Szlachetna Paczka

Awatar użytkownika
kamyccek
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 597
Rejestracja: 17 listopada 2012, 23:36
Płeć: Ona
Lokalizacja: Częstochowa - Częstochówka
Kontakt:

Szlachetna Paczka

Post autor: kamyccek »

Witam Was
Dostałam niedawno zapytanie odnośnie pomocy w zbieraniu rzeczy (które nam są jakkolwiek zbędne lub po prostu chcemy się podzielić czymś z osobami które na to zasługują a są akurat w potrzebie) dla pewnej rodziny która bardzo potrzebuje pomocy. Akcję prowadzi moja firma i choć czasu na zbieranie rzeczy jest niewiele (znajomi z pracy chcą jechać 12.12 zawieźć rzeczy już rodzinie) to myślę że damy radę zorganizować coś i przekazać by chłopaki mogli także i od nas coś przekazać.

1. Kilka słów o rodzinie:

Pan Krzysztof (32 l.) mieszka ze swoją żoną Anną (31 l.) i ze swoimi córkami bliźniaczkami Aleksandrą (4 l.) oraz Olgą (4 l.) Rodzina pana Krzysztofa radziła sobie bardzo dobrze dopóki żona Anna nie dostała wylewu i nie spowodowała swojego wypadku samochodowego. Pan Krzysztof ciężko to przeżył i bardzo trudno było mu pogodzić pracę na cały etat z opieką nad bliźniaczkami oraz żoną po operacji, jednak nie poddał się i zamienił pracę etatową na sezonową co pozwoliło mu na częściową opiekę nad rodziną.Rodzina nadal walczy z chorobą pani Anny. Obecnie rodzina utrzymuje się dzięki pensji pana Krzysztofa oraz zasiłku wychowawczego pani Anny. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania dochód na jednego członka rodziny wynosi 305 złotych. Rodzina pana Krzysztofa żyje w bardzo skromnych warunkach mieszcząc się w jednym pokoju. Pan Krzysztof myśli o kursie spawacza bo od zawsze lubił to robić ze swoim ojcem. Ponadto ma do tego predyspozycję oraz chęci które mógłby wykorzystać w znalezieniu pracy. Rodzina bardzo się wspiera w tak trudnych chwilach a pan Krzysztof jest bardzo oddany względem chorej żony. Rodzinie najbardziej przydadzą się żywność i środki czystości, to potrzeby które najmocniej obciążają na co dzień budżet rodziny. Do tego pan Krzysztof skromnie marzy o łóżkach dla dzieci ponieważ obecnie śpią w za małych już łóżeczkach dla niemowlaków.

2. Potrzeby rodziny

żywność na to zawsze brakuję pieniędzy
środki czystości na to zawsze brakuje funduszy
łóżko dla dzieci ponieważ bardzo chciałbym aby moje dzieci miały swoje łóżka mogą być używane a nie spały w za małych łóżeczkach

- Żywność trwała:

Jakich produktów żywnościowych
potrzebuje rodzina: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Warzywa w puszkach
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon

Produkty dla niemowląt:
soki,
Inne produkty żywnościowe: płatki śniadaniowe czekoladowe, nutella

- Środki czystości

Jakich środków czystości potrzebuje rodzina:
Artykuły dziecięce: chusteczki nawilżane

- Odzież

Krzysztof

Rodzaj odzieży: przejściowe

Kategoria: bluza
Rozmiar: rozmiar XL
Sylwetka: potężny

Uwagi:

Krzysztof
Rodzaj odzieży: przejściowe

Kategoria: spodnie
Rozmiar: 190cm
Sylwetka: potężny

Uwagi:

Anna

Rodzaj odzieży: przejściowe
Kategoria: bluza
Rozmiar: rozmiar M
Sylwetka: szczupła

Uwagi:

Anna

Rodzaj odzieży: przejściowe
Kategoria: spodnie
Rozmiar: 38
Sylwetka: szczupła

Uwagi:

Aleksandra

Rodzaj odzieży: przejściowe
Kategoria: dres
Rozmiar: 116
Sylwetka: szczupła

Uwagi:

Aleksandra

Rodzaj odzieży: przejściowe
Kategoria: bluzka
Rozmiar: 116
Sylwetka: szczupła

Uwagi:

Olga
Rodzaj odzieży: przejściowe
Kategoria: dres
Rozmiar: 116
Sylwetka: szczupła

Uwagi:

Olga

Rodzaj odzieży: przejściowe
Kategoria: bluzka
Rozmiar: 116
Sylwetka: szczupła

Uwagi:

- Obuwie

Krzysztof

Rodzaj obuwia: przejściowe
Kategoria: adidasy
Rozmiar: 44

Uwagi:

Anna

Rodzaj obuwia: przejściowe
Kategoria: adidasy
Rozmiar: 37

Uwagi:

Aleksandra
Rodzaj obuwia: przejściowe
Kategoria: adidasy
Rozmiar: 27

Uwagi:

Olga

Rodzaj obuwia: przejściowe
Kategoria: adidasy
Rozmiar: 28

Uwagi:

- Pomoce szkolne
- Specjalne upominki
- Specjalne upominki

Krzysztof-czapka i rękawiczki
Anna- czapka i szalik
Aleksandra-komputer zabawka
Olga-komputer zabawka

------------------------------------------------------

Moja firma zakupuje/ zakupiła: komputery - zabawki, łóżeczka dla dziewczynek, lalki - zabawki. Dodane są także przetwory w słoikach które można przechowywać na dłuższy okres czasu, zbieramy także pieniądze - co łaska.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć i wesprzeć rodzinę i tę akcję bardzo proszę o kontakt e-mailowy kamyccek@gmail.com (w temacie proszę wpisać "szlachetna paczka - aqua jura pomaga") podając rzeczy które mógłby oddać oraz termin przekazania bezpośrednio do mojej firmy; lub telefonicznie pod nr 888438300
Dary można też podwieźć bezpośrednio do mnie do pracy w godzinach od 08.00 - 16.00 od poniedziałku do piątku uprzednio dając mi znać telefonicznie.

Adres mojej firmy:
CMF Sp.z.o.o
ul Św. Rocha 151
42 - 200 Częstochowa
80l - zlikwidowane bez pomysłu na przyszłość
112l - 112 wg kamyccka
25l - kamienny kotnik - zlikwidowane
30l - krewetkowy kurhan

najpiękniejsze jest zero w równaniu nieskończoności
...bo w życiu trzeba być trochę niemożliwym...

gg: 5666541
tel: na PW

Kamila dla przyjaciół zwana Kamyczkiem
Awatar użytkownika
kamyccek
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 597
Rejestracja: 17 listopada 2012, 23:36
Płeć: Ona
Lokalizacja: Częstochowa - Częstochówka
Kontakt:

Re: Szlachetna Paczka

Post autor: kamyccek »

Jeszcze kilka ważnych informacji, które właśnie uzyskałam:

Poniższy link do osób, które wspólnie przygotowują Paczkę:
http://www.szlachetnapaczka.pl/panel-uz ... wOTg4.html

Po kliknięciu w niego każdy będzie miał możliwość zalogowania się w systemie SZLACHETNEJ PACZKI, a dzięki temu:
  • zobaczy opis i konkretne potrzeby wybranej rodziny
    otrzyma relację z doręczenia Paczki rodzinie i imienne podziękowanie za udział w projekcie
Krok 2: Zapoznaj się z potrzebami rodziny
Kod rodziny, którą wspieramy to: SLA-1405-520988
Dane dotyczące sytuacji oraz szczegółową listę potrzeb rodziny znajdziesz w wiadomości pierwszej.


Pamiętaj, że wszystkie rzeczy wymienione przez rodzinę są dla niej ważne i potrzebne. Istotne, żeby nie zabrakło żadnej z trzech potrzeb, które rodzina określiła jako najważniejsze.

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat rodziny odsyłam do rozmowy z wolontariuszem
Wolontariusz spotkał się z rodziną, którą chcesz wesprzeć. W ciągu najbliższych trzech dni skontaktuje się z Tobą, by opowiedzieć Ci więcej o tej rodzinie. Odpowie na Twoje pytania i krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces przygotowywania pomocy.

Imię i nazwisko wolontariusza: Kinga Cierniak
E-mail: kinga25999@wp.pl
Telefon: 503600702
Tel. komórkowy: 503600702

Istnieje także możliwość Docenienia rodziny medalem za waleczność
Możesz ufundować wybranej przez siebie rodzinie medal za waleczność. Będzie to docenienie bohaterskiej postawy w jej życiu i dowód naszej wiary w to, że los rodziny może się zmienić, a jej członkowie mogą wybrać swoje życie. Przeczytaj więcej o medalach za waleczność lub już teraz ufunduj rodzinie medal

UWAGA: Wszystkie informacje przydatne przy przygotowywaniu paczki znajdziesz również po zalogowaniu do serwisu http://www.szlachetnapaczka.pl. Aby to zrobić kliknij w przycisk „Moje konto” w prawym górnym rogu strony.

praktyczne wskazówki w przygotowaniu paczki.

* Paczki możesz dostarczyć wyłącznie do tego magazynu, z którego wybrana została rodzina. [tutaj do mojej firmy o ile będzie wam łatwiej tak jak pisałam wyżej
* Pamiętaj, że po wybraniu przez Ciebie rodziny nikt inny nie będzie już dla niej przygotowywał
* Nie musisz zaspokoić wszystkich potrzeb rodziny, zwróć jednak uwagę, że wszystkie wymienione rzeczy są dla rodziny bardzo ważne.
* Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotuj paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Ciebie osób.
* Paczki powinny być podzielone na kilka, poręcznych, niezbyt ciężkich pudeł, prosimy nie dostarczać do magazynu produktów zapakowanych w reklamówki czy worki foliowe. Należy pamiętać, że w większości magazynów nie będzie sprzętu do transportu przygotowanych paczek - będą one noszone siłami wolontariuszy Szlachetnej Paczki
* Każde pudło i inne pakunki powinny być opisane kodem rodziny oraz opatrzone numerem, pudła i pakunki należy numerować według klucza: np. 1 z 5, 2 z 5 itd.
* W Paczce powinny znaleźć się suche i trwałe artykuły spożywcze. Prosimy, aby nie pakować do pudeł produktów, które łatwo ulegają uszkodzeniu, wylaniu, rozgnieceniu.
* Aby prezent nabrał świątecznego charakteru można owinąć pudła świątecznym papierem! Warto też dodać kilka słów od siebie dla rodziny – chociażby na świątecznej kartce, czy w liście.
80l - zlikwidowane bez pomysłu na przyszłość
112l - 112 wg kamyccka
25l - kamienny kotnik - zlikwidowane
30l - krewetkowy kurhan

najpiękniejsze jest zero w równaniu nieskończoności
...bo w życiu trzeba być trochę niemożliwym...

gg: 5666541
tel: na PW

Kamila dla przyjaciół zwana Kamyczkiem
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Szlachetna Paczka

Post autor: Big daddy »

Myślę że warto pomóc, każdy coś tam na pewno znajdzie, kupi, wyczaruje.

Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Szlachetna Paczka

Post autor: Graff »

Idea piękna, szlachetna...jeśli tylko ktoś ma chęć to zapraszamy z!
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
kamyccek
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 597
Rejestracja: 17 listopada 2012, 23:36
Płeć: Ona
Lokalizacja: Częstochowa - Częstochówka
Kontakt:

Re: Szlachetna Paczka

Post autor: kamyccek »

Cały czas czekam na odzew. jak na razie cisza. Fakt czasu niewiele i to potwierdziłam że zbieramy do 11.12 włącznie ale liczę na odzew. Ja od siebie daję kasę w pracy, do tego kilka drobiazgów przydatnych rodzinie.
80l - zlikwidowane bez pomysłu na przyszłość
112l - 112 wg kamyccka
25l - kamienny kotnik - zlikwidowane
30l - krewetkowy kurhan

najpiękniejsze jest zero w równaniu nieskończoności
...bo w życiu trzeba być trochę niemożliwym...

gg: 5666541
tel: na PW

Kamila dla przyjaciół zwana Kamyczkiem
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Szlachetna Paczka

Post autor: Big daddy »

Po weekendzie odezwę się i podrzucę Ci rzeczy.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
szczupak
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 65
Rejestracja: 20 listopada 2012, 07:59
Płeć: On
Lokalizacja: Olsztyn Odrzykoń

Re: Szlachetna Paczka

Post autor: szczupak »

Ja mam naszykowane trzy torby ciuszków i zabawek dla dzieciaków i w piątek jestem umówiony ok 14.30 na rejtana Pani kinga przejmie to wszystko nie trzeba jechać do konopisk .A co do tego to może jako forumowisze zrobimy zrzute na łóżko piętrowe dla dziciaków .
Zbrojniki niebieskie ,albinosy,lda16,l144,red-odmiany weloniaste i zwykłe,l201
540L w przebudowie
Awatar użytkownika
kamyccek
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 597
Rejestracja: 17 listopada 2012, 23:36
Płeć: Ona
Lokalizacja: Częstochowa - Częstochówka
Kontakt:

Re: Szlachetna Paczka

Post autor: kamyccek »

Szczupaku łóżka już są zakupione wraz z materacami.
Bardzo dziękuję za odzew :)
Przemku czekam na telefon w takim razie :)

Ps. Rzeczy można podrzucić do mojej firmy. Do środy włącznie jestem do 17.30 w pracy. Przypominam adres św. Rocha 151 CMF Ubezpieczenia (od skrzyżowania z Wręczycką w stronę Grabówki po lewej stronie jakieś 100 m)
80l - zlikwidowane bez pomysłu na przyszłość
112l - 112 wg kamyccka
25l - kamienny kotnik - zlikwidowane
30l - krewetkowy kurhan

najpiękniejsze jest zero w równaniu nieskończoności
...bo w życiu trzeba być trochę niemożliwym...

gg: 5666541
tel: na PW

Kamila dla przyjaciół zwana Kamyczkiem
Awatar użytkownika
kamyccek
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 597
Rejestracja: 17 listopada 2012, 23:36
Płeć: Ona
Lokalizacja: Częstochowa - Częstochówka
Kontakt:

Re: Szlachetna Paczka

Post autor: kamyccek »

Aktualne informacje które właśnie otrzymałam z firmy:
Lepiej rzeczy oddawać do mnie do pracy do piątku gdyż paczki muszą być oznaczone a moja firma ma kody (numery do oznaczania paczek). Jeśli zaś oddacie bezpośrednio do p. Kingi to wspieracie Szlachetną Paczkę a tym bardziej rodzinę indywidualnie.
Aha rzeczy mają być pakowane w pudełka i zapakowane w kolorowy papier świąteczny.
Nieprzekraczalny termin oddania paczek / rzeczy upływa w PIĄTEK ( 11.12.2015r ) raniutko od godziny 08.00 do 10.00
szczupak pisze:Ja mam naszykowane trzy torby ciuszków i zabawek dla dzieciaków i w piątek jestem umówiony ok 14.30 na rejtana Pani kinga przejmie to wszystko nie trzeba jechać do konopisk .A co do tego to może jako forumowisze zrobimy zrzute na łóżko piętrowe dla dziciaków .
Szczupaku może jednak skusisz się podjechać i podać rzeczy do mnie do pracy (przy okazji mnie odwiedzając na chwilkę) oraz poinformować p. Kingę że przekazałeś już paczki wcześniej do CMFu??

Oczywiście zrobisz/ zrobicie jak zechcesz/ chcecie aczkolwiek miło mi będzie zobaczyć przyjazną/ przyjazne twarzyczki Was choć na chwilkę w mojej firmie.
80l - zlikwidowane bez pomysłu na przyszłość
112l - 112 wg kamyccka
25l - kamienny kotnik - zlikwidowane
30l - krewetkowy kurhan

najpiękniejsze jest zero w równaniu nieskończoności
...bo w życiu trzeba być trochę niemożliwym...

gg: 5666541
tel: na PW

Kamila dla przyjaciół zwana Kamyczkiem
Awatar użytkownika
szczupak
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 65
Rejestracja: 20 listopada 2012, 07:59
Płeć: On
Lokalizacja: Olsztyn Odrzykoń

Re: Szlachetna Paczka

Post autor: szczupak »

Zadzwoń do mnie bo ja mogę tylko dziś ci podwieszane bo jutro dopiero po 14 696068096
Zbrojniki niebieskie ,albinosy,lda16,l144,red-odmiany weloniaste i zwykłe,l201
540L w przebudowie
Awatar użytkownika
kamyccek
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 597
Rejestracja: 17 listopada 2012, 23:36
Płeć: Ona
Lokalizacja: Częstochowa - Częstochówka
Kontakt:

Re: Szlachetna Paczka

Post autor: kamyccek »

W imieniu firmy oraz swoim bardzo dziękuję Szczupaku za rzeczy oraz ich podwiezienie. :)
80l - zlikwidowane bez pomysłu na przyszłość
112l - 112 wg kamyccka
25l - kamienny kotnik - zlikwidowane
30l - krewetkowy kurhan

najpiękniejsze jest zero w równaniu nieskończoności
...bo w życiu trzeba być trochę niemożliwym...

gg: 5666541
tel: na PW

Kamila dla przyjaciół zwana Kamyczkiem
Awatar użytkownika
szczupak
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 65
Rejestracja: 20 listopada 2012, 07:59
Płeć: On
Lokalizacja: Olsztyn Odrzykoń

Re: Szlachetna Paczka

Post autor: szczupak »

:ymblushing:
Zbrojniki niebieskie ,albinosy,lda16,l144,red-odmiany weloniaste i zwykłe,l201
540L w przebudowie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydarzenia”