skalar

Awatar użytkownika
aziomek
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwietnia 2013, 15:39
Płeć: Ona

skalar

Post autor: aziomek »

Witam mam problem ze sklarem od 2 dni chowa sie przed swiatłem?
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: skalar

Post autor: Big daddy »

To normalne po świetach :lol: :lol: :lol:
Tak na poważnie to opisz coś więcej co i jak w bance podstawowe dane chociaż.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
aziomek
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwietnia 2013, 15:39
Płeć: Ona

Re: skalar

Post autor: aziomek »

mam 60 litrowe akwarium i mam mieszanke rybek 2skalary gupiki molinezjeitd... od wczoraj chowa sie w cieniu i nie je wczoraj dadałam troche kamyczków i starałam sie je dobrze wypłukać ale itak cośtam zostało mam nadzieje ze to nie od tego?

dodano 03 kwie 2013, 16:59 :

Ale reszta rybek zachowuje sie normalnie
Awatar użytkownika
Daiw
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: 18 listopada 2012, 08:54
Płeć: On
Lokalizacja: Nierada

Re: skalar

Post autor: Daiw »

aziomek pisze:mam 60 litrowe akwarium i mam mieszanke rybek 2skalary gupiki molinezje itd...
Masz za male akwarium na skalary :( .
Podaj cala obsadę akwarium, filtracje, temperaturę, parametry wody tez by się przydały.
Czym karmisz?
200l- Ameryka Południowa
- Pterophyllum scalare
- Apistogramma cacatuoides
- Thayeria boehlkei
- Ancistrus sp.
53l
- Poecilia reticulata

Dawid 723532719
Awatar użytkownika
aziomek
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwietnia 2013, 15:39
Płeć: Ona

Re: skalar

Post autor: aziomek »

2skalary 7 gupików 3molinezje 4 danio 2mieczyki 2brzany dlugonos 2załobniczki 2gurami 3glonojady i 6neonków a temperature 26stopni a filtracje i ph wody nie wiem jak zbadać?

dodano 03 kwie 2013, 17:18 :

ale drugi skalar czuje sie bardzo dobrze

dodano 03 kwie 2013, 17:50 :

A dostają pokarm robaki mrożone ze względu na dlugonosa i zwykły pokarm dla rybek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: skalar

Post autor: KODI »

Może poprostu ,jeden zagonił drugiego ;) Przy tak małym akwarium ,to bardzo możliwe :!:
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Daiw
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: 18 listopada 2012, 08:54
Płeć: On
Lokalizacja: Nierada

Re: skalar

Post autor: Daiw »

Jaki pokarm mrożony? I jaki zwykły pokarm? Jest dużo pokarmów sztucznych i różnią sie one w bardzo dużym stopniu jakoscia. O filtracje to chodzilo mi jaki filtr posiadasz.
Wersja KODIEGO tez jest bardzo prawdopodobna.
200l- Ameryka Południowa
- Pterophyllum scalare
- Apistogramma cacatuoides
- Thayeria boehlkei
- Ancistrus sp.
53l
- Poecilia reticulata

Dawid 723532719
Alex89

Re: skalar

Post autor: Alex89 »

aziomek Chłopie przecież ty masz w baniaku przerybnienie . A po drugie od kiedy się trzyma skalary w 60litrowym baniaku ??

A co do baniaka to wydaj te skalary bo szkoda mi ich jak się męczą .. To tak samo jak ja bym wsadził paletki do 60litrowego baniaka , albo by skarłowaciały albo by padły .

Wydaj te 2 skalarki i będzie gitara i się nie będą chować przed światłem ..

Lub może być tak jak pisze kodi że to parka może być i samiec zagonił samiczkę a rano się obudzisz i będzie ikra :) .
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: skalar

Post autor: BzZzYkU »

Alex89 pisze:aziomek Chłopie przecież ty masz w baniaku przerybnienie . A po drugie od kiedy się trzyma skalary w 60litrowym baniaku ??

A co do baniaka to wydaj te skalary bo szkoda mi ich jak się męczą .. To tak samo jak ja bym wsadził paletki do 60litrowego baniaka , albo by skarłowaciały albo by padły .
... .
Kolego Alex ;) troszkę zamocno potraktowałeś nową koleżankę na forum ;) może to początkująca akwarystka i nie ma takiego doświadczenia jak Ty czy inni ;)
fakt przerybienie jest, ale może nie miał Jej (bo po zwrotach wydaje mi się że to Kobieta) kto doinformować że to źle tyle rybek ;).
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
aziomek
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwietnia 2013, 15:39
Płeć: Ona

Re: skalar

Post autor: aziomek »

Dawi pokarm dla rybek jest firmy DAJANA "COLOUR FLAKES" a mrożony nie widze nazwy bo mam ostatnio kostke ale jest w czerwonym opakowaniu

dodano 04 kwie 2013, 6:47 :

BzZzYkU tak jestem kobietą i mam akwarium od 2 miesiecy narazie mam małe akwarium bo mam bardzo małe rybki oczywiście jak urosną troche to zmienie na wieksze. A wydaje mi sie ze mam dwie samice to chyba raczej ikry nie znajde. A pozatym nocą obserwowałam tego skalara to zachowywał sie normalnie
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: skalar

Post autor: BzZzYkU »

spokojnie to twoje dopiero 2 miesiące ;) jeszcze dużo doświadczeń przed Tobą :D koleżanko
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
Daiw
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: 18 listopada 2012, 08:54
Płeć: On
Lokalizacja: Nierada

Re: skalar

Post autor: Daiw »

Jakiej wielkości są te skalary? Dieta dosyć uboga, ta mrożonka jest w czerwonym opakowaniu czy jest czerwona? Moze jest to ochotka? Powinno się stosować kilka pokarmów na zmianę. Ja np. karmie pokarmami Tropical: Supervit, TROPICAL, Spirulina super forte, D-50 Plus oraz mrozonakmi: wodzien, artemia, dafnia.
Jeśli ryba nie je to spróbuj z żywym pokarmem najważniejsze żeby zaczęła jeść inaczej zdechnie z głodu.
Po czym wnioskujesz ze masz dwie samice u skalarów pleć można rozpoznać podczas tarła.

Bledem jest kupowanie ryb z myślą ze jak urosną to się kupi większe akwarium. Ryby w zbyt małym akwarium nie urosną do właściwych rozmiarów ponieważ skarłowacieją.
200l- Ameryka Południowa
- Pterophyllum scalare
- Apistogramma cacatuoides
- Thayeria boehlkei
- Ancistrus sp.
53l
- Poecilia reticulata

Dawid 723532719
Awatar użytkownika
aziomek
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwietnia 2013, 15:39
Płeć: Ona

Re: skalar

Post autor: aziomek »

wiem ze tak jest ze jak male akwarium to tak nie rosna ale to mój syn dostał te akwarium i powiedzial ze teraz musi uzbierac sobie pieniadze na takie duze a ma dopiero 4 latka. A wszystkie ryby dostał w prezencie urodzinowym wiec nie mialam zbytnio nic do gadania. A czytałam ze samca mozna poznac po górce na nosie. Pokarm jest w czerwonym opakowaniu i jest czerwone i chyba to jest ochotka. A skalary maja z 6 -7 cm. Ale dzisiaj juz sie tak nie chowa
Awatar użytkownika
Daiw
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: 18 listopada 2012, 08:54
Płeć: On
Lokalizacja: Nierada

Re: skalar

Post autor: Daiw »

To dobrze ze sie nie chowa, przyjmuje pokarm? Tak jak napisałem wcześniej, zakup więcej pokarmów, min. dwa sztuczne oraz mrożonego wodzienia lub artemie. Ochotkę podawaj rzadko góra raz w tygodniu, a najlepiej w ogole z niej zrezygnuj nie jest to dobry pokarm i może wywołać problemy u ryb.
Niestety skalary za jakiś czas będziesz musiała oddać. Gdy przekroczą wysokość ok 10cm.
200l- Ameryka Południowa
- Pterophyllum scalare
- Apistogramma cacatuoides
- Thayeria boehlkei
- Ancistrus sp.
53l
- Poecilia reticulata

Dawid 723532719
Awatar użytkownika
aziomek
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 03 kwietnia 2013, 15:39
Płeć: Ona

Re: skalar

Post autor: aziomek »

nie dzisiaj jeszcze nie jadł ale jutro i tak musze jechac po pokarm to kupie to co mi poleciłeś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby”