Poszarpane, uszkodzone, spalone płetwy czy Martwica?

MMst01
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwietnia 2021, 10:17
Płeć: On

Poszarpane, uszkodzone, spalone płetwy czy Martwica?

Post autor: MMst01 »

Witam

Posiadam bojownika, ma on poszarpane płetwy jednak jego płetwa grzbietowa praktycznie nie istnieje, jest to tylko ogonek, obawiam się, że przyczyniłem się ja do takiego stanu gdyż przeniosłem go za szybko do nowego akwarium 30l z kuli, w tym stanie jest już troche czasu (kilka miesięcy) poza tym czuje się dobrze, pływa, je normalnie, nic nie dobrego sie dzieje, kilka razy w ciągu dnia położy sie na podłożu po czym znowu pływa po całym akwarium, przeciska się między filtr a grzałkę, na te płetwy postanowiłem skorzystać z Bacteria&Fungi oraz liści migdałecznika, obecnie kuracja trwa wg zaleceń producenta, filtr wyłączony, światło zgaszone, do poniedziałku to potrwa następnie mam zamiar podmienić wodę dodając witaminy body strong+. Myślicie, że wpłynie to pozytywnie na mojego bojka? czy może płetwy mają za bardzo uszkodzone tkanki a może to jednak martwica i inaczej się za to brać?

Parametry wody obecnie mi nieznane, Migdałecznik powinien obniżyć twardość wody natomiast pozostałe wg testu paskowego jbl, który robili mi w zoologicznym podobno są w porządku.

Filtr: Aquael Pat mini
Akwarium: 30l
Grzałka: 50w z termostatem
Zawartość akwarium: 3 korzenie japońskie, 3 roślinki żywe

Dziękuje bardzo z góry
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby”