Zdrowie psychiczne a pielgrzymki

Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Zdrowie psychiczne a pielgrzymki

Post autor: KODI »

Co ma piernik do wiatraka, tak można by skomentować tytuł posta.
Ma bardzo dużo...
Tak się zastanawiam, czy ja jestem lekko pier... czy ludzie pielgrzymujący do Częstochowy jak co roku w sierpniu ?/
Przepraszam jeżeli kogoś urażam ale pielgrzymki wywołują u mnie najgorsze odczucia, zwłaszcza wrogości i agresji :(
Czemu tak jest :?: Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Już przyzwyczaiłem się do problemów z poruszaniem się po mieście w tym okresie ale do darcia gęb przez megafony się nigdy nie przyzwyczaję.
Ten post jest wyrazem mojej frustracji gdy od 4-tej rano słyszę zawodzące skowytanie jakiś nawiedzonych potników podczas prawdopodobnie czarnej mszy.Najgorsze są te "panie", które swoim fałszem przez megafon przyprawiają mnie o wymioty. Podobno żyjemy w demokratycznym kraju prawa, gdzie cisza nocna trwa do 6.00 :idea: Niestety pielgrzymki mają w dupie to prawo a ja jako obywatel tego kraju nie mogę nic zrobić. Przyznam się, że zadzwoniłem na Policję z donosem na owych pseudo śpiewaków, nie ukrywam, że z nie małą satysfakcją. Dyżurny w tym roku z wigorem odpowiedział mi, że już wysyła patrol, ale czy wysłał :-? . Uważam, że to i tak jest postęp, ponieważ kilka lat temu, policjant na zgłoszenie zakłócania ciszy nocnej przez p... pielgrzymkę, oniemiał i stwierdził, że się nie da takiej interwencji wykonać . Pozdrawiam wszystkich policjantów P/

Z przykrością muszę stwierdzić, że pielgrzymki łamią moje prawa obywatelskie, które podobno mam zagwarantowane w konstytucji :(

Wracając do tematu zdrowia psychicznego. Przez egoizm i nonszalancje pielgrzymek moja psycha w okresie sierpniowym podupada 8-} W miarę możliwości staram się uciec z miasta w tym okresie ale nie zawsze się da @-) Jak już wspomniałem, wyraża się do zwłaszcza agresją wobec innych (normalnych) ludzi a także w stosunku do Kościoła. Może notable katoliccy powinni w końcu coś z tym zrobić :-\
To, że w okresie pielgrzymkowym odbija mi szajba już ustaliliśmy, ale czy organizatorzy pieszych pielgrzymek to ludzie normalni ;)
Pozwalając śpiewać przez megafon osobą nie kompetentnym, gdy bym ja zorganizował taki pochód i tak wydzierał się do głośnika to uznano by mnie za czuba, a przynajmniej za beztalęcie muzyczne :-$

Często się zastanawiam, czy za pielgrzymką stoi na pewno Bóg, bo często wydaje się że raczej :ymdevil:
Znam wiele przypadków bestialskiego i chamskiego zachowania się pielgrzymów nie wspominając o pewnego rodzaju orgiach. Czy takie zachowanie jest etyczne i idzie z naukami Chrystusa Czy Jezus powiedział, idźcie i wkur... innych ?/ ?/ ?/ Raczej wątpię, tak więc wątpię także w sens takiego pielgrzymowania . Oczywiście nie mam nic przeciwko pielgrzymom, którzy duchowo i w spokoju, nie wadząc nikomu chcą pielgrzymować do Częstochowy

Mówię stanowcze STOP zdemoralizowanym hordom pielgrzymek, których jedynym celem jest tzw. "przygoda" (przygodny sex, libacje etc.)

Dlaczego miasto nie robi nic w kwestii pielgrzymek, dlaczego państwo polskie zezwala na ten średniowieczny proceder, który utrudnia życie innym i w końcu dlaczego Kościół nie chce dostrzec problemu. Ja także mam prawa :!:





Apel do wszystkich pątników (zwłaszcza tych pieszych).
Nie utrudniajcie życia innym, skoro musicie już utrudniać ruch kołowy to uszanujcie chociaż prawo do ciszy nocnej.
WYŁĄCZCIE P... MEGAFONY
:!: :!: :!:

Z tym optymistycznym akcentem, pozdrawiam pielgrzymów, którzy obudzili mnie o 4-tej rano swoim porannym obrzędem, mam nadzieje że będzie dzisiaj powyżej 34 stC i nie będziecie mieli się gdzie schłodzić. Życzę udanego dnia w pełnym słońcu X(

P.S.
Jestem skłonny założyć ruch anty pielgrzymkowy
"Pielgrzymką mówimy STOP"
Czekam na odzew obywatelski w tej sprawie...
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Graff
Administrator
Posty: 1535
Rejestracja: 15 listopada 2012, 20:20
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: Zdrowie psychiczne a pielgrzymki

Post autor: Graff »

,/
:lol:
:D
=))

leżę :mrgreen:

Jaki kraj takie pielgrzymiki 8-}
Path of the Dark Side...
Awatar użytkownika
skorpionka123
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 371
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 18:27
Płeć: Ona
Lokalizacja: Cz-wa Raków-Zachód

Re: Zdrowie psychiczne a pielgrzymki

Post autor: skorpionka123 »

=))
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: Zdrowie psychiczne a pielgrzymki

Post autor: Big daddy »

Ogólnie jestem mocno anty jeśli ktoś mnie zna to wie, ale...
Te kilka dni to chyba trzeba wytrzymać, jeśli ktoś czuje nieodpartą potrzebę darcia mordy o czwartej nad ranem i przeszedł w upale kilkaset kilometrów to czemu mu na to nie pozwolić? :-D Niech się ludzie cieszą jeśli (podobno bo z naocznych relacji wiem że nieco inaczej to wygląda) potrafią się bawić bez wódki :)
Pomysł wprowadzenia podatku od pielgrzyma poniekąd bardzo słuszny był i o mało nie skończył się ekskomuniką, ostrzegawczym strzałem w tył głowy i spaleniem na stosie obecnego prezydenta. MIASTO i mieszkańcy ponosi spore koszty Ci drudzy bardziej psychiczne :mrgreen:
Kto wie czy pielgrzymując do domu nad ranem ze spotkania akwarystycznego, ze śpiewem na ustach, nie będziesz kiedyś wymagał od innych zrozumienia...:-D

P.S
Kodi Ty Stary pisiorze, następnym razem dobrze się zastanów zanim zagłosujesz na kolejnego pisowskiego oszołoma na razie opanowali twój ośrodek słuchu, ale już czyhają pod drzwiami sypialni twoich dzieci... Wystarczy tylko dac sygnał

PS II
Fajny post jeśli potraktowac go z przymrużeniem oka. Jednak twoje poranne frustracje mogą wywołać mocną reakcję u tych którzy myślą że wiedzą najlepiej. Oglądaj się za plecy o wyklęty...



Wysłane z galaktyki S4
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Zdrowie psychiczne a pielgrzymki

Post autor: florida_blue »

I jeszcze łażą otoczeni sznurkiem całą szerokością deptaka w alejach, dokładnie od krawężników krawężnika do krawężnika a rowerem mam chyba przelecieć nad nimi.....
Bo samochodem trzeba sobie PLANOWAĆ trasę żeby te potworne korki w upale ominąć.....
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Zdrowie psychiczne a pielgrzymki

Post autor: krzysiekh »

To ja mam fart że w mojej wiosce osiadają tylko na jedną noc, ale urwanie dupy jest okrutne. Nawet wyposażenie podwórka w dwa psy nie pomaga w odstraszeniu przed skorzystaniem z łazienki (u mamy, do mojej wstęp wzbroniony :) ).

Najlepszy i tak w tym roku był jakiś zakonnik, mówił, że biedny, bo 650 złocisz emerytury ma tylko, ale jak mu się Jezus objawił, to na drugi dzień leciał do Watykanu do papieża, a potem jak ojciec Pio, to do Jerozolimy. Ogólnie to chyba doskonałej jakości dragi brał, bo taka fantazja naturalnie nie powstaje :)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
LaSorciere
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 679
Rejestracja: 18 listopada 2012, 21:07
Płeć: Ona

Re: Zdrowie psychiczne a pielgrzymki

Post autor: LaSorciere »

Przestancie, przynajmniej jak widzą mijajace auto to ze spiewem na ustach radosnie machaja xd :):):evil:
Ignorantka, Sarkastyczna, Zakochana w ironii i czarnym humorze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”