Sprawdzone źródła krewetek, raczków cambarellus itp

Awatar użytkownika
sonik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 20 listopada 2012, 09:28
Płeć: Ona
Lokalizacja: Blachownia/Częstochowa/Bełchatów

Sprawdzone źródła krewetek, raczków cambarellus itp

Post autor: sonik »

Oto moja skromna propozycja. Z tego co zauważyłam na innych forach taka forma bardzo dobrze się sprawdza i uważam,że tutaj też spokojnie dział ten miałby powodzenie.
Oczywiście , każdy z nas kto prowadzi jakąś hodowlę również może się ujawnić. Osobiście mogę polecić kilka osób, od których mam raczki czy krewetki.
Może pomysł się spodoba :)
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Sprawdzone źródła krewetek, raczków cambarellus itp

Post autor: BzZzYkU »

napewno się sprawdzi :) dobry pomysł :)
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Sprawdzone źródła krewetek, raczków cambarellus itp

Post autor: Big daddy »

Mnie się podoba tym bardziej, że mam zamiary w tym kierunku właśnie, będę szukał CR grad A, no i CPO no to dawaj ;)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
sonik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 20 listopada 2012, 09:28
Płeć: Ona
Lokalizacja: Blachownia/Częstochowa/Bełchatów

Re: Sprawdzone źródła krewetek, raczków cambarellus itp

Post autor: sonik »

Z czystym sumieniem mogę polecić usera z allegro http://allegro.pl/show_user.php?uid=4515849
Zamawiałam u niej 2 razy raczki CPO, wszystko było zapakowane należycie, raczki dotarły szybko, w b. dobrym stanie . W tym momencie mam już 2 mioty z zakupionych raczków :D

Jeśli chodzi o crystale, jeszcze nie mam sprawdzonego źródła . Niby dotarły , na pierwszy rzut oka wszystko było ok ale niestety później padło mi około 5szt. Z tej samej paczki teraz 2 szt. chodzą z jajeczkami, ale zobaczymy jak to się potoczy. Również były zakupione na allegro.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Sprawdzone źródła krewetek, raczków cambarellus itp

Post autor: Big daddy »

No to może od Ciebie wycyganię jakieś CPO jak podrosną?
Miałem już 5 szt i wszystkie padły ale wiadomo Co2, dość niskie ph, teraz mam zamiar zrobic im osobne lokum, jeśli możesz opisz doświadczenia z hodowli w temacie o raczkach :)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
sonik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 20 listopada 2012, 09:28
Płeć: Ona
Lokalizacja: Blachownia/Częstochowa/Bełchatów

Re: Sprawdzone źródła krewetek, raczków cambarellus itp

Post autor: sonik »

Myślę,że jak podrosną to na pewno dam znać. Z poprzedniego miotu znalazłam 6szt. młodych , mam nadzieję,że dadzą radę. W niedzielę dokupiłam równie małe bo około 1cm, niestety 1 osobnik padł i nie wiem czemu. Jeszcze brakowało mu nóg :shock: nie wiem kto na niego napadł.
Teraz 1 samica jest w trakcie "porodu" i naliczyłam około 11szt.
Trzymam je razem z krewetkami, małymi glonojadami i dają im wycisk .Kilka razy zauważyłam jak zajadały glonojada, no jak jego złapały nie wiem...szybkie są bestie jak na raki. ;)
Doświadczenie mam 2 miesięczne , więc nie wiem czy to wystarczy ale nie ma problemu, w wolnej chwili coś napiszę ;)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Sprawdzone źródła krewetek, raczków cambarellus itp

Post autor: MarSz »

Temat ciekawy i bardzo praktyczny (mam na mysli opinie o sprzedających) pod warunkiem, że osoby oceniające mają takie same kryteria oceny i skalę (w przeciwnym razie ocena może nie być obiektywna).
Poza tym dobrze aby ktoś takie informacje zbierał i robił co jakiś czas update w pierwszym poscie - w przeciwnym razie z czasem zrobi się wątek kilkunastustronicowy i nikomu nie będzie się chciało przez niego przechodzić by znaleźć jakieś opinie o konkretnym sprzedawcy.

Ale jakby już ustalić jak to ma działać to jestem za a nawet przeciw.
Również można by wystartować osobny wątek o roślinach i osobny wątek o rybach i jeszcze ogólny os sklepach (czasem kupuje się jakiś sprzęt i u jednych zakup jest przyjemniejszy u innych mniej przyjemny - warto się dzielić takimi informacjami - ponownie podkreślam - pod warunkiem, że będą bezstronne (widziałem już jak jeden user oczerniał drugiego a drugi pierwszego a jak się potem okazało to robili sobie konkurencję i chcieli jeden drugiemu trochę zaszkodzić - żałosne ale może się zdarzyć.
Awatar użytkownika
sonik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 20 listopada 2012, 09:28
Płeć: Ona
Lokalizacja: Blachownia/Częstochowa/Bełchatów

Re: Sprawdzone źródła krewetek, raczków cambarellus itp

Post autor: sonik »

Faktycznie można to ładnie posegregować,żeby było przejrzyście. Moja propozycja jest taka zaczerpnięta z innego forum,można jeszcze coś dodać, wyszczególnić :-)

ŹRÓDŁO :
TRANSPORT (jak było zapakowane,kurier/poczta/odbiór osobisty):
PRZEŻYWALNOŚĆ (np.100%):
JAKOŚĆ (w skali 0-5):
WŁASNE UWAGI:
ZDJĘCIE:
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Sprawdzone źródła krewetek, raczków cambarellus itp

Post autor: MarSz »

Czy aby nie myślimy o tym samym forum?

Tutaj są przykłady (choć drugi jak na razie nie jest ogarnięty jak pierwszy).

http://krewetki.org/forum/viewtopic.php ... 2191a00e8a

http://krewetki.org/forum/viewtopic.php ... 2191a00e8a
Awatar użytkownika
sonik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 20 listopada 2012, 09:28
Płeć: Ona
Lokalizacja: Blachownia/Częstochowa/Bełchatów

Re: Sprawdzone źródła krewetek, raczków cambarellus itp

Post autor: sonik »

tak zgadza się :-)
www.adamiak-zoo.pl

Re: Sprawdzone źródła krewetek, raczków cambarellus itp

Post autor: www.adamiak-zoo.pl »

chcę też coś dodać od siebie , nie można wypowiadać się anty na temat sklepów zoologicznych ludzie którzy założyli je kilka a nawet kilkanaście lat wstecz byli w większości pasjonatami a nie ludźmi nastawionymi na zysk , oni wychowali wiele pokoleń akwarystów
dziś są inne czasy i inne realia jest dużo karierowiczów nastawionych na zysk nie prowadzących działalności gospodarczej .
jestem za tym żeby w jakiś sposób premiować wysiłek hodowców dobrych sklepów warto wytykać błędy po to żeby promować lub eliminować nieuczciwość ale pamiętajcie trzeba robić to z umiarem i rozsądkiem a nie nagonką na pana X .
prowadząc sklep czy hodowle jest to niesamowite poświęcenie i koszty kosmiczne a ci ludzie z tego żyją , popatrzcie dookoła siebie czy ci ludzie żyją w dostatku ?
W moim sklepie też są krewetki i raczki .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzedam”