Kurczaki

Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Kurczaki

Post autor: MarSz »

Niezła fotka. I to spojrzenie :)

Ja w niedzielę zrobiłem kilka zdjęć moich olbrzymów bo muszę w końcu któreś sprzedaż bo za dużo ich.

Miałem nawet wczoraj wstawić ale przez cały dzień nie miałem ani chwili czasu. Może dziś mi się uda przy śniadaniu.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Kurczaki

Post autor: MarSz »

Miałem dodać zdjęcia wczoraj ale jakoś nie było czasu.

Oto kilka z nich - z góry mówię, że sceneria nie jest zbyt malownicza ale zdjęcia robione na działce gospodarczej babci, gdzie kuraki na co dzień sobie biegają więc trudno oczekiwać czerwonych dywanów :)

Przy okazji - może znacie kogoś, kto byłby zainteresowany - bo niektóre z nich będą na sprzedaż (podam przy zdjęciach).

Na początek młody kochin olbrzymi - kogut, który trafił do mnie trochę przypadkiem i obecnie jest na sprzedaż. Docelowo będzie większy (choć już jest spory):
DSC_1557.jpg
Kolejny o bardzo ciekawym i mało popularnym ubarwieniu (jedni mówią niebieskie, inni lawendowe) to młody kogut kochina miniaturowego. Pokazywałem już jego zdjęcia jakiś czas temu (te w salonie) :) - trafił do mnie również przez przypadek - zależało mi na kurce ale do sprzedaży była tylko para. Mam innego - starszego koguta kochina miniaturowego, którego chcę sobie zostawić więc ten też jest na sprzedaż:
DSC_1601.jpg
Kolejny to jeden z największych kogutów jakie mam - rasa brahma olbrzymia.
Na zdjęciach widać ostrogi - a raczej ich początki - są jeszcze malutkie co znaczy, że kogut jest jeszcze młody.
Jego nieco zbyt duże "dzwonki" (to czerwone co wisi pod dziobem) dyskwalifikowały go jednak jako wzorzec jednak - jak widać na zdjęciach - mimo tego drobiazgu prezentuje się całkiem nieźle. Był na sprzedaż ale na szczęście trafił w ręce mojego przyszłego sąsiada więc będę mógł od czasu do czasu go zobaczyć :)
DSC_1573.jpg
DSC_1581.jpg
Kolejne osobniki to nieodłączne trio - kaczory rasy biegus indyjski. Już ładnie po jesieni wybarwione i wypierzone w ich dziki kolor.
DSC_1563.jpg
Kaczory są na sprzedaż - nie mam do nich kaczek (lis miał ucztę kiedyś) i nie zamierzam dokupować kaczek. Ale gdyby ktoś chciał taką nietypową ozdobę (kaczki chodzą - a w zasadzie biegają bardziej niż chodzą bo są szybkie jak strzały - w pozycji wyprostowanej jak na zdjęciu - to nie jest jakaś ich przypadkowa poza - one tak mają cały czas) to chętnie odsprzedam (najlepiej wszystkie trzy razem ale niekoniecznie).

I na koniec dwa osobniki, które u mnie zostają i nie są na sprzedaż - to dwa koguty brahmy, bardzo duże, w miarę ładne (jestem realistą - wiem, że do wzorca wystawowego też im brakuje ale porównując z tymi dostępnymi na allegro to i tak są o niebo lepsze od większości).

Pierwszy to pokazywany wcześniej z zeszłorocznych kurczaków - warto zwrócić uwagę na rozmiar w porównaniu z przeciętną kurą:
DSC_1553.jpg
A drugi to ciekawy przypadek - od małego ani przez chwilę nie brałem go pod uwagę jako wart uwagi - był słabo upierzony, niepozorny i chuderlawy - przez zimę się wypierzył, nabrał masy i wyglądu - obecnie jest już większy od tego pierwszego a jest młodszy i widzę, że będzie jeszcze większy. Dobrze, że z jakiegoś powodu zostawiłem go u siebie do tej pory:
DSC_1606.jpg

To tyle jeśli chodzi o fotki ode mnie.

Jak widać - przypadkowe dodatkowe zajęcie (początkowo miałem w planach tylko otwierać i zamykać babci kurnik oraz zbierać jajka) zmieniło się w kolejne zainteresowanie. Jednak na tym muszę poprzestać chyba...
Awatar użytkownika
skorpionka123
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 371
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 18:27
Płeć: Ona
Lokalizacja: Cz-wa Raków-Zachód

Re: Kurczaki

Post autor: skorpionka123 »

No koguty jak malowane - piękne ,gratulacje , aż żałuje że nie mogę hodować kur :(
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: Kurczaki

Post autor: sibelius »

Racja, piękne. Nie masz z nimi problemów? Mój Maniek trochę kozaczy, jak mnie widzi, ale wie już, kto rządzi podwórkiem, ale jeden młody jeszcze nie i czasami ma ochotę capnąć mnie za nogawkę. Mały jest, ostrogów nie ma to i się nie przejmuję, ale jakby taaakie bydlę się na mnie chciało postawić, to bezbronny bym do kurnika nie zaglądał.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Kurczaki

Post autor: MarSz »

Te są łagodne jak baranki ale mam takiego jednego, który już się stawiał na wszystkich.
Jest oddzielony od wszystkich - zamknięty chwilowo w osobnym pomieszczeniu wraz z czterema kurami brahmy (jedyne rasowe jakie mam - reszta, która biega po podwórku to mieszańce).

Jest z nimi zamknięty bo chciałem po nim trochę młodych uzyskać zanim się go pozbędę.


A zależało mi na młodych po nim, bo jest wyjątkowo duży - 2 razy większy od kury, większy nawet od tych największych pokazanych na zdjęciach wyżej (ma ok 8-9kg). Mam nadzieję, że kury będą odpowiednio większe - potem je skrzyżuję z moimi kogutami.
Jednak ma wadę - ma słabo opierzone nogi. Dlatego nie zamierzam go dalej trzymać (no i jest agresywny a przy swoim wzroście jak się nastroszy i postawi to jest prawie tak wysoki jak mój syn (który niski nie jest) i już się na niego stawiał - dlatego ma zasądzony wyrok - zamkniętego pomieszczenia u mnie nie opuści.
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: Kurczaki

Post autor: jabluszko520 »

łaa, nie ma to jak poranna ucieczka przed kogutem hihi nie raz się zmykało :P
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Kurczaki

Post autor: MarSz »

Dawno tutaj nic nie wrzucałem więc najwyższy czas na kilka przykładowych fotek:
Załączniki
IMG_2666.JPG
IMG_2666.JPG (398.68 KiB) Przejrzano 4843 razy
IMG_2671.JPG
IMG_2675.JPG
IMG_2675.JPG (262.16 KiB) Przejrzano 4843 razy
IMG_2677.JPG
IMG_2677.JPG (352.5 KiB) Przejrzano 4843 razy
IMG_2680.JPG
IMG_2680.JPG (259.75 KiB) Przejrzano 4843 razy
IMG_2682.JPG
IMG_2682.JPG (292.98 KiB) Przejrzano 4843 razy
IMG_2685.JPG
IMG_2685.JPG (296.27 KiB) Przejrzano 4843 razy
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: Kurczaki

Post autor: jabluszko520 »

pięknotki hihi
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Kurczaki

Post autor: florida_blue »

fajne te maluszki - wszystkie dla siebie zostawiasz ?
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Kurczaki

Post autor: MarSz »

Tylko kury.
Kogut - najwyżej jeden - zobaczymy.
Awatar użytkownika
skorpionka123
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 371
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 18:27
Płeć: Ona
Lokalizacja: Cz-wa Raków-Zachód

Re: Kurczaki

Post autor: skorpionka123 »

śliczne maleństwa :)
Awatar użytkownika
LaSorciere
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 679
Rejestracja: 18 listopada 2012, 21:07
Płeć: Ona

Re: Kurczaki

Post autor: LaSorciere »

Jak toleruję kury tylko na talerzu to.. ta biała jest śliczna <3
Ignorantka, Sarkastyczna, Zakochana w ironii i czarnym humorze
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Kurczaki

Post autor: MarSz »

Ta biała to kogut rasy silka biała jedwabista.
W rzeczywistości wygląda jeszcze ciekawiej bo jej pióra nie wyglądają jak pióra tylko jak włosy.
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: Kurczaki

Post autor: florida_blue »

miałam okazję oglądać silki na żywo - takie śmieszne stworzonka :) puszyste kurki :)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Kurczaki

Post autor: MarSz »

Moje nowe stadko - kurczaki i perliczki:
Załączniki
IMG_20160407_201551.jpg
IMG_20160407_201551.jpg (133.41 KiB) Przejrzano 4769 razy
IMG_20160407_201559.jpg
IMG_20160407_201559.jpg (121.45 KiB) Przejrzano 4769 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne hobby”