Doniczkowiec (Enchytraeus albidus)

Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Doniczkowiec (Enchytraeus albidus)

Post autor: Gaber »

Z braku wazonkowca w zoologach, pokusiłem się o najprostsze założenie małej hodowli tego robaka.
10 litrowy plastikowy pojemnik z OBI wypełniłem mniejszą połową torfu odkwaszonego w którym zaszczepiłem zarodową 200ml porcyjkę robalstwa. W pokrywie nawierciłem kilkanaście większych otworów wentylacyjnych, a całość nakryta cienkim przewiewnym materiałem z poszwy (p.ziemiórkom i innym fruwakom)
Robactwo na przemian dokarmiam 2 x tyg drobiowym pasztetem (bez chemii) o zminiejszonej zawartości przypraw, gotowaną marchwią z rosołu i ugotowanymi płatkami owsianymi. Gdy doniczkowce zjedzą porcję to w pojemniku mieszam glebę od dna w celu jej napowietrzenia i ew. zraszam. Przy zaawansowanej hodowli raz w miesiącu profilaktycznie zamierzam podmieniać świeżą porcję torfu. Całość trzymam w piwnicy gdzie panuje stabilna temperatura.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak pozyskane robaki należy oczyścic z resztek ziemi i treści pokarmowej w zimnej wodzie około 3 dni przed skarmianiem
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Doniczkowiec (Enchytraeus albidus)

Post autor: adamon »

Nie przekraczaj temperatury 18 stopni bo cała hodowla padnie - u mnie teraz tak było
I nie trzymam 3 dni w wodzie tylko daję od razu :)
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: Doniczkowiec (Enchytraeus albidus)

Post autor: Gaber »

Hodowla wyeksploatowana z powodu popytu nad podażą :P
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Doniczkowiec (Enchytraeus albidus)

Post autor: florida_blue »

Było sobie zostawić porcję zarodowa

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy”