Ikra skalarów.

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Ikra skalarów.

Post autor: glonojad »

Cześć.

Dziś spotkałam na liściach jajeczka skalarów. Widzę jak jedna z ryb czyści liście i tak jak by pilnuje dorobku.
Wiem ,że pierwsza raczej nie przetrwa , ale jak mam na przyszłość karmić ryby aby nie zjadały jajeczek i doczekały się malutkich skalarków?
Jestem totalnie zaskoczona.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Ikra skalarów.

Post autor: Big daddy »

Pierwsza raczej nie przetrwa i następne także, nie ma tu za bardzo znaczenia jak karmisz.
Żeby coś odchować trzeba specjalnych starań. Bardziej bym się martwił o resztę obsady :)


Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Ikra skalarów.

Post autor: glonojad »

Jak na razie od pewnego czasu jest bardzo spokojnie w akwarium. Specjalnie nie przycinam roślin ostatnio aby ryby miały azyl. Czy to iż pojawiła się ikra świadczy o dobrych warunkach czy to czysty przypadek.
Jestem ciekawa czy kiedyś się jeszcze pojawi. Może szczęście dopisze i jakaś się uchowa. Czytałam gdzieś ,że skalary hodowlane utraciły instynkt opiekuńczy.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Ikra skalarów.

Post autor: Big daddy »

To że jest ikra świadczy O instynkcie przetrwania u ryb.
Niekoniecznie trzeba to łączyć z jakimiś super warunkami bo i w strasznie złych ryby też będą się mnożyć aby zwiększyć szansę na przetrwanie gatunku. Jeśli dbasz o akwarium, robisz podmiany, odmulasz itp nie musisz się martwić o warunki i oczekiwać ikry aby potwierdzić że robisz to dobrze.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Ikra skalarów.

Post autor: glonojad »

Mam kolejne tarło skalarów ale inne od poprzednich dwóch. Para się mocno zajmuje liściem z ikrą. a ja widziałam tak mi się wydaje ogonki. Nie dopuszczają innych ryb i trwa to piątą dobę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria”