PSIAKI :)

Awatar użytkownika
aqua
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2013, 16:37
Płeć: Ona

Re: PSIAKI :)

Post autor: aqua »

Pies bardzo ładny, ale przez takie "szkoda mi się zrobiło" tacy ludzie mnożą dalej ... wszystko ze wszystkim bez żadnej kontroli itp, tak się napędza pseudohodowle, jak raz sprzeda m rozmnoży kolejny raz
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: PSIAKI :)

Post autor: andrety »

aqua pisze:Pies bardzo ładny, ale przez takie "szkoda mi się zrobiło" tacy ludzie mnożą dalej ... wszystko ze wszystkim bez żadnej kontroli itp, tak się napędza pseudohodowle, jak raz sprzeda m rozmnoży kolejny raz
Bardzo mi przykro że przygarnołem sunię do domu, pewnie gdzie indziej było by jej lepiej.Moja wina.

dodano 16 cze 2013, 21:25 :

A gdzie ja napisałem że ją kupiłem?
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
aqua
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2013, 16:37
Płeć: Ona

Re: PSIAKI :)

Post autor: aqua »

nie bierz do siebie tego co napisałam, zwierzęta zasługują na lepsze życie, ale właśnie często jest tak że tacy "rozmnażacze" bez papierów mnożą biedne sunie 2 razy do roku bo modna lub chodliwa rasa, nikt nie dba o ich zdrowie, szczeniaki zarobaczone, suka cięzko odchorowuje karmienie itp. Dlatego tak napisałam. Bo z takich miejsc często ludzie biorą psy za jakieś niewielkie pieniądze i koło się napędza. Jestem strasznie przeciwna przypadkowemu mnożeniu, bez wiedzy o pokrewieństwie ew przenoszonych chorobach genetycznych itp. ale to temat rzeka...
Dużo ludzi jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy i niestety to walenie głową w mur...
Awatar użytkownika
andrety
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 07 lutego 2013, 23:20
Płeć: On
Lokalizacja: Myszków

Re: PSIAKI :)

Post autor: andrety »

Nie odebrałem tego jako atak na mnie :) Rozumiem co mówisz i masz dużo racji.Wzięcie Zoji było spontaniczne.To był znajomy mojego kumpla, kiedyś poszliśmy tam razem i zobaczyłem szczeniaka jak biegał po placu, brudny, prawie zagłodzony i jak sie póżniej okazało bez szczepień.Że miał niby zrobić takie bla bla.Tak patrzyłem , patrzyłem na nią i jakoś mi sie mięko na duszy zrobiło i zabrałem psiaka do domu.Wiem że to napędza cała machinę pseudohodowli ale tak sobie tłumaczę, może głupio że u mnie na łańcuchu nie skończyła.Pewnie u innych tez by nie była zle traktowana.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
aqua
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2013, 16:37
Płeć: Ona

Re: PSIAKI :)

Post autor: aqua »

To się nazywa miłość od pierwszego wejrzenia :) ja swojej suni długo szukałam, miałam wiele opcji ale jak zobaczyłam ją poszukiwania się skończyły :)
Wśród ludzi nadal pokutuje przekonanie że każda suka powinna mieć raz w życiu szczenięta. Jak słysze na osiedlu że cieczkę urojoną ma bo chce mieć małe, albo no co ja zrobię jak "zaszła" to mnie szlag trafia a potem na osiedlu pełno pseudo Yorków i schroniska pełne... W naturze wśród dzikich psowatych rozmnażaja się najlepsze osobniki ale można sobie pogadać, pewnie to niestety jeszcze długo się nie zmieni... a traktowanie psów na wsiach to już wogóle porażka... dla ludzi dziwne jest ze w hodowli kupuje sie psa na umowę która określa prawa i obowiązki wobec zwierzaka bo wciąż panuje przekonanie że pies to "rzecz" dlatego bardzo jestem wyczulona na "psim" punkcie :)
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: PSIAKI :)

Post autor: alkorta »

A ja mam psiaka, który się przybłąkał do mnie i został, jest zarąbistym psem i nie zamieniłbym się na innego. Masz rację Aqua niestety ludzie niektórzy się nie zmienią, sam się wkur... jak przychodzą do mnie młoty i kupują łańcuch dla psa, wtedy dostają ode mnie wykład i od kumpla co grozi za trzymanie psa na łańcuchu.
Jak to ktoś kiedyś powiedział:" ludzkość to największy rak tej planety".
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
aqua
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2013, 16:37
Płeć: Ona

Re: PSIAKI :)

Post autor: aqua »

Dużo czasu upłynie jeszcze zanim to się zmieni, niestety.
Dlatego trzeba gadać i gadać, uświadamiać gdzie się da, może co 10 ty zrozumie :) i poda dalej
Awatar użytkownika
19krzychu21
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 22 marca 2013, 08:31
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Raków/Pólnoc

Re: PSIAKI :)

Post autor: 19krzychu21 »

To i ja pokaże swoje psiaki :)

z Jerry Lee i Beją
Obrazek

Jerry Lee

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A takie 3 szczeniaczki mamy aktualnie na tymczasie, będą za jakiś czas do adopcji.. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeszcze mamy więcej zwierzaków z dziewczyną, 4 jeże pigmejskie, dziewczyna ma 3 yorki, dwa akwaria i chomika :)
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: PSIAKI :)

Post autor: KAMYK »

A to Moja Luna :-D ma 4l :)
Tu ok.roku.
Obrazek
Obrazek
Ulubione zajęcie:
Obrazek
No i aktualka:
Obrazek
Obrazek
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
19krzychu21
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 22 marca 2013, 08:31
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Raków/Pólnoc

Re: PSIAKI :)

Post autor: 19krzychu21 »

Śliczna ta Twoja Lunka :)
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: PSIAKI :)

Post autor: KAMYK »

Dzięki ;) kobiety już tak mają ;;) ,ale Twoje psiaki to raczej wymiatają tu z! ,a te maluchy to naprawdę niezłe skarby są ;)
A tu Nero.
Obrazek
Obrazek
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
florida_blue
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1280
Rejestracja: 03 grudnia 2012, 08:51
Płeć: Ona

Re: PSIAKI :)

Post autor: florida_blue »

Krzysiek, ale Jerry ci wyrósł na pięknego psa !

Kamyk, a ty dwójke masz :) razem pewnie niezły sajgon robią :)
Awatar użytkownika
19krzychu21
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 22 marca 2013, 08:31
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Raków/Pólnoc

Re: PSIAKI :)

Post autor: 19krzychu21 »

Dziękuje Kamila :)
Awatar użytkownika
jabluszko520
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 01 października 2013, 22:26
Płeć: Ona

Re: PSIAKI :)

Post autor: jabluszko520 »

piękne piesy <3 :D
Awatar użytkownika
skorpionka123
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 371
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 18:27
Płeć: Ona
Lokalizacja: Cz-wa Raków-Zachód

Re: PSIAKI :)

Post autor: skorpionka123 »

piękne psy i widać że ułożone :)
A to moja psica (bokserka ) z psicą brata w psich rozmowach :)
Załączniki
PSY.jpg
PSY.jpg (73.5 KiB) Przejrzano 5530 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne hobby”