KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Moderatorzy: Opiekun_Forum, admin_tech

gk7
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 03 lutego 2014, 11:42
Płeć: On

Re: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: gk7 »

A Ci "ukochani" rodzice często preferują "kulę", bo "fajna" trzymając tam welonki, bojowniki, stada innych rybek, czasem nawet skalary! Pytają po co filtr, grzałka? Przecież welon i bojownik radzą sobie bez! Zabrakło pokarmu, dałem chleb (bez jaj, sam takie coś słyszałem). Z takim podejściem sprzedawca informujący o co kaman wychodzi na naciągacza. Liczą się pieniądze, które rodzice często chcą oszczędzić. Tak się nie da!
Czy rodzice nie posiadają neta? Nie można doczytać?
Skoro kocham swoje dziecko, wiem czego pragnie, mogę poświęcić 5 min żeby zweryfikować jego żądania.
Często sprzedawca walczy o przetrwanie będąc zatrudniony na innym stanowisku.
Pokrzywdzeni rodzice, napiszcie do centrali, że chcecie fachowców! Tyle, że centralę nie stać na takowych :-)
Awatar użytkownika
LaSorciere
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 679
Rejestracja: 18 listopada 2012, 21:07
Płeć: Ona

Re: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: LaSorciere »

Stać nie stać- centrala też by ich nie chciała. Bo gdy pasjonata jest i kocha, to co robi, i jeszcze pracuje w zoologu to jest słabym pracownikiem dla takiej masówki. Bo zna zbyt wiele rozwiązań 'domowych' i lepszych niż te, w butelkach, w sklepie. Poza tym, są też klienci co lubią co tydzień kupować nowe rybki bo poprzednie zdechły... a i tu fachowiec się nie sprawdzi gdy zacznie uświadamiać oburzonego klienta, jak on śmie go pouczać...
Ignorantka, Sarkastyczna, Zakochana w ironii i czarnym humorze
gk7
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 03 lutego 2014, 11:42
Płeć: On

Re: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: gk7 »

Jak "nieszczęśliwy" klient objedzie sklep w necie to pal licho. Gorzej jak grozi sądem za nie doinformowanie, choć doinformowany, a nawet przeinformowany był! Może nadmiar informacji zamotał klienta? Łączenie pielęgnic typu mekka i zebra z pielęgnicowatym skalarem, gurami całującym i welonem w akwa ok 70l przy obsadzie innych rybek to słaby pomysł! Jednak klient "nasz pan". "Na pewno sobie poradzą"! Potem zaczyna się jazda jak z horroru. Trzeba się tłumaczyć jak za zabójstwo! Rybka zjadła lub obgryzła rybkę.
Trudno rozważyć czy sprzedawać co klient sobie życzy czy pytać i uświadamiać? Jeden klient poczuje się zaszczuty, inny będzie straszył, nieliczny będzie wdzięczny. Dla pracodawcy sprzedaż i tak będzie za mała. Zamiast sprzedawać co tylko pływa gada z klientem. Pensja jest minimalistyczna.
Cóż, kto podejmuje taką pracę musi się liczyć z kopaniem po dupie za drobne. Jeśli kopniaki będą ze strony pracodawcy? Każdy podejmujący robotę powinien się z tym liczyć.
Klienci z kosmosu. Cóż, często zdarza się załamanie czasoprzestrzeni. Trzeba być impregnowanym!
Niemniej proszę Was, forumowiczów, akwarystów, ludzi uświadomionych. Jak zaglądacie do jakiegokolwiek zoologa nie naśmiewajcie się z napotkanej kadry. Może nawet przedstawcie się, ktoś Was rozpozna. Pogadacie, zapoznacie się, wymienicie doświadczenia (jak będzie czas).
Łatwo być pretensjonalnym gburem, życzliwym klientem lub po prostu człowiekiem trudniej?
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: KODI »

Miałem się nie już nie wypowiadać w tym temacie, ale po postach akwamaniaka muszę dorzucić swoje
3 gr :p
Prawda jest bardzo prosta i niejednoznaczna do innych sklepów z akwarystyką, chyba że trzymają poziom KAKADU ;)

Uświadamiać na siłę uświadomionego to najgorsza metoda dla sklepu z każdej branży :idea:
W Kakadu są następujące w/g mnie problemy (dotyczy akwarystyki):
-mały wybór towaru,
-totalny brak wiedzy sprzedawców (Ci co mieli świadomość odeszli na szkodę Kakadu)
-żenujące zarobki dla pracowników (nikt ze "świadomością" nie chciał by dla Kakadu pracować)
-wysokie ceny


Nie da się trzymać wysokiego poziomu z miernie opłacaną kadrą (dotyczy to wszystkich dziedzin -może nie w Chinach)
Sprzedawca nawet jak wie, to ma to w d... bo za marne grosze nie będzie się wywnętrzał.
Znam kilka osób, które mimo potężnej wiedzy, sprzedawały klientowi co popadło byle zrobić wynik finansowy.Jak ktoś z laików ma założyć akwarium a rybki sobie wpuścić za miesiąc to ma gdzieś akwarystykę, ale jak kupi baniak i zestaw uzdatniaczy i od razu kilka rybek to jest zadowolony.

Trzeba sobie zadać pytanie, w jakim celu dąży ta dysputa ?/
Sklep akwamaniak w/g mnie nie należy także do liderów uczciwości i profesjonalizmu, jednak wyszło tu kilka słów prawdy, które poniekąd usprawiedliwiają owe poczynania ;)
W Kakadu jest inaczej, sprzedawcy się po prostu nie znają (tak, że w ogóle jest jeszcze jakaś akwarystyka)

Dawno temu sygnalizowałem o braku podstawowego asortymentu na sklepie, jednak Pani kierownik wiedziała lepiej lub jej przełożony wiedział lepiej, co potrzebne jest na stanie :-s

Moja noga w Kakadu się już nie pojawia, jak i w akwamaniaku , mam własne wyrobione zdanie na temat w/w . Myślę, że można ten temat pozostawić na przestrogę lub w celach rozrywkowych, jakie gafy i żenujące błędy popełniła ekipa Kakadu .
Być może przyjdzie "nowe" i wszystko się zmieni, czekam na to z niecierpliwością.
Reszta dyskusji w/g mnie jest bezpodstawna ;)
POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: florida_blue »

Kodi , nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że jest totalny brak wiedzy u WSZYSTKICH obecnych sprzedawców :):)
(mam na myśli akwarystykę)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: Big daddy »

Problemem tego i wielu innych podobnych sklepów nie jest wcale kadra a system zarządzania. Kierownikiem nie zostaje ktoś z pasją i wiedzą, a po prostu handlowiec. Ma określone zadania, słupki, liczby, paragony nawet nie zdajemy sobie sprawy ile idiotyzmów jest w stanie wymyślić taka korporacja. Pracownik jest tu nikim i tak też jest traktowany bo jak tłumaczyć wynagradzanie fachowca np w dziedzinie akwarystyki najniższa krajową?
Kogoś zatem dziwi że przy takim podejściu ludzie stamtąd odchodzą?
Przyjmowani są nowi, zanim jednak się wyszkolą już tam nie pracują. Okres próbny i papa?
Ciekawe kiedy ktoś w końcu wypadnie na to żeby po prostu zmienić tam kierownika...Choć może jest sprawny jeśli o liczby i słupki chodzi. A to jest podstawa jak wiadomo reszta to zasoby ludzkie, niewyczerpane w dodatku.
Pozdrowienia dla byłych (jest ich tu kilku) obecnych i przyszłych pracowników tego .... sklepu.

Wysłane z tapofonu za pomocą Tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: KODI »

florida_blue pisze:Kodi , nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że jest totalny brak wiedzy u WSZYSTKICH obecnych sprzedawców :):)
(mam na myśli akwarystykę)
Chodziło mi o Kakadu, a jeżeli jest :!: ... to dobrze przeczytaj mojego posta ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
mgacek
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 listopada 2014, 05:17
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa Śródmieście

Re: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: mgacek »

Powiem szczerze, że często brakuje mi tej roboty.

Sieciowe sklepy mają swoje prawa. Trudno pracować z zapałem za najniższą krajową. To, że sprzedawcy mają słabe pojęcie o towarze wynika właśnie z tego. Wciskają dziadostwo, żeby zrobić "target", to też prawda, chociaż jak ja pracowałem, to był to margines, który wynikał z niewiedzy, a nie z chęci zysku za wszelką cenę.

Czy to się nam podoba, czy nie takie sklepy będą. Jak mi kiedyś mądrze powiedział Jacek - Copercat - jak Cię przyciśnie sytuacja awaryjna, to zajrzysz tam w niedzielę, żeby kupić leki, pokarm, sprzęt.

Ja nie robię tam zakupów, ale cieszę się, że taki sklep jest i nie zawinął się z Częstochowy, chociaż jest to bardzo popularne.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: KODI »

Parę postów wyżej pisałem, że pasjonaci z Kakadu odeszli, zostali Ci inni ;)
Aby mnie dobrze zrozumiano, piszę o stanie faktycznym a nie historycznym :!: :!: :!:
Co do słów gacka, nawet jak mnie przymus dotknie to i tak w Kakadu mało co kupię, bo tam w tej chwili nic praktycznie nie ma, bo nikt tego nie zamawia, ponieważ nie wie co jest potrzebne....
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: MarSz »

Jak obiecałem tak zrobiłem (i tak powinienem już dawno).
Wątek "odchwasciłem" by dotyczył tematu a nie innego sklepu.
danielm
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 00:14
Płeć: On
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: danielm »

Hmmm... Pierwszy mój post na tym forum, a i temat nieaktualny ruszam, ale kilka rzeczy chyba wartych jest sprostowania, bo wypowiadają się osoby nie mające chyba pojęcia o funkcjonowaniu tego sklepu.
Pierwsza sprawa, brak wiedzy sprzedawców... W kakadu w Częstochowie bywam niezbyt często, zakupów nie zrobiłem tam chyba nigdy, głównie odstraszają mnie ceny, jednak po tłumach obecnych w tym sklepie i całej idei funkcjonowania galerii handlowych tak to działać powinno. Jeśli ktoś kupuje chińskie buty za setki złotych to i na pokarmie dla ryb przepłaci trzysta procent. Przez parę ładnych lat zdarzyło mi się pracować w jednej z hurtowni zaopatrujących sieć, znam też dość dobrze sklepy warszawskie, ale do jurajskiej wracając... Nigdy nie stało się tak, aby w sklepie nie było akwarysty. Może się to i dzieje, że zostają same panienki od piesków, jak mówiłem, nie bywam tam co drugi dzień, a jeśli już to jako oglądacz i zagadywacz, ale niesamowicie ciekawi mnie na czym opieracie swoje stwierdzenia, że pasjonatów tam nie ma. Laikiem w temacie nie jestem, ale gość tam zatrudniony od paru ładnych lat wiedzę ma wyższą, ośmielę się stwierdzić, niż trzy czwarte forów internetowych razem więtych. Gość z brodą, w okularach. Z drugim też całkiem konkretnie można porozmawiać, tylko zero wiedzy o asortymencie, ale chyba jest tam od niedawna. Jako akwarystę pomiętam jeszcze tylko faceta o wyrazie twarzy zabraniającym zbliżania się na pół metra i wielką śmieszną babkę. Zaglądam tu od trzech może lat. O jakim personelu Wy mówicie? Kto odszedł? Personel odpowiada za puste pólki a kierownictwo nie reaguje na sugerowanie produktów do zamówienia? No litości,wszystko w tej sieci działa centralnie, zamówienia również, kierownicy są śmieciem gorszym od szeregowego pracownika i mają wylewane pomyje na łeb za brak wysokich (jeszcze wyższych)wyników. A że zadłużeni są od lat po uszy to i nie mają już nawet skąd ryb brać, zerwała z nimi niedawno spora hurtownia, to po prostu wie KAŻDY odrobinę w branży zorientowany. Że ludzie siedzą tam za najniższą krajową nawet nie wiedziałem, ale żadna sieć zoo nie ma lepiej. System tej sieci jest mocno chory, nie wiem co tych ludzi tam dalej trzyma, ale błagam Was, pracowników tam nie oczerniajcie, bo wiedzę mają fantastyczną. Ale jak ktoś wyżej wspomniał, w tym miejscu nie jest to rzecz pożądana. Zakupów tam nie polecę nigdy, szczególnie żywych ryb. Ale poradę zawsze.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: Big daddy »

Masz rację ja również nie zgadzam się że stwierdzeniem że nie ma tam pasjonatów. To chyba raczej taki skrót myślowy w wykonaniu Kodiego w dodatku krzywdzacy pozostała część ekipy która tam jeszcze pracuje.
Gość z brodą to futrzak, w pełni się z Tobą zgadzam co do kompetencji, jeśli chcesz spotkać gościa i oczach zabójcy i konkretna wiedzą akwarystyczną :smile: musisz się udać do zoolandii koło kauflanda pracuje tam razem z naszą koleżanka Floridą blue (wielka śmieszna babka :lol::lol::lol::lol:,,)pani od piesków jednak i wiedzą od rybek także na wysokim poziomie.
Co do kakadu to pozdrowienia dla całej ekipy na czele z futrzakiem i gk7.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Gaber
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 01 marca 2014, 22:24
Płeć: On

Re: KAKADU-GALERIA JURAJSKA

Post autor: Gaber »

Przypadkiem w kkdu natknąłem się na młodziutkie pielegnice pawiookie albinosy weloniaste. Jest 3-4 sztuki w tym jedna ciemna oraz pozostałe krótkopłetwe. Ryby w nienajgorszej kondycji, ale widać umęczone
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy akwarystyczne w Częstochowie i nietylko”