Gdzie to zdobyć.

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Gdzie to zdobyć.

Post autor: glonojad »

Cześć.

Dzisiaj uchrupałam ciutkę listewki takiej listewki do przesuwania szyb. Denerwuje mnie to bo nadepnęłam podczas czyszczenia. Kawałeczek wpadł mi do akwarium i nie mogę wyłowić bo to czarne taka drobinka ze 3 cm długości. Jak takie drobiarstwo wydostać? Czt podczas pobytu w wodzie rozsypie się na mniejsze kawałeczki.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Gdzie to zdobyć.

Post autor: Big daddy »

Pewnie w jakimś sklepie z akcesoriami meblarskimi, może jakaś market budowlany. Coś mi się wydaje że widziałem takie w Castoramie, ale może mi się tylko wydaje.
Na pewno widziałem na allegro, do terrariów są używane.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Gdzie to zdobyć.

Post autor: glonojad »

Na szczęście ta uchrupana część jest na samym końcu nawet szyba tam nie dochodzi. Pukii co nie ma chyba sensu wymieniać normalne zużycie. Jeszcze wczoraj widziałam ten element w akwa , a dziś poszedł w rośliny. Może go jakaś obrośnie. To taki kawałeczek jak naimniejsza przyssawka , a mam w dnie chyba dwie przyssawki trzymają węże od powietrza.. Wczoraj moje zbrojniki 15 cm sztuka grały nim jak piłką. Ech ta ludzka gapowatość.........
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Gdzie to zdobyć.

Post autor: florida_blue »

Raczej chyba niczym nie obrośnie, ani samo się nie rozłoży jak jest szklane. Istotne tylko czy uchrupało się z ostrą szklaną krawędzią tak że jakieś ryby się mogą pokaleczyć czy nie. Jeśli nie to można odpuścić sobie poszukiwania I dokupić nowy kawałeczek

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Gdzie to zdobyć.

Post autor: glonojad »

To nie szklane tylko pcv takie plastykowe. Tak się zlało z dnem .e nawet z lupą nie idzie znaleść. Chyba ,że przypadkiem się odnajdzie. Ostatnio widziane było jak wpływało wepchnięte pod korzeń. Po cichu myśłę ,że może mchy się w to wplączą bo rosną śłicznie. Są takie zielone i soczyste. Wczoraj mnie wzięło i wymieniłam z 60 procent wody. Mchu mam teraz gdzieś z pół kilo jak by go zważyć.
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Gdzie to zdobyć.

Post autor: florida_blue »

To niech sobie tam leży. Natomiast podmiana 60procent tyko trochę dużo i może zaburzyć równowagę zbiornika. Lepiej mniej a częściej niż takie generalne porządki

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Gdzie to zdobyć.

Post autor: glonojad »

Wiesz wyłowiłam to to , a podmiana to z rozpędu tyle wyszło. Dopiero jak policzyłam kursy z wiadrami to się zdziwiłam. Woda jak na razie kryształ. Ciągle ze strachu nie prałam jednego z kubłow ,a mam dwa plus wewnętrzny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akwaria”