Książki

Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: krzysiekh »

Mi się udało w ostatnim półroczu przeczytać jakieś 15 książek (tematyka to głównie wojna w Wietnamie, IIWŚ, i ogólnie pojęte wojny, konflikty, polityka), aczkolwiek zdarzają się też inne tematy.
Ostatnio skończyłem Utopię Lincolna Childe'a a teraz jestem w trakcie czytania książki Punkty zwrotne. Decyzje, które zmieniły bieg drugiej wojny światowej Iana Kershawa.

PS. Jako ciekawostkę dodam że 99% książek czytam zasiadając na tronie. 20-50 stron na jedno posiedzenie (szybko czytam ;))
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
alantartak
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 150
Rejestracja: 08 czerwca 2013, 23:28
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno

Re: Książki

Post autor: alantartak »

krzysiekh pisze: PS. Jako ciekawostkę dodam że 99% książek czytam zasiadając na tronie. 20-50 stron na jedno posiedzenie (szybko czytam ;))
Albo tak długo siedzisz na tronie :))
zresztą ja to zawsze rano naginam czasoprzestrzeń w łazience
wchodzę na 5 minut a wychodze po 15
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Książki

Post autor: MarSz »

Wychodzisz po piętnastu minutach, czy wychodzisz po godzinie piętnastej :)

Jeśli to pierwsze, to jeszcze ok (mi też się zdarza) ale jeśli to drugie, to jedyne co mi się nasuwa, to że pracujesz w łazience :)

Ja jednak na czytanie książek na tronie jeszcze nie wpadłem - za to zawsze mam wtedy przy sobie komórkę i zdążę pocztę i fora sprawdzić.

Książki mi się najlepiej czytało zawsze w pociągu -ale czas jazdy pociągami mi się skończył niestety.

Za to marzy mi się, że kiedyś jak już skończę chwilowo największą inwestycję mojego życia - to będę mógł sobie przy ładnej pogodzie w niedzielę (bo tylko w niedzielę będę miałczas - nie łudzę się, że w inne dni będę go miał) na tarasie lub na hamaku pod drzewem i może będę mógł wrócić do czytania.
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: krzysiekh »

MarSz pisze:Za to marzy mi się, że kiedyś jak już skończę chwilowo największą inwestycję mojego życia - to będę mógł sobie przy ładnej pogodzie w niedzielę (bo tylko w niedzielę będę miałczas - nie łudzę się, że w inne dni będę go miał) na tarasie lub na hamaku pod drzewem i może będę mógł wrócić do czytania.
Mi to się zdaje, że takie luksusy to dopiero jak dzieci zaczną na piwo chodzić :)
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Książki

Post autor: MarSz »

E - nie mów - ty masz co prawda jednego młodszego jak pamiętam - ale mój już się do tego nadaje - jak jest ładna pogoda to się potrafi zająć sam czymś (a jak nie ma pogody to komputerem lub telewizorem niestety głównie) więc gdyby tylko tatuś miał czas to mógłby czytać - no cóż - ale żeby mieć kiedyś czas (jak się i jeśli się dożyje) to teraz "czeba zapier....niczać" :)
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Książki

Post autor: glonojad »

Jako reakcja na szkołę x lat temu potrafiłam przesłuchać w 10 dni blisko 5 książek. Kilka razy świt mnie zastał.
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: krzysiekh »

Dla mnie audiobooki to dziadostwo, zasypiam po minucie.
Czytanie jest dla mnie bardziej oszczędne w rozumieniu poświęconego czasu.
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Książki

Post autor: glonojad »

Audiobooki to luksusowa sprawa. Dla mnie litery w książkach są po prostu za małe.
Awatar użytkownika
kamyccek
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 597
Rejestracja: 17 listopada 2012, 23:36
Płeć: Ona
Lokalizacja: Częstochowa - Częstochówka
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: kamyccek »

alantartak pisze:
krzysiekh pisze: PS. Jako ciekawostkę dodam że 99% książek czytam zasiadając na tronie. 20-50 stron na jedno posiedzenie (szybko czytam ;))
Albo tak długo siedzisz na tronie :))
Alan ubiegłeś mnie z wypowiedzią...
tak czy owak ostatnio dostałam książkę o herbatach więc jako że znajomi znają mnie z mojego zamiłowania do sypanych herbat studiuję ją bardzo dokładnie.
A co do audiobooków to próbowałam przesłuchać książkę E. Kostovej "łabędź i diament" czy coś takiego ale po pierwszym rozdziale słuchowiska nie zniosłam dalszego monologu. Podchodziłam wiele razy do tego i za każdym razem kończyło się to podobnie, także audiobookom mówię stanowczo nie.

ps. Na tronie najlepiej się czyta i myśli... wiem z doświadczenia :P
80l - zlikwidowane bez pomysłu na przyszłość
112l - 112 wg kamyccka
25l - kamienny kotnik - zlikwidowane
30l - krewetkowy kurhan

najpiękniejsze jest zero w równaniu nieskończoności
...bo w życiu trzeba być trochę niemożliwym...

gg: 5666541
tel: na PW

Kamila dla przyjaciół zwana Kamyczkiem
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Książki

Post autor: MarSz »

Tak mnie ten temat trochę wkręcil i zaniosłem sobie kilka dni temu do łazienki 'State of fear' Michaela Crichtona.

Książkę tą dostałem kilka lat temu od znajomych, zabierałem sie za nią kilka razy i nigdy nie poszedlel dalej niż kilkanaście stron.

Cala jej 'niedogodność' a jednocześnie zaleta polega na tym, że jest w oryginalnej wersji językowej i wymaga lekkiego skupienia bo inaczej łatwo coś zgubić.

No a gdzie można się lepiej skupić niż wlaśnie w sugerowanym przez was miejscu :)

I tak mam już 5. rozdział.
Awatar użytkownika
krzysiekh
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 439
Rejestracja: 06 stycznia 2013, 20:40
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: krzysiekh »

Haha :D Metoda 'na tronie' jest najlepsza
Pozdrawiam,
Krzysiek :)
Awatar użytkownika
glonojad
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 13:32
Płeć: Ona

Re: Książki

Post autor: glonojad »

Nailepiej się słucha książki w łóżku przy świetle akwariowym. Uwielbiam zwłaszcza gdy leje deszcz. Średnio wysłuchuję około 40 książek rocznie.
Awatar użytkownika
Red
Administrator
Posty: 2198
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:55
Płeć: On

Re: Książki

Post autor: Red »

Czasu coraz mniej na czytanie ale wygospodarowałem kilka wieczorów na "Pana Lodowego Ogrodu", żałuję że nie trafiłem wcześniej. Dopiero spotkanie z autorem na ubiegłorocznym Pyrkonie mnie zainspirowało :)
"Wielkość człowieka polega na jego świadomości bycia małym" - "Myśli" Blaise Pascal
Awatar użytkownika
wikitiki
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 sierpnia 2016, 21:14
Płeć: Ona

Re: Książki

Post autor: wikitiki »

Zaraz sobie spiszę wszystkie tytuły! Jestem molem książkowym i chłonę każdą pozycję :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne hobby”