Gołębie

Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Gołębie

Post autor: blackdeadangel »

Witam,
Widząc posty Red-a na temat książek postanowiłem też opisać moje drugie hobby czyli hodowla gołębi ozdobnych. Kilka słów jak to się zaczęło:)
Mój tata jest hodowcą i od najmłodszych lat zaprowadzał mnie do gołębnika, pokazywał jakie są gołębie tzn. jakie posada rasy. Zabierał mnie też na giełdę gołębi ozdobnych do Skierniewic. I tak parę długich lat było, że znałem tylko rasy i nic więcej. Przełom nastąpił jakieś 4 lata temu. Zaczęło mnie to coraz bardziej interesować. Nastała era internetu i tata zaczął kupować ptaszki przez allegro. Gdy oglądaliśmy zdjęcia pokazywał mi jakie są wytyczne czyli jak powinien wyglądać gołąb z danej rasy, który jest bliski ideałowi. Uczyłem się z dnia na dzień ale będąc jeszcze "nieopierzonym" hodowcą nie chciałem kupować ich gdyż te co tata miał wystarczały mi by cieszyć oko.
Nadszedł rok 2014 i wyjazd na giełdę. Był to kwiecień. Chodząc po giełdzie z tatą i jego braćmi (cała rodzina gołębie ma we krwi xD )zauważyłem ładną parę Koroniarzy Barwnoogoniastych i wtedy zrozumiałem, że muszę je mieć i zaczynam przygodę z gołębiami. Mimo, iż swoich mam tylko parę sztuk i są one w taty gołębniku to wiem, że gdy tylko "pójdę na swoje" będę budował gołębnik:)
A największa frajda jest z tego gdy człowiek patrzy na te ptaszki i jak one wychowują młode, a gdy młode już "wyjdą" to cieszy się, że coś mu się udało. W wolnych chwilach wrzucę zdjęcia gołębnika i gołębi moich i mojego taty oraz wymienię wszystkie rasy jakie na ten moment posiadamy:)
Pozdrawiam
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Gołębie

Post autor: MarSz »

Też mam z gołębiami trochę wspólnego - ale to napiszę później w wolnej chwili - teraz sobie posta wpisuję by tematu nie zgubić.
Awatar użytkownika
kamyccek
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 597
Rejestracja: 17 listopada 2012, 23:36
Płeć: Ona
Lokalizacja: Częstochowa - Częstochówka
Kontakt:

Re: Gołębie

Post autor: kamyccek »

to od razu pochwal się zdjęciami gołąbków :) o ile je uchwycisz :P
80l - zlikwidowane bez pomysłu na przyszłość
112l - 112 wg kamyccka
25l - kamienny kotnik - zlikwidowane
30l - krewetkowy kurhan

najpiękniejsze jest zero w równaniu nieskończoności
...bo w życiu trzeba być trochę niemożliwym...

gg: 5666541
tel: na PW

Kamila dla przyjaciół zwana Kamyczkiem
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Gołębie

Post autor: MarSz »

Ja z gołebiami chcąc nie chcąc mam trochę do czynienia również.

Mój tata odkąd pamiętam zawsze miał jakieś w niewielkiej ilości - Tak hobbystycznie.
Na początku trochę nimi "leciał" ale na mnie pocztowe nie robiły wrażenia.
Później (jak i do tej pory) w celach ozdobnych miał zawsze jakieś rasowe.

Teraz z kolei teść ma gołębie - choć to mało powiedziane - chyba z 8 gołębników a nawet w domu są tego ślady bo co roku przywozi kilka - kilkanaście pucharów i w sumie to nie ma już w domu na nie miejsca.

Ja gdybym miał kiedyś w ogóle myśleć o tych ptakach to raczej jak Ty - czyli rasowe - kilka sztuk by cieszyły oko.
Mnie najbardziej interesowały rasy garłaczy - szczególnie czeski siodłaty i Lahore.

Może kiedyś sobie sprawie po parce ale to nie prędko i na pewno nie tu gdzie teraz mieszkam bo to by ciekawie wyglądało 4 moje rasowe i 500 lub więcej pocztowych teścia.

Może więc tak jak ty zakładasz, że jak będę "na swoim" :)
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Gołębie

Post autor: MarSz »

No i co - masz jakieś foty?
Awatar użytkownika
blackdeadangel
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 00:23
Płeć: On

Re: Gołębie

Post autor: blackdeadangel »

Foty będą ale jak będę wracał wcześniej do domu bo teraz jest ciemno i nie będzie nic widać:) Spodziewany dzień mojego wcześniejszego powrotu to piątek:)
Moje akwarium, moją wizytówką
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: Gołębie

Post autor: MarSz »

Minęło już trochę czasu a fotek jak nie było tak nie ma - czyżbyś zapomniał o temacie, czy może (mam nadzieję, że nie) coś złego spotkało Twoją hodowlę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne hobby”