[126] florida_blue

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: [126] florida_blue

Post autor: krzysiekh »

A do mnie jakoś nie przemawia. Chyba trochę za duży chaos :)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: [126] florida_blue

Post autor: florida_blue »

zbieram się do uporządkowania owego chaosu - tzn przymierzam się do myśli, ze należałoby coś zmienić :D
mam pomysł, chciałam zostawić podłoże i zastosować tzw. korzenie japonskie, te z drobnymi gałązkami, pokręcone... jestem w stanie sobie wyobrazić praktycznie wszystkie obecne roślinki w połaczeniu z tymi korzeniami, ale jakos nie bardzo mi tam rogatek pasuje. A ponieważ ów rogatek fajnie mi rośnie - to mi go szkoda i tam odkładam porządki na kiedy indziej ;) Jak już nawet mnie nachodzi ochota, żeby coś zmienić , to jak sobie przypomnę , że mam wywlec te rosliny i rybki wyłapac i jeszcze wykombinować gdzie przechować tyle wody - to szybciutko znajduję inne znacznie bardziej pilne zajęcie ;)

Dla mnie ważne, że jakimś cudem się to wszystko razem trzyma, mimo ze wyrzucam rogatka garsciami, akwarium jest strasznie przerybione, podmianki są delikatnie mówiąc nieregularne (jak sie trafi raz na jakieś 3-4 tygodnie), filtr jak zauważę , że sie zapchał to wyczyszczę a jak nie zauważę to nie :P nawozy podaję tylko carbo i potas jak mi się przypomni, tyle że karmić się staram codziennie. I jakoś to wszystko wygląda, woda jest czysta, czasem przejadę przednią szybę, bocznych i tyłu nie czyszczę wcale... Filtr jest jakiś Aquaszut, ma dobre 10 lat i jeszcze sie nie zepsuł (za to kubeł tetry zdechł zaraz po gwarancji ;) ) , światełko sie tylko pali regularnie o ustalonych godzinach, grzałki wciąż nie mam.
To jest ekstremalnie bezobsługowe akwarium ;) Glona nie ma, czasem w mchu pojawiają sie niteczki, w wakacje wyrzuciłam całą kepe mchu, bo mi sie nie chciało wydłubywać a w zeszłym tygodniu troszkę wyskubałam w tego co zostało...
Popełniam wszelakie możliwe błędy i (odpukać) jakimś cudem dziki busz się trzyma :D
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2013, 23:43 przez florida_blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: [126] florida_blue

Post autor: krzysiekh »

Ale moim marudzeniem się nie sugeruj ;) Ważne, że Cię cieszy. Zresztą mam tak jak Ty, że zawsze znajdzie się coś do roboty jak trzeba przycinkę zrobić, a potem resztki roślin wyławiać :D
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: [126] florida_blue

Post autor: florida_blue »

mnie by chyba było łatwiej kolejne założyć niż wywlec z tego choćby jeden korzeń :D

mam zastrzeżenia do tych korkociągów z przodu , są za wysokie i kryptokoryna po lewej jest też za wysoka, ale nie dotykam, żeby nie zdechło

no i oczywiscie wszelkie chemiczne aspekty utrzymania akwarium są dla mnie całkowicie obce - wykonano dla mnie test wody chyba ze 4 lata temu i ponieważ wyszedł w miarę pozytywnie - uznaję, że tak jest do tej pory :) ignorancja na całego 8-)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: [126] florida_blue

Post autor: Big daddy »

florida_blue pisze:zbieram się do uporządkowania owego chaosu - tzn przymierzam się do myśli, ze należałoby coś zmienić :D
mam pomysł, chciałam zostawić podłoże i zastosować tzw. korzenie japonskie, te z drobnymi gałązkami, pokręcone... jestem w stanie sobie wyobrazić praktycznie wszystkie obecne roślinki w połaczeniu z tymi korzeniami, ale jakos nie bardzo mi tam rogatek pasuje. A ponieważ ów rogatek fajnie mi rośnie - to mi go szkoda i tam odkładam porządki na kiedy indziej ;) Jak już nawet mnie nachodzi ochota, żeby coś zmienić , to jak sobie przypomnę , że mam wywlec te rosliny i rybki wyłapac i jeszcze wykombinować gdzie przechować tyle wody - to szybciutko znajduję inne znacznie bardziej pilne zajęcie ;)

Dla mnie ważne, że jakimś cudem się to wszystko razem trzyma, mimo ze wyrzucam rogatka garsciami, akwarium jest strasznie przerybione, podmianki są delikatnie mówiąc nieregularne (jak sie trafi raz na jakieś 3-4 tygodnie), filtr jak zauważę , że sie zapchał to wyczyszczę a jak nie zauważę to nie :P nawozy podaję tylko carbo i potas jak mi się przypomni, tyle że karmić się staram codziennie. I jakoś to wszystko wygląda, woda jest czysta, czasem przejadę przednią szybę, bocznych i tyłu nie czyszczę wcale... Filtr jest jakiś Aquaszut, ma dobre 10 lat i jeszcze sie nie zepsuł (za to kubeł tetry zdechł zaraz po gwarancji ;) ) , światełko sie tylko pali regularnie o ustalonych godzinach, grzałki wciąż nie mam.
To jest ekstremalnie bezobsługowe akwarium ;) Glona nie ma, czasem w mchu pojawiają sie niteczki, w wakacje wyrzuciłam całą kepe mchu, bo mi sie nie chciało wydłubywać a w zeszłym tygodniu troszkę wyskubałam w tego co zostało...
Popełniam wszelakie możliwe błędy i (odpukać) jakimś cudem dziki busz się trzyma :D
Ot i kwintesencja szeroko pojętej akwarystyki i opozycja do ppmów, stopni niemieckich itp.
Akwarium to również takie podejście do tematu, było, jest i zapewne będzie zupełnie jak Florida na spotkaniach... :D Gratki i niech będzie tak jak jest hmm.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: [126] florida_blue

Post autor: florida_blue »

jak dawno nie robiłam żadnej aktualizacji! :)

przygotowuję się psychicznie do drobnych zmian :/n na razie jestem zdecydowana je zrobić, jednak niechęć jaka się we mnie budzi na myśl o wyjęciu roślin i tym tumanie syfku, który uniesie się z dna jest wciąż jeszcze zbyt silna, żeby wprowadzić swoje zamiary w czyn ;)
fizycznie również się przygotowuję, mam już korzeń, który wykorzystam, namacza się, ze względów praktycznych w akwarium, estetycznie nie wygląda najlepiej, TRUDNO. Nie mam odpowiednio dużych wiaderek a jedynej dużej miski mu nie poświęcę.

obsada się nieco zmieniła, mam:
* 4 pielęgniczki ramireza, z czego 3 juz duże, przygarnięte 2 x standard + electric blue)
* bojownik (oczywiście)
* 3 molinezje
* 4 brzanki różowe
* neony innesa i czerwone (z 10 szt chyba)
* mieczyki chyba 4 szt
* gupiki - tylko i wyłącznie japan blue od Gabera
* otoski (4 chyba)
* ancistrusy (nie mam pojęcia ile)
* kiryski (chyba 3 szt)
są ampularie i krewetki i masa świderków.

sama się zastanawiam jak to sie tam wszystko mieści, normalnie ich nie widać, dopiero przy jedzeniu :)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: [126] florida_blue

Post autor: Big daddy »

Hehe byłem widziałem, brzanki piękne a chaszcz nieziemski, elektrik powalił mnie na kolana...
A może to była tetra do naprawy... sam juz nie pamiętam :-D
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: [126] florida_blue

Post autor: blackdeadangel »

no baniaczek strasznie mi się podoba ale niedługo Cię dogonie :D :D :D
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: [126] florida_blue

Post autor: florida_blue »

w ten chaszcz jest jeszcze wepchnięty korzeń - pod wodą trzyma go pokrywa
F:
blackdeadangel pisze:no baniaczek strasznie mi się podoba ale niedługo Cię dogonie :D :D :D
nie masz szans :P nikt nie ma tak zapuszczonego i przerybionego akwarium jak ja :ymdevil:
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: [126] florida_blue

Post autor: blackdeadangel »

No u mnie są dwa korzenie xD A gupików jest masa xD Może chcesz parę sztuk? xD
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: [126] florida_blue

Post autor: florida_blue »

korzenie są trzy, tzw pagaje, czyli grube i ciężkie kawały, są od lat i chyba pod wpływem działalności glonków rozmiary im się bardzo pomniejszyły ;)
ten pod pokrywą nowy i suchy, delikatny, tyle, że nie tonie.
gupików nie przygarnę, ma być jeden rodzaj i już.

zapomniałam dodać do obsady, a jak karmiłam to się ujawniły
jeszcze są 2 fantomy F:
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: [126] florida_blue

Post autor: blackdeadangel »

no to teraz dałaś czadu xD
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: [126] florida_blue

Post autor: florida_blue »

no i stało się :)
juz od dawna podobały mi sie te "korzenie japońskie" z drobnymi pokręconymi gałązkami. Wreszcie znalazłam fajny, pomoczył sie w akwarium , bez przygotowania, na bieżąco zajmowały sie nim rybki i jakimś cudem obyło się bez problemów.

No ale mieć korzeń to jedno a wetknąć go na miejsc e to juz zupełnie inna bajka :ymdevil:
Musiałam się do tego przedsięwzięcia odpowiednio nastawic psychicznie oraz pokonac wszelkie piętrzące się trudności takie jak chociażby brak pojemnika na wodę :) Po trzech podejsciach w końcu ów pojemnik przywiozłam.

Przy okazji porzadków zweryfikowałam liczbę mieszkanców akwarium i okazało się, że jest ich znacznie mniej niz przypuszczałam :-? Kości/ości jednak nie znalazłam co świadczy o pełnym zamknietym cyklu życia w zbiorniku :? Tak więc rybek jest mniej za to świderków mam 3.251 sztuk :mrgreen:

Wyrwałam wszystkie rośliny, nawet skomplikowany wzorek z sagitarii... ułozyłam mniej wiecej od nowa i zalałam.... spodziewałam się, co moze się stać po tak głębokim ruszeniu podłoza, ale nie sądziłam, że będę miała fragment Huang He w akwarium :)

W załączniku widać co uczyniłam :)
Załączniki
IMAG0552.jpg
IMAG0552.jpg (140.05 KiB) Przejrzano 2639 razy
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: [126] florida_blue

Post autor: Big daddy »

w załączniku nic nie widać :-D
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: [126] florida_blue

Post autor: blackdeadangel »

No jak ja ostatnio zmieniałem aranż w moim LT to samo miałem gdy wyrwałem wszystkie rośliny na ślepo sadziłem i na szczęście wyszło coś ciekawego:)
Moje akwarium, moją wizytówką
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”