ciekawe urządzenie do czyszczenia dna

Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

ciekawe urządzenie do czyszczenia dna

Post autor: officer »

Ciekawostka z portalu YouTube :) ,swoją drogą piękne akwa http://www.youtube.com/watch?v=SSl_SGLh ... re=related
Awatar użytkownika
kradek
Założyciel
Posty: 439
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:48
Płeć: On
Lokalizacja: Wrocław

Re: ciekawe urządzenie do czyszczenia dna

Post autor: kradek »

Używam podobnego od ponad 10 lat... :) Bardzo fajny bajer, niestety utukłem sobie końcówkę i musiałem troche plastikiem nadlać, sam jednak kielich i rurka bez zarzutu działa ;) Polecam każdemu :)
41l - Krewetki (click!) (click!)off :(
17l - Jurajska Kosia (click!) (click!) off :(
160l - Zielona tanga (click!) trofy rip :(

burn
down
babylon
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: ciekawe urządzenie do czyszczenia dna

Post autor: Big daddy »

Tylko gdzie to można kupić?
Widział ktoś?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: ciekawe urządzenie do czyszczenia dna

Post autor: officer »

mam kogoś kto może to wykonać potrzebny jednak rysunek i dokładne wymiary :P
Awatar użytkownika
kradek
Założyciel
Posty: 439
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:48
Płeć: On
Lokalizacja: Wrocław

Re: ciekawe urządzenie do czyszczenia dna

Post autor: kradek »

Jak ja to kupowałem to było bardzo popularne i dość rozpowszechnione... Dokładnie to pod "sezamem", ale czy w wierzowcu, czy w "sezamie" już nie pamiętam... Od jakiegoś czasu szukam(dokladnie od momentu utluczenia końcówki zasysającej) i niestety bez skutku... Dodam że wtedy nie płaciłem więcj niż 15pln... I pamiętam że wszelakie elementy szklane do filtrów itp (rurki wszelakie, u ksztaltne, L kształtne i dużo wylotówek) były baaardzo tanie... Teraz najprostrza rurka to koszt w okolicach 100pln ;s

e=
Foty telefonem, sprzęt jak pisałem już wiekowy, dodatkowo jeszcze z uszczerbkiem:) Mimo tego sprawność taka sama jak po zakupie;) Do bańki wchodzi koło 250ml, moja na tamte czasy to opcja średnia, jeszcze była troszkę większa i dużo mniejsza.

Obrazek

Tu z moim usprawnieniem (nawet wygodniejsze, tamta końcówka rozchodziła się na zewnątrz i często nie dało się dojść w trudniej dostępne miejca. Teraz dojdzie się wszędzi a i zasys bardziej skupiony;p):

Obrazek
41l - Krewetki (click!) (click!)off :(
17l - Jurajska Kosia (click!) (click!) off :(
160l - Zielona tanga (click!) trofy rip :(

burn
down
babylon
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: ciekawe urządzenie do czyszczenia dna

Post autor: officer »

odnośnie rurek kolega jeździ do czech i załatwia rurki typu ADA na polskie za komplet wychodzi 70zł,sam takie sobie kupiłem bo na allegro za takie same musiałbym dać najmniej około 200zł wrzucam foto moich rurek :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mogę takie rurki komuś załatwić średnica 12/16 mm długość rurki wylotowej 35 cm do zagięcia,wlotowa część ssąca 30cm ,a część przyłączeniowa węża 35 ,szkło solidne ,ale wiadomo to jest szkło,co ważne rurki montujemy na przyssawkach (trzeba sobie dokupić takie z uchwytami) wiec możemy sobie ustawić ich wysokość oraz kąt
Awatar użytkownika
marcin321
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 04 lutego 2013, 21:45
Płeć: On

Re: ciekawe urządzenie do czyszczenia dna

Post autor: marcin321 »

Takie odmulacze sprzedawali koło Centrum jakieś 15lat temu
były tylko takie .Jak wtedy bawiłem się w akwarystykę .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: ciekawe urządzenie do czyszczenia dna

Post autor: MarSz »

officer pisze:odnośnie rurek kolega jeździ do czech i załatwia rurki typu ADA na polskie za komplet wychodzi 70zł,sam takie sobie kupiłem bo na allegro za takie same musiałbym dać najmniej około 200zł wrzucam foto moich rurek :


Mogę takie rurki komuś załatwić średnica 12/16 mm długość rurki wylotowej 35 cm do zagięcia,wlotowa część ssąca 30cm ,a część przyłączeniowa węża 35 ,szkło solidne ,ale wiadomo to jest szkło,co ważne rurki montujemy na przyssawkach (trzeba sobie dokupić takie z uchwytami) wiec możemy sobie ustawić ich wysokość oraz kąt

Jakoś przegapiłem ten temat.
Officer - jeśli sprawa będzie dalej aktualna to odezwę się do Ciebie jak przyjdzie czas na akwarium ozdobne OW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filtracja”