Turystyka rowerowa

Gaber

Turystyka rowerowa

Post autor: Gaber »

Rowerowa wyprawa z Częstochowy trasą asfaltową [46] do Kochcic i Pawełek aby zwiedzić m.i.n widowiskowe apogeum zakwitu Różanecznika Katawbijskiego.
95 km w obydwie strony.
Ujęcia pałacu w Kochcicach.
Obrazek

Obrazek
Pawełki.
Obrazek

Obrazek
Rezerwat rododendronów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Filmik (klik)
Okoliczny staw z miejscówką "Brzoza"
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2013, 22:05 przez Gaber, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Turystyka rowerowa

Post autor: Red »

Widziałem parę lat temu "na żywo" oszałamiające wrażenie stuletnie rododendrony w środku lasu :)
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Turystyka rowerowa

Post autor: MarSz »

Zgadza się - super miejsce.
Najgorsze jest to, że mam tam "rzut kamieniem" a od kilku lat jakoś nie jest mi dane pojawić się tam gdy kwitną :-(
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Turystyka rowerowa

Post autor: MarSz »

Zaczyna się sezon rowerowy (już się zaczął) - może ktoś ma jakieś ciekawe trasy, miejsca lub może pochwalić się swoimi "wyczynami"?

Ja dziś odbieram dwa rowery z naprawy (mój i żony) i co prawda rowerzysta ze mnie jak z koziej ..... wiadomo co - ale zamierzam trochę pojeździć na bardzo krótkie dystanse.

Akurat mieszkam w okolicy "wiejskiej" więc nie ma problemów z natężeniem ruchu - idealne miejsce na krótkie wypady (zwłaszcza, że mam plan w końcu wyciągnąć syna z domu i nauczyć go jeździć na rowerze - ile można siedzieć przed komputerem i telewizorem).
Awatar użytkownika
adamon
Użytkownik
Posty: 892
Rejestracja: 18 listopada 2012, 09:43
Płeć: On
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Turystyka rowerowa

Post autor: adamon »

Cześć ja z żoną też już sezon rozpoczęliśmy, choć jeszcze małe problemy z rowerem żony ale jedna wycieczka już była :-)
Choć nie daleka, bo z pieskiem na smyczy, ale liczy się sztuka :-D
Co do tego Rezerwatu rododendronów to z chęcią bym go żonie pokazał ale pewnie nie z pozycji siedzącej na rowerze tylko w aucie :-D
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Turystyka rowerowa

Post autor: MarSz »

W aucie nie dojedziesz pod sam rezerwat.
Ale możesz samochód zostawić w Pawełkach i potem krótki przyjemny spacer przez las.

z tego co mi wiadomo to rezerwat jest zamknięty i ogrodzony ale jest wysoka wieża widokowa przy płocie (taka ambona) na którą można wejść i obejrzeć od góry kwitnące rododendrony a jest co oglądać bo mają one ponad 2m wysokości - może i 3. Tylko wskazana jest wizyta w okresie kwitnienia.

Ja tam byłem kiedyś w październiku - wodok też niesamowity choć już bez kwiatów.
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Turystyka rowerowa

Post autor: Tomaszewski »

MarSz pisze:W aucie nie dojedziesz pod sam rezerwat.
Ale możesz samochód zostawić w Pawełkach i potem krótki przyjemny spacer przez las.

z tego co mi wiadomo to rezerwat jest zamknięty i ogrodzony ale jest wysoka wieża widokowa przy płocie (taka ambona) na którą można wejść i obejrzeć od góry kwitnące rododendrony a jest co oglądać bo mają one ponad 2m wysokości - może i 3. Tylko wskazana jest wizyta w okresie kwitnienia.

Ja tam byłem kiedyś w październiku - wodok też niesamowity choć już bez kwiatów.
No tutaj nie do końca się zgodzę, można podjechać bardzo blisko samochodem i do samych Rododendronów jest rzut beretem. Którędy to już nie będę się chwalił bo co to za przyjemność wszędzie samochodem jeździć :/n . W okolicach Lc jest sporo fajnych miejsc do jazdy rowerami, coś dla rodzin (totalnie proste, krótkie i utwardzone trasy) a także coś dla trochę bardziej wymagających (piach korzenie i jak trochę popada to sporo błota). Przypuszczam że Jura to też fajne miejsce do jazdy ( może uda mi się to kiedyś sprawdzić osobiście), sam chciałem zrobić sobie kiedyś wycieczkę od Częstochowy do Krakowa ale jakoś nie było chętnych na kilkudniową wycieczkę. Jeśli macie jakieś trasy dla początkujących oraz średnio zaawansowanych które warto byłoby zobaczyć to fajnie jakbyście się nimi podzielili :) w końcu ile mogę jeździć po tych samych okolicach.
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Turystyka rowerowa

Post autor: MarSz »

No może dlatego, że byłem tam w dniach różanecznika - wtedy wjazd był zamknięty i trzeba było się przejśc ale to nie był żaden problem.

Natomiast poza tym okresem może faktycznie da się podjechać pod samo miejsce.
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Turystyka rowerowa

Post autor: Tomaszewski »

MarSz pisze:No może dlatego, że byłem tam w dniach różanecznika - wtedy wjazd był zamknięty i trzeba było się przejśc ale to nie był żaden problem.

Natomiast poza tym okresem może faktycznie da się podjechać pod samo miejsce.
Aaa no to faktycznie mogli wtedy pozamykać dojazd, o tym to nie pomyślałem :roll:
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Turystyka rowerowa

Post autor: MarSz »

Jak byłem w październiku - to faktycznie wjechaliśmy trochę w las - do takiego skrzyżowania - ale dalej i tak szliśmy piechotą. Co prawda nie było żadnych szlabanów ale znajomy, który z nami był po prostu powiedział - auta zostawimy tutaj - nie pytałem dlaczego :)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: Turystyka rowerowa

Post autor: Big daddy »

Można uzyskać namiary tego miejsca na gps?
Co prawda na rowerze jeszcze nie jeżdżę ale za to pieszo pokonuje ok 45 km na tydzień. Już mi się trochę znudziły okolice to może bym się tam kiedyś wybrał połazić.

Wysłane z tapofonu za pomocą Tapatalk 2.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 430
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 08:57
Płeć: On
Lokalizacja: Gliwice

Re: Odp: Turystyka rowerowa

Post autor: Tomaszewski »

Big daddy pisze:Można uzyskać namiary tego miejsca na gps?
50°45'10.188"N, 18°43'14.844"E
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Turystyka rowerowa

Post autor: Big daddy »

Dzięki macie jakies sugestie co można jeszcze w okolicy zobaczyć?
Trasa do 10km
?
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Turystyka rowerowa

Post autor: MarSz »

Do 10km ale odkąd liczyć?
Od Twojego domu, od Częstochowy, czy od tego miejsca do którego Tomek podał współrzędne?
Bo jeśli to trzecie, to możesz odwiedzić mnie ;)
Mieszkam akurat około 10km.

A poza tym to jest tam całkiem fajny pałacyk chyba Balestremów (nie wiem czy tak się to pisze), pokaźny park, jeziorko.
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Turystyka rowerowa

Post autor: Big daddy »

10km cała trasa chodzę o 75 letnim ojcem. Chodziło mi żeby podjechać samochodem i trzasnąć rundkę w okolicy.
Moje strony już przeszedłem na wskroś zreszta nic tu nie ma ciekawego. Jak napisałeś ten temat to wpadłem na myśl że możnaby zrobić turystykę pieszo :/n
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne hobby”