Danio rerio fluo

Awatar użytkownika
Lukka
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 marca 2021, 11:31
Płeć: On

Re: Danio rerio fluo

Post autor: Lukka »

Ale nie porównujcie modyfikacji genetycznej do barwienia chemią, czy tatuowaniu.
Czy na żadnym forum akwarystycznym nie przekonam do tego nikogo? Kim jesteś, że się wypowiadasz za całą społeczność akwarystów? No i niestety jesteś w błędzie, ponieważ istnieje grono osób akceptujących taki gatunek jako rybę akwarystyczną.
A skoro wrzucacie do jednego wora modyfikacje genetyczne razem z barwieniem i tatuowaniem to po prostu standing ovation ,/
W takim razie mam rozumieć, że u Was pływają tylko WF, albo pierwsze F-ki, ponieważ chodowla selektywna też skutkuje modyfikacjami genetycznymi. A skoro grzebanie w genach be, to po co rozróżniać, czy w labolatoryjnych warunkach, czy w piwnicy u Janusza z wąsem? Na stos wszystkich heretyków. z!
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Danio rerio fluo

Post autor: andrety »

Za stary już jestem żeby się spierać z kimś kto lubi kolorowe modyfikowane rybki. Kupuj sobie, trzymaj je sobie, rozmnażaj i ciesz się nimi.
Powodzenia.
Przemek idealnie określił dla kogo są takie rybki, i naprawdę nic już dodawać nie trzeba.
Amen.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Lukka
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 marca 2021, 11:31
Płeć: On

Re: Danio rerio fluo

Post autor: Lukka »

P/ Obrazić każdy potrafi. Dyskutować nieliczni.
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Danio rerio fluo

Post autor: andrety »

Pokaż proszę w którym miejscu ktoś Cię obraził? Że ktoś powiedział że takie ryby nie są dla akwarystów ? Przecież to prawda, i nie ma tutaj nic obraźliwego.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Lukka
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 marca 2021, 11:31
Płeć: On

Re: Danio rerio fluo

Post autor: Lukka »

Proszę o jakikolwiek argument dlaczego takie ryby nie są dla akwarystów? Czyli żadne kolorowe (a są bardziej pstrokate niż Danio rerio fluo) nie są dla AKWARYSTÓW. Wszystko co kolorowe wrzucacie do jednego wora z plastikowymi zamkami i pierdzącymi nurkami. Najlepiej w kuli 3l. :D
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Danio rerio fluo

Post autor: andrety »

Szczerze ? miałem takie kolorowe rybki, (te zdjęcia nie są moje ) i nie było przy nich dłubania człowieka. A uwierz że są bardziej kolorowe,. Popatrz na morskie, tam też nikt przy nich nich nikt majstruje dla poprawienia koloru.
Kolorowe ryby są piękne, ale naturalne. Cokolwiek by tutaj nie napisano, nie zmieni Twojego podejścia.
Miłego wieczoru.
Załączniki
maxresdefault.jpg
ziemiojad-orange-head-tapajos-geophagus-ryba-akwariowa.jpg
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Lukka
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 marca 2021, 11:31
Płeć: On

Re: Danio rerio fluo

Post autor: Lukka »

Czyli jednak można mieć kolorowe rybki i być akwarystą? O proszę. To po co ta nagonka? Wiele ryb akwariowych jest nienaturalnych, i na wolności nie miałyby prawa bytu, także próbuje w dalszym ciągu dojść to tego, dlaczego się uczepiliście, że danio rerio fluo są be? Jeśli chodzi o moje podejście, to nie jest tak, że nic by tego nie zmieniło. Nie zauważyłem jak na razie ani jednego posiadającego choćby trochę sensu i logiki argumentu przeciw i tyle.


Również życzę miłego wieczoru, a rybki ładne, chociaż na pierwszym zdjęciu kolory jak dla mnie jakieś takie jarmarczne, za to na drugim barwy piękne.
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Danio rerio fluo

Post autor: andrety »

Serio??? Nie widzisz różnicy w kolorowej rybie naturalnej a zmodyfikowanej? Temat robi się naprawdę nudny. Narkomana też mld przekonasz że prochy są złe, dopóki sam telo nie zrozumie.
Naturalną ryba ma kolory jarmarczne, modyfikowana cud miód.
Temat zmierza do nikąd i tak zaraz padnie.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Lukka
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 marca 2021, 11:31
Płeć: On

Re: Danio rerio fluo

Post autor: Lukka »

Tak samo modyfikowana, jak i naturalna może mieć ładne i nie do końca ładne kolory.
To może mi wytłumaczysz łaskawie tą różnicę? Oprócz sposobu wprowadzenia mutacji? No bo serio, nie mam w dalszym ciągu pojęcia o co właściwie Ci chodzi. Żadnych konkretów, żadnej logiki. Tylko to, że fluo złe i ch*j. Moim zdaniem temat jest warty poruszenia, ale umiera, bo wypowiadają się w nim ludzie, którzy tak na prawdę nie mają nic sensownego do powiedzenia.
Bez obrażania nikogo oczywiście, ale gdzie w waszych wypowiedziach na nie, jest chociaż odrobina jakiegokolwiek, podpartego czymkolwiek argumentu?
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Danio rerio fluo

Post autor: Big daddy »

Mieszasz pojęcia, kręcisz i lawirujesz tematem ale ok. Widzę, że masz zadatki na idealnego trolla :)
Nie bierz do siebie, nie mam zamiaru nikogo obrażać, wyrazilismy już swoje punkty widzenia i przynajmniej ja nie mam nic więcej do dodania w tym temacie, nie chce mi się po prostu bić piany, leniwy jestem :)

Acha tak, masz rację w akwa w mam tylko i wyłącznie FW i (chociaż nie mam pewności czy to też nie FW)pierwsze fki, takie życie :)
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: Danio rerio fluo

Post autor: andrety »

Na innym forum założyłeś dokładnie taki sam temat, kopiuj wklej. Jakoś nie widziałem tam tłumów chętnych do rozmowy z Tobą w temacie.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Lukka
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 marca 2021, 11:31
Płeć: On

Re: Danio rerio fluo

Post autor: Lukka »

@Big daddy
Gdzie mieszam pojęcia? Porównania, to nie mieszanie. Nie kręcę. Lawiruję? Może trochę. Po co? Bo próbuję podejść do Was z różnych stron, żeby od doświadczonych akwarystów w końcu otrzymać jakieś konkrety. Troll? No proszę... Nie próbuje wywołać jakiejkolwiek g*wnoburzy, tylko przedstawiam swoje zdanie i różnymi pytaniami oraz faktami próbuję wydobyć z Was cokolwiek konstruktywnego. Być w administracji forum i nie odróżniać trolla od człowieka dociekliwego. Hmm...

@andrety
Kopiuj/wklej zrobiłem na kilku forach. Na jeszcze innych z palca założyłem podobne. Dokopałeś się do jednego? Masz już w takim razie porównanie na przestrzeni całego internetu.
Piszę o tym w wielu miejscach, bo mnie ten temat zainteresował (jakbyś poszukał, to i na kilku forach programistycznych i elektronicznych wiszą moje tematy o tym w Hyde parku), a że tak jak tutaj większość unika tematu, albo nie potrafi na niego się wypowiedzieć, piszę dalej i dalej. Nie mówię o forach z USA, bo tam porzuciłem temat (tak, wiem, że tam GloFish są legalne, ale z innego powodu. Po prostu odpowiedzi potwierdziły moje wcześniejsze zdanie, że 90% Amerykanów to debile), ale na zachodnioeuropejskich, gdzie się spotkałem z ciekawym odzewem. Wschód też nie zawiódł. Ja na razie ojczyzna siedzi trochę ciszej, ale po prostu czekam.
Może na Polskich forach akwarystycznych mamy tak straszliwą dyktaturę administracji, że ludzie się obawiają wypowiadać na niewygodne tematy, ale jestem cierpliwy, może ten ustrój minie. Z resztą za krótko w tym siedzę, żeby stwierdzić to z pewnością.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Danio rerio fluo

Post autor: Big daddy »

No tak, czego było się spodziewać :)
Wypada życzyć owocnego rozgryzania tematu Glofisch.
Administrator dyktator, dobre. Niestety nie mam kota to nie wiem czy się nadaję :)

PS. Ja to bym na Twoim miejscu na tych angielskich, amerykańskich, wschodnich zachodnich i południowych forach czytał raczej o akwarystyce i powiększał wiedzę zamiast dociekać nieważnych tematów.
Byłoby to pewnie na plus dla Twojego zbiornika. Rozumiem jednak że wolisz siać ferment, i muszę przyznać, dobry jesteś w tym co robisz. Trzeba być w czymś dobry, tylko niektórzy są dobrzy w czymś dobrym, a inni w czymś złym. Zastanawiałeś się czy swojej energii nie skierować w jakimś lepszym kierunku? Pytanie retoryczne, po wymianie kilku postów wiem że to niemożliwe.
PS2.
Tak jestem tu administratorem, ale poglądy i opinie wyrażam jako zwykły użytkownik i tak to traktuj, również mam prawo do wypowiedzi. Twój atak na Nas jako administrację to kolejny objaw trollingu, myślę że jakoś to przeżyję.
No i na koniec, Wesołych Świąt, peace and love.
Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2021, 13:02 przez Big daddy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Jutra
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”