Tło naturalne

Awatar użytkownika
Carew
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 17 listopada 2012, 12:46
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Tło naturalne

Post autor: Carew »

Doceniam informację, które tutaj umieściłeś. Jednak tak jak pisałem wyżej mnie one aktualnie się nie przydadzą bo tło mam w zbiorniku ;) Chyba, że zauważę gwałtowne zmiany w zachowaniu moich rybek ;) Na pewno skorzystają Ci którzy są na etapie powstawania akwarium.

Pozdrawiam
Carew

dodano 07 maja 2013, 21:34 :
Marek pisze:Pozwolę sobie uściślić subtelne zapytania mojego krajana reny-ego.
pierwsze primo - to że tło jest spasowane na styk, nie przeszkadza by się razem z wodą dostawały za nie zanieczyszczenia,tym bardziej że
będzie porywał je w tamtą stronę filter. Zapewne jeszcze akwa Ci nie "pachnie", ale w niedługim czasie .......
drugie primo - to że zastosowałeś do wewnętrznej zabudowy PCW spienione, czyli do stałego zanurzenia w wodzie, świadczy o tym że nie
zapoznałeś się z własnościami fizycznymi jak również ze składem chemicznym tego tworzywa, bowiem:
Podatność na wydłużenie względne sla PCW spienionego wynosi 7 % (szczegóły w necie na stronach producentów)
w składzie chem. są związki trujące (nie wykażą ich testy akwarystyczne) z tego względu to tworzywo jest niedopuszczone
do styku z żywnością oraz na zabawki dla dzieci. To że od razu ci nie wytruje obsady to pewne lecz zauważysz po jakimś
czasie powolną zmianę w zachowaniu rybek na coraz bardziej osowiałe i to będzie początek ich końca.

przepraszam za krytyczne uwagi, ale dotyczą one zastosowania konkretnego materiału, natomiast jeżeli chodzi o jakość wykonania
daję duży plus.

No i niestety Twoje wskazówki po części się sprawdziły. Zauważyłem brak 3 szt. młodych Demasoni, które zakupiłem tydzień temu. Po przeszukaniu całego zbiornika, podświetliłem tylną szybę od zewnątrz i zobaczyłem 3 szt. spłaszczonych dosłownie Demonków :((, Nie mam pojęcia jak się tam dostały, tło było zabezpieczone sylikonem, mimo to i tak wpłynęły za nie.

Przestroga dla wszystkich co planują tego typu rozwiązanie : albo dokładnie uszczelnić tło do szyby albo nie robić.

Człowiek uczy się niestety na błędach, szkoda tylko, że nie obyło się bez ofiar :((,

Tło oczywiście w dniu dzisiejszym wylądowało w kontenerze.
Pozdrawiam
Carew
Akwarium : OW 105L 60x35x50h
Sump : 66L 55x30x40h
Oświetlenie 4x24W T5 + LED 20W Blue
Odpieniacz : Deltec APF 600
Pompa obiegowa Aquael Turbo 2000
Awatar użytkownika
zak19
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 10 lipca 2013, 10:34
Płeć: On
Lokalizacja: 1000lecie

Re: Tło naturalne

Post autor: zak19 »

Na ul. Warszawskiej jest firma Tubiflex czy jakoś tak. Jak chcecie materiał na podobne tło, który nie potruje wam rybek to do nich.
Chociaż to nie Warszawska a równoległa do niej chyba. Na wysokości szkoły. Tam kiedyś był salon IVECO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tła”