquael Turbo 500
Grzałka 50W
Skałki to wapień jurajski (poszukuję wapienia filipińskiego w dobrej cenie)
Obsada
10 szt saulosi
6 szt Aulonacara hansbeanschi red flash
(docelowo spora redukcja).
Załączniki
1489655280716-1867128250.jpg
14896553022141351118946.jpg
1489655397788-2093220420.jpg
Tomek
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Malawi żony

Post autor: Big daddy »

Nie jest trafią zła ta skała, mnie zawsze się marzyło i Tobie też proponuje użycie serpentynitu. Moim zdaniem super się prezentuje z jasnym podłożem , no i jest tani.

Wysłane z galaktyki S6
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Malawi żony

Post autor: tomek62 »

Tylko, poszukuję coś w miarę białego. Wapień filipiński jest w miarę biały a dodatkowo ma fajne kształty i otwory spełniające rolę kryjówek.
Tomek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Malawi żony

Post autor: andrety »

Mojej żonie również marzy się malawi, powiedziałem że do mniej niż 2,5 m po długości się nie opłaca ☺
Pozdrawiam
Arek
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Malawi żony

Post autor: tomek62 »

Arku akurat ten argument do mijej żony nie trafił.
Tomek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Malawi żony

Post autor: andrety »

tomek62 pisze:Arku akurat ten argument do mijej żony nie trafił.
Myślisz że do mojej trafił ? Taki argument to nie argument. Malawi ładne ale nie mam na dole miejsca na drugie akwarium, musiał bym obecne zmienić.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Malawi żony

Post autor: Graff »

Witam,
Gratuluje kolejnego akwa :)
Fakt-wapień filipiński ładnie się prezentuje i jest biały ale tez trzeba trafić w dobrej cenie - bo się właśnie ceni.
Taka propozycja:
http://allegro.pl/wapien-filipinski-sup ... ml#thumb/2

No i powodzenia - bo ładnie się już teraz prezentuje :)

Pozdrawiam
Piotr
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Malawi żony

Post autor: KODI »

Jeżeli mogę coś wtrącić co do obsady, zapomnij o aulonocarach w tym litrażu ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Malawi żony

Post autor: bynio67 »

Bardzo ładny piasek. I ogóle wrażenie także miłe dla oka. Gdy aulonocary nabiorą barw ze sprzedażą nie powinieneś mieć kłopotu. Tymczasem niech rybki rosną ku Waszej uciesze. A za kilka miesięcy pierwsze maluchy. ;)) Jeśli chcielibyście aby trochę narybku się uchowało, to faktycznie wapień filipiński będzie idealny aby szukały w nim schronienia.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Malawi żony

Post autor: KODI »

Tylko po co wrzucać ryby, które zaraz będzie trzeba sprzedać :-?
Ponad to, małe aulony są szpetne. Gdy się zrobią ładne to trza się ich pozbyć, nie widzę logiki 8-}
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Malawi żony

Post autor: bynio67 »

KODI pisze:Tylko po co wrzucać ryby, które zaraz będzie trzeba sprzedać :-?
Nie musi zaraz sprzedać. Zrobi to wtedy wtedy gdy uzna za konieczne ;))
KODI pisze:Ponad to, małe aulony są szpetne. Gdy się zrobią ładne to trza się ich pozbyć,
Czyli kiedy się ich powinien pozbyć? Zaraz, wtedy gdy uzna to za konieczne, czy gdy zrobią się ładne?
KODI pisze:nie widzę logiki 8-}
Są trzy sposoby zdobywania mądrości. Refleksja - najbardziej szlachetny, następnie naśladowanie - najłatwiejszy, a trzeci to doświadczenie - najbardziej gorzki ze wszystkich. ;)) Tomku korzystaj z rad starych wilków.
tomek62 pisze:Witam.
Ostatnimi czasy świat oszalał. część akwarystycznych bojowników chyba się obraziła na wszystkich, bo nic nie publikują, komentują, etc.
.
Widzisz jak pięknie się rodzą nowe posty w Twoim temacie. Ledwo minął dzień a jest ich już dziesięć. W tym także posty "akwarystycznych bojowników" ,/
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Malawi żony

Post autor: tomek62 »

Witam wszystkich.
Piotrze dziękuję za link do wapieni. rozważałem taką opcję, ale wolałbym sam wybrać kamole, a we Wrocławiu nie planuję być w najbliższym czasie. Pozostaje mi OLX, albo wizyta w Malawishopie. Mają tam wapień po 7zł.

Bynio67 napisał Bardzo mądre słowa, które moim zdaniem powinny być każdorazowo przypominane akwarystom:
"Są trzy sposoby zdobywania mądrości. Refleksja - najbardziej szlachetny, następnie naśladowanie - najłatwiejszy, a trzeci to doświadczenie - najbardziej gorzki ze wszystkich."
Refleksja, o niej później. Naśladowanie i może pytanie Was bardziej doświadczonych. Doświadczenie- je tak sobie myślę, że zdobędę.

Refleksja:
Dostałem w pakiecie za śmieszną cenę zestaw ryb. W rozmowie z Panem z Koloni, który tym biotopem zajmuje się 17 lat polecił mi Saulosi do tego litrażu. i taki miałem plan. Dostałem dodatkowo Aulonacara hansbeanschi red flash. Mimo szczątkowych informacji w necie (albo ja tak szukam??? Konradzie dziękuję, że mnie w tym utwierdziłeś) wiem, że w moim litrażu to nie ma sensu, tak więc albo je podhoduję jednocześnie będzie to dla mnie jakieś doświadczenie i przekaże komuś kto ma odpowiedni litraż, albo pomyślę nad zmianą litrażu. Jedno z dwóch.

Teraz trochę o zachowaniu ryb. Po wpuszczeniu jeden kocioł. Wszędzie ich pełno. Następnego dnia wszystkie gdzieś pochowane. Pod gąbką filtra, Saulosi kopią jaskinie pod kamieniami, Aulonacary raczej w kupie schowane w cieniu roślin. Żerowały tylko po zgaszeniu światła. Myślę sobie stres. Dopiero wieczorem w miarę swobodnie pływały może dlatego, że popołudniu szybki rajd z żoną i córką do składu kamienia. Ja nurkujący w koszu i przerzucający kamole szukając tego jedynego, żona trzyma mnie prawie za nogawki, a córeczka wesoło układa swoją wizję z kamyczków (to chyba początek, zaczątek aquaskapingu). Powrót do domu, mycie, gotowanie kamienia. i tym sposobem zmieniła się pierwotna wizja szkiełka. Musiały powstać pseudo groty. Zdjęcia dodam wieczorem, ocenicie i czekam na konstruktywną krytykę. tyle mojej refleksji.

Mój pierwszy post nie był atakiem na kogokolwiek, po prostu strasznie cicho tu ostatnio.
Pozdrawiam wszystkich.
Tomek
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Malawi żony

Post autor: bynio67 »

Tak przypuszczałem że zdecydowałeś się na aulonocary bo sprzedający zaproponował Ci dobrą ceną . A co do ceny 7 zł za wapień filipiński - jest bardzo dobra. Jeśli tylko kamienie będą wyglądać tak jak byś chciał, to warto kupić. Kilka miesięcy minie zanim Aulonki wybarwią się na 100%. A Ty w tym czasie zdecydujesz czy postawić większy zbiornik, lub je sprzedać (na pewno będą miały większe wzięcie niż saulosi).
tomek62
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 568
Rejestracja: 04 stycznia 2014, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Malawi żony

Post autor: tomek62 »

20 polskich złotych za 10 Saulosi i 6 Aulonacar to chyba dovra cena. Mimo, że ryby nie przekraczają 4cm.
Tomek
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Malawi żony

Post autor: bynio67 »

Bardzo dobra. Zwłaszcza że teraz rybom krzywda się nie dzieje. A może zostaną u Ciebie gdy postawisz większe szkiełko. ;))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”