Przyjazd do Częstochowy :)

Awatar użytkownika
zulix
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 09 marca 2013, 10:11
Płeć: On
Kontakt:

Przyjazd do Częstochowy :)

Post autor: zulix »

Ostatni raz byłem tu przed maturą ("jak trwoga...") więc czas sobie przypomnieć. Stąd są duże szanse na spędzenie kilku dni w Częstochowie w połowie września (14-18.09) bo planuję wyjazd tam na konferencję. Ponieważ wolę towarzystwo pasjonatów niż djewuszek to pewnie będą wolne wieczory kiedy chętnie bym się spotkał z Wami. Nie mówię o czymś wielkim - ot taki miły browarek w otoczeniu kilku osób i rozmowy niepolityczne bo takie mnie ostatnio dołują.
Wiem, że nie jestem jakimś szczególnym działaczem na forum aby pode mnie coś organizować, ale mam nadzieję, że uda się kogoś do takiego minispotkania namówić :)

Jadąc do Częstochowy mógłbym wziąć nieco roślin po wycince. Mogę też wziąć próbki wody od was i zrobić pomiary zawartości Ca i Mg (dla roślin) - wystarczy mi po 100 ml danej wody. Mógłbym zrobić tak 2-3 próbki na osobę bo na pewno nie będzie setek chętnych :)

Osobiście chętnie skorzystałbym z pomocy w zdobyciu jakichś ciekawych roślin i krewetek red-rili i blue-rili. Oczywiście mogę zapłacić w cenach rozsądnych.
Podkarpackie forum akwarystyczne to mój dom i moja twierdza: http://podforak.rzeszow.pl
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Przyjazd do Częstochowy :)

Post autor: MarSz »

O - szkoda, że nie zostajesz do 20-21 - bo może byś się załapał na Jurajskie Biotopy:
viewtopic.php?f=142&t=3898" onclick="window.open(this.href);return false;

A może warto to rozważyć?
Tam na pewno spotkałbyś większą liczbę lokalnych (I nie tylko) pasjonatów ale I sporo innych ciekawych osób z "akwarystycznego środowiska".

Co do roślin - co dla Ciebie oznacza "ciekawe"?
U mnie coś by się znalazło - ale ja chyba optuję w nieco innych klimatach (albo może słabo zorientowany jestem).
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Przyjazd do Częstochowy :)

Post autor: Tomaszewski »

Spotkać się z jednym z głównych roślinniarzy z Podkarpacia hmm no bardzo chętnie. Jeśli nic niespodziewanego po drodze się nie przydarzy to ja chętnie na takie spotkanie się piszę. W dziale giełda wystawiłem rośliny które posiadam więc możesz tam zerknąć i jeśli coś Ci wpadnie w oko to daj znać. Jest jeszcze trochę czasu więc ewentualne detale będzie szło uzgodnić.
Awatar użytkownika
zulix
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 09 marca 2013, 10:11
Płeć: On
Kontakt:

Re: Przyjazd do Częstochowy :)

Post autor: zulix »

MarSz pisze:O - szkoda, że nie zostajesz do 20-21 - bo może byś się załapał na Jurajskie Biotopy:
Konferencja jest krócej, ale kto wie? Jak mi się spodoba w okolicy to może dołożę sobie weekend na Jurze ;)

"Ciekawe rośliny" to pojęcie dość obszerne ale gustuję raczej w łodygowcach. Takie popularnie spotykane w sklepach w większości już miałem. Żadnych tam bucefów, mikro i makrozorum, anubiasów :P, żabienic i zwartek. Po prostu rośliny szybkorosnące. W sklepach przykładowo spotyka się może z 5 gatunków/odmian ludwigii a jest ich naście. Chętnie pobawiłbym się pozostałymi. Pewnie bardzo trudne (np. tonina) by u mnie padły, ale jakby ktoś miał za rozsądną cenę to bym też spróbował...
Spotkać się z jednym z głównych roślinniarzy z Podkarpacia hmm no bardzo chętnie
Dzięki, trochę to na wyrost, ale dzięki. Jestem bardziej chemikiem niż rolnikiem, ale oczywiście nad tym pracuję :) aby rozszerzyć swoje horyzonty i wybór roślin, które opanowałem - na razie to z półtorej setki gatunków - zostało 2-3 X tyle ;)
Podkarpackie forum akwarystyczne to mój dom i moja twierdza: http://podforak.rzeszow.pl
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Przyjazd do Częstochowy :)

Post autor: MarSz »

Czyli dobrze założyłem, że masz bardzo odmienne ode mnie gusta :)

Mnie szybkorosnące zdecydowanie nie leżą, a za to wszelkie epifity, mchy i generalnie inna mikro zielenina to dla mnie "to co tygrysy lubią najbardziej" :)

No ale o dyskusjach się nie gustuje... czy jakoś tak.

Nie mniej jednak miło byłoby poznać i spotkać a co do fanów łodygowców to na pewno kilku się znajdzie.
Awatar użytkownika
zulix
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 09 marca 2013, 10:11
Płeć: On
Kontakt:

Re: Przyjazd do Częstochowy :)

Post autor: zulix »

MarSz pisze:O - szkoda, że nie zostajesz do 20-21 - bo może byś się załapał na Jurajskie Biotopy
Sprawa się wyklarowała. Jestem w stanie zostać na dłużej więc z miłą chęcią spotkam się z koleżeństwem podczas imprezy. Stąd szkoda organizować inny termin spotkania. Pozdrawiam i do zobaczenia.
Podkarpackie forum akwarystyczne to mój dom i moja twierdza: http://podforak.rzeszow.pl
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Przyjazd do Częstochowy :)

Post autor: MarSz »

No to fajnie.

Szkoda, że mnie raczej nie będzie (a w kazdym razie jak na razie nie mogę potwierdzić na 100% mojej obecności).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”